6832 Super Nova II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

6832 Super Nova II

#1 Post autor: wx45 »

Obrazek
Recenzja 6832 Super Nova II


Dane techniczne
Seria: Blacktron II/ Blacktron Future Generations
Rok produkcji: 1991
Liczba klocków: 40
Liczba figurek: 1
Spis cześci:
Peeron Bricklink
Cena: Allegro: ok. 10-15 PLN
Lugnet Brickset

Witam wszystkich.
Jest to moja pierwsza recenzja w ogóle, dlatego proszę o dużo konstruktywnej krytyki. Będę się starał opisać wszystkie zestawy ze starych serii LEGO Space w miarę powiększania swojej kolekcji o nowe (stare?) modele, dlatego pokazanie błędów i niedociągnięć będzie bardzo mile przeze mnie widziane. Serię M-Tron i Blacktron II darzę szczególnym sentymentem, jako że były to jedne z pierwszych zestawów Lego jakie otrzymałem, wynika z tego fakt, że recenzje będą w pewnym stopniu subiektywne.

Opakowanie i instrukcja
Obrazek
Opakowanie jest małe o wymiarach 14x7x4,5 cm, jednak biorąc pod uwagę masę wolnego miejsca w środku spokojnie mogłoby mieć o 1/3 mniejszą długość. Obok logo LEGO pojawia się napis "system", zrezygnowano także z żółtej kolorystyki ścian pudełka i napisu legoland. Na 2 ścianach bocznych znajdują się fotografie modelu w innych rzutach, a z tyłu pudełka znajdziemy zdjęcia 3 modeli alternatywnych dających się zbudować z klocków z tego zestawu. Instrukcja została wydrukowana na "harmonijce" tradycyjnej dla małych modeli. Jest zaprojektowana dobrze, nie ma żadnych niejasności w trakcie budowania.

Klocki
W zestawie znajdują się głównie często spotykane elementy.
Obrazek Wyjątkiem jest czarny Container Box który w tym kolorze wystąpił jedynie w dwóch zestawach i Obrazek czarne drzwiczki od tego pojemnika które znalazły się jeszcze w 6 zestawach (nie licząc zestawu 6861 który jest tylko instrukcją).
Ciekawe jest, że ten mały zestaw zawiera aż 2 białe płytki z nadrukiem imitującym komputer. Jedna jest umieszczona w kokpicie, druga ukryta w skrzyni z tyłu statku.
Jeśli chodzi o kolorystykę to w zestawie jest 5 klocków w kolorze trans-neon green; 15 białych, 21 czarnych i jeden żółty (główka minifiga).

Modele
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Największym plusem zwiększającym bawialność głównego modelu jest duża ilość ruchomych elementów: otwierany kokpit i schowek, ruchome skrzydła (rozwiązanie podobne do tego użytego we wcześniejszej serii Blacktron, w modelu 6894 Invader). Mnie jednak osobiście bardziej przypadł do gustu jeden z modeli pokazanych jako "ideas" na odwrocie pudełka, widoczny w prawym górnym rogu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Urzekło mnie w nim ustawienie komputerów na ruchomych wysięgnikach po bokach minifiga, a także kształt skrzydeł. Jeśli chodzi o pozostałe modele to ciekawie prezentuje się "maszyna krocząca" (??) widoczna z lewej strony,
ObrazekObrazekObrazekObrazek
natomiast model z prawego dolnego rogu uważam za najsłabszy zarówno jeśli chodzi o frajdę płynącą z budowania, jak i o wygląd gotowego modelu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Podsumowanie
Fanom zestawów z grupy Lego Space zestaw ten powinien się spodobać, aczkolwiek z tego co słyszałem, część fanów pierwszej serii Blacktron niezbyt lubi BT II, zapewne z faktu że seria ta jest dużo mniej mroczna od swojej poprzedniczki.
Zestaw z pewnością jest wart wydanych na niego pieniędzy; jest tani, widziałem na allegro jeden za 7zł (bez instrukcji i pudełka).
Oceny nie wystawiam bo jak dla mnie wszystkie modele Blacktron dostają 9/10 (10 może dostać diorama Blacktron II z katalogów LEGO).

Za
  • Blacktron :)
  • Białe kruki
Przeciw
  • szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale bardzo lubię tą serię więc jest to subiektywna opinia. Gdyby się uprzeć to ewentualnie to, że jeden z modeli alternatywnych jest ciekawszy od głównego.
Ostatnio zmieniony 2010-07-25, 18:39 przez wx45, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

wx45 pisze:Spis cześci: http://www.peeron.com/inv/sets/6832-1
Brak Bricklinka, ten serwis NAPRAWDĘ nie gryzie.
wx45 pisze:Modele
Załóż konto na Brickshelf.com i tam wrzucaj zdjęcia.
Więcej krytyki nie jestem w stanie z siebie wykrzesać :D

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#3 Post autor: Sorrow »

Kiedy byłam mała, Blacktron mnie nie interesował. Za to teraz chętnie nadrobię zaległości, więc trzymam kciuki za powiększanie się Twojej kolekcji i czekam na kolejne recenzje.
Krytyka: jeśli chcesz, mogę pododawać Ci przecinki;P
wx45 pisze:miło przeze mnie widziane
Powinno być "mile widziane":) - piszę to tutaj, a nie na prv, bo to częsty błąd i może ta uwaga komuś się przyda.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#4 Post autor: Kleymen »

Kanciaste, jaskrawe i mroczne. Świetne, aczkolwiek pierwsza seria BT jest według mnie ciekawsza. Choćby ze względu na trochę inną kolorystykę i kształt pojazdów i latadeł. No i baza z "I" bije po stokroć tę z "II".

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#5 Post autor: greenblue »

Hmm... czy były różne wersje pudełka??
http://www.brickshelf.com/gallery/AirMauro/Museum/6832/6832-06.jpg
(Uwaga, całkiem spory obrazek)
Na tym zdjęciu pierwszy model alternatywny, który opisujesz, jest na górze po _lewej_ natomiast maszyna krocząca po _prawej_ ... dziwne.

Recenzja poprawna, subiektywne odczucia jak najbardziej są na miejscu. Też mam ten model (to był mój drugi Blacktron II) i obecnie jest zbudowana właśnie ta 'maszyna krocząca'.
Dla mnie to najfajniejszy z tych modeli.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#6 Post autor: wx45 »

greenblue, na to wychodzi. Twoje pudełko ma żółte boczne ścianki co sugeruje wcześniejszy design. Widocznie przy przechodzeniu na nową szatę graficzną część zestawów została wydana we wcześniejszym stylu.

Fioletowy

#7 Post autor: Fioletowy »

Blacktron II to moja ulubiona seria Space :) Uwielbiam tę kolorystykę i design (szczególnie okrągłe kokpity). Ten zestaw ten jest fajny, widać że bardzo bawialny :) Recenzja bardzo fajna.

Radar

#8 Post autor: Radar »

Co do boxa wspomnianego to Peeron podaje że to część 4345a a BL że to część 4345 jak to jest z tą częścią naprawdę?
Ostatnio zmieniony 2010-06-14, 17:49 przez Radar, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#9 Post autor: Backbone »

Peeron ssie. Tak to jest.

Kaczor

#10 Post autor: Kaczor »

Ach, Blacktron II, miło go wspominam mimo że miałem z tej serii tylko 6878 ;)

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#11 Post autor: kamzel »

Ten zestaw zawsze mi się podobał wizualnie, ale jakoś nie było okazji by go kupić (powiedzmy, że Space nie jest na szczycie mojej listy zakupów). Ciekawe wydają mi się te skrzydełka z tyłu - niby nic, a dodaje uroku, poza tym dla mnie to takie stylistyczne nawiązanie do dwóch innych zestawów: z tej samej serii i z Blacktron I.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#12 Post autor: Kirysowaty »

Zawsze podobała mi się większość zestawów z Blacktronu, ale ten jest - moim zdaniem - raczej nieciekawy. W gruncie rzeczy jest nawet dość paskudny, jeśli porównać go z cudeńkami w rodzaju 6887.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Mr.Z »

Sorrow pisze:piszę to tutaj, a nie na prv, bo to częsty błąd i może ta uwaga komuś się przyda.
wx45 pisze:lubię tą serię
Ten błąd jest jeszcze powszechniejszy. Słychać go u ok 40% ludzi zawodowo mówiących z telewizora. Powinno być "lubię TĘ serię", "bawić się TĄ serią". Naprawdę tego nie słyszycie?

Ps. [Edyta] Żeby nie było, że się nie w temacie odzywam, ja mam ten zestawik: http://www.brickset.com/detail/?Set=6876-1
Jak byłem szczeniakiem to mnie baaardzo kręcił, ale podziwiałem go tylko na stronie w katalogu. Więc parę lat temu zanabyłem na Allekupie. Mogę odstąpić jakiemuś maniakowi BT.
Ostatnio zmieniony 2010-06-15, 00:00 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
biniu
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-29, 03:40
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: biniu

 

#14 Post autor: biniu »

Warto by zaznaczyć że chodzi o kontener z "pełnymi studami":) to takie czepianie się na siłę (sam robiłem gorsze błędy, np. nie zauważyłem nowej czapeczki w 7747), a i jeszcze powiem Tobie coś miłego, chociaż to taki drobny detal: podoba mi się centralne umieszczenie części "Dane techniczne" oraz zbudowanie modeli alternatywnych:) Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony 2010-06-17, 15:34 przez biniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Ubi concordia ibi victoria

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#15 Post autor: wx45 »

No proszę, czyli koleś z alledrogo mnie oszwabił, bo mój czarny kontener ma dziurki w studach. No nic, trudno. Przynajmniej będę wiedział na przyszłość.

Dzięki za wszystkie miłe komentarze i słowa konstruktywnej krytyki. Zabieram się do kolejnych recenzji i mam nadzieję że będą coraz lepsze.

ODPOWIEDZ