8683 Minifigures Series 1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#301 Post autor: Flymbex »

Kleymen pisze:Nic nie zmieni faktu, że figurki są świetne, szczególnie robot i cheerleaderka, ale Lego poszło trochę na łatwiznę.
Nawet bardziej niż trochę ale racja, są świetne. Tylko ten plastik z metra zalatujący chińszczyzną, brrr.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#302 Post autor: Miszel »

Kto jeszcze nie kupił radzę się spieszyć. Znikają w zastraszającym tempie nawet w mniejszych mieścinach. Na dodatek sprzedawcy zwietrzyli dobry biznes i podnoszą ceny. Ze dwa tygodnie temu widziałem w sklepie w moim mieście pełny kartonik minifigów po 6,35zł za sztukę. Gdy dostałem swoją część zamówienia hurtowego chciałem sobie dokupić dodatkowe egzemplarze interesujących mnie figurek. Jakie było moje zdziwienie, gdy w piątek zaszedłem do tego samego sklepu i zobaczyłem na kartonie cenę 7zł za minifiga i do tego zaledwie może 5-7 woreczków. Zniesmaczony wycofałem się do domu, bo raz stwierdziłem, że są marne szanse, że w tych paru woreczkach znajdę co mi trzeba, a dwa wkurzyłem się, że tak perfidnie można cenę podnieść i to o całkiem sporo.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#303 Post autor: Kirysowaty »

Kleymen pisze:o czapce i piórku wspominał już Nori, od siebie dodam tylko, że piórko prześwituję, a nowa czapka w porównaniu ze starą, nadaję się tylko i wyłącznie do Kinder Niespodzianki.
Może mi ktoś wyjaśnić, o co właściwie chodzi? Czym nowa i stara czapka się różnią? Bo ja naprawdę nie widzę różnicy, nawet w odcieniu zielonego - porównywałem ze starym. A piórko jest po prostu śliczne.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#304 Post autor: maciejer »

Miszel pisze:tak perfidnie można cenę podnieść i to o całkiem sporo
Czemu się dziwisz: prawo popytu-podaży mimo wszystko działa. W zeszłym tygodniu byłem w sklepiku w mieście wygrzebać (odkodować?) dla crisisa robota i pielęgniarkę - były po 6,95. Następnego dnia już były po 7,95. Obstawiam, że jutro będą po 8,95 a zapewne nie będzie już wcale. Od ekspedientki słyszałem, że dzieciaki przychodzą i kupują po 10-15 sztuk naraz (a to oznacza, że przychodzą do sklepu ze stówą w ręku - dzieci!).
Także wypada się zgodzić, że
Miszel pisze:Kto jeszcze nie kupił radzę się spieszyć
Maciek

szataneria
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-24, 18:10
Lokalizacja: Gdańsk

#305 Post autor: szataneria »

Mi się wydaje, że to taka nasza polska natura. Jak nie mamy się czego doczepić to szukamy na siłę. Prawda są nieco inne, ale czy warto marudzić. Nie lepiej z bananem na ustach cieszyć się kolekcją? Proponuje zakupić minifiga ligao lub jakiegoś innego cobi i porównać sobie czy na pewno LEGO wykonało serie pierwsza chińskimi metodami.
Zerwać bzy zazdrosnobiałe.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#306 Post autor: Kleymen »

Kirysowaty pisze:
Kleymen pisze:o czapce i piórku wspominał już Nori, od siebie dodam tylko, że piórko prześwituję, a nowa czapka w porównaniu ze starą, nadaję się tylko i wyłącznie do Kinder Niespodzianki.
Może mi ktoś wyjaśnić, o co właściwie chodzi? Czym nowa i stara czapka się różnią? Bo ja naprawdę nie widzę różnicy, nawet w odcieniu zielonego - porównywałem ze starym. A piórko jest po prostu śliczne.
Części produkowane w Chińskiej Republice Ludowej są z gorszego plastiku. Nie ma się co łudzić. Różnica można zauważyć przede wszystkim w dotyku. Jak chodzi o efekt wizualny to już na pierwszy rzut oka widać, że klocki z dalekiego wschodu są "matowe". Jak chodzi o samą różnicę w czapce i piórku, to jak wspomniałem. Piórko prześwituję, stare trudno jest połamać. Czapka z 80', 90' jest bardzo solidna, ta nowa nie. Zresztą zobacz post Noriego. Bodajże 3 strona.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#307 Post autor: Scrat »

Tak swoją drogą to pomyślcie ile by te ludziki kosztowały gdyby nie były produkowane w Chinach...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#308 Post autor: M_longer »

Scrat pisze:Tak swoją drogą to pomyślcie ile by te ludziki kosztowały gdyby nie były produkowane w Chinach...
I zaraz by było że za drogo, co to TLG sobie myśli, z ludzi chce zdzierać kasę...

A wszystko sprowadza się do tego że nikt nikogo nie zmusza do kupowania tych figurek (jak i reszty asortymentu Lego) :]

Fioletowy

#309 Post autor: Fioletowy »

M_longer pisze:A wszystko sprowadza się do tego że nikt nikogo nie zmusza do kupowania tych figurek (jak i reszty asortymentu Lego) :]
Kupuje kto może i chce wydać na to kasę. A tak w ogóle, to dlaczego podkradasz się za Darth Sidiousa, Darth Longerze? ;P

szataneria
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-24, 18:10
Lokalizacja: Gdańsk

#310 Post autor: szataneria »

Co za paradoks Minifigi fantastyczne, a jakość ich fatalna. No przecież to się kupy nie trzyma. Te dwie cechy nie mogą iść w parze. I dlaczego tylu ludzi je kupuje? Są ślepi, czy po prostu potrafią zachować dystans? Czy inne musi być zawsze gorsze? A ja czekam na drugą serie z chin :) z przyjemnością zbiorę kolejną szesnastkę. Ktoś jeszcze chętny?
Zerwać bzy zazdrosnobiałe.

ambon

#311 Post autor: ambon »

Mnie tam bardziej niż sama jakość, smuci samo to że zostały wyprodukowane w Chinach gdzie kwietnie niewolnictwo, zawsze wiedziałem dlaczego płace za klocki tyle ile płacę, teraz kupiłem 10 sztuk a kilku chętnie bym się pozbył z drugiej serii za to tylko wampir mi się podba

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#312 Post autor: Thangor »

Jakość plastiku jest może gorsza. Ale za to mam wrażenie, że jest trochę inny typ nadruku, i nie jestem pewien czy nie jest on lepszy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#313 Post autor: M_longer »

Podczas dzisiejszej przechadzki po Tesco zauważyłem że na stosiku z LEGO pojawiły się woreczki z minifigurkami. Cena to 7,99, wziąłem do ręki losowy woreczek, a gdy wyczułem pod palcami coś co uznałem za pompon czirliderki nie szukałem dalej. No i prawie trafiłem...

Pompon okazał się czerwony i podobny do maliny...

Woreczki wiszą na plastikowych taśmach, bardzo łatwo je zdjąć, a te które wisiały najniżej już znikły ;)

Havoc

#314 Post autor: Havoc »

Nie wiem czy to przez niedopatrzenie czy może na to nie zasłużył :) ale Super Wrestler nie został zrecenzowany, pomimo, że ma go już chyba spora ilość ludzióf :)

10 - Super Wrestler

Obrazek

Ludzik dość przeciętny. Niby ładny ale nie dostajemy tu żadnych dodatków (np. krzesła do bicia przeciwników :) ) Jest peleryna ale to żaden unikat. Można taką bez problemu dostać odkąd TLG wypuściło SP III i popularną figurkę Squidmana.

Obrazek

Swoją drogą Wrestler (co już chyba było powiedziane) jest łudząco podobny do Nacho Libre:
http://dksounds.files.wordpress.com/200 ... e_ver2.jpg
Nawet maska jest identyczna:
http://www.nacholibre.com/site/download ... p_sm_2.jpg

Hippotam

#315 Post autor: Hippotam »

Niby nie unikat, ale to najtanszy sposob na zdobycie takiej pelerynki. Za 6 pln - brac i uciekac...

ODPOWIEDZ