[MOC] Ford Mustang

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] Ford Mustang

#1 Post autor: Havoc »

Wrzutem na taśmę - ostatni model do Wawy :) (zgrredek został uprzedzony ;) )
Przedstawiam klasyk motoryzacji - Ford Mustang Shelby GT500 rocznik 1967. Kto nie zna tego auta lepiej niech się nie przyznaje ;)
Budowa była mozolna, niestety model trochę mnie przerósł. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak ciężko, a efekt końcowy nie będzie całkiem zadowalający.
No ale kilka słów na temat tego co jest :) Standardowo - otwierane drzwi, bagażnik, pokrywa maski i schowek na rękawiczki. Koła skręcane kierownicą. Od takie tam podstawowe funkcje. Maska jest 'dziurawa' :) tzn. wloty powietrza nie są tylko atrapą przez co pokrywa jest bardzo delikatna.
Model ma 40 cm długości, 19 cm szerokości i 12 cm wysokości. Waży ok 1,2 kg i ogólnie jest dosyć delikatny, zwłaszcza górna część.
Niestety wystąpił tu syndrom długiej budowy - tyle go tworzyłem, że już nie mogę na niego patrzeć...
Poniżej parę fotek i link do galerii.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA
Podziękowania dla miśka i Mrutka za poratowanie potrzebnymi elementami oraz M_Longera i m4rc1na za zwrócenie uwagi na istotne niedopatrzenie. Poprawiono :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-21, 13:41 przez Havoc, łącznie zmieniany 3 razy.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

Znam, uwielbiam, kocham i w ogole to jest moje moto - marzenie. Piękny, bierz go do Warszawy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

cztery wspaniałe litery bardzo ciezka. Bardzo.
Ostatnio zmieniony 2010-06-18, 22:10 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

Backbone pisze:Znam, uwielbiam, kocham i w ogole to jest moje moto - marzenie.
Moje też ...raczej nie do spełnienia więc chociaż go sobie zbudowałem :)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#5 Post autor: stpman »

Zastanawiam się co by tu napisać. Pojazd, którego kształt jest trudny do odwzorowania, zwłaszcza linia boczna i opadający dach. Tobie udało się bardzo dobrze uchwycić charakterystyczne cechy tego nadwozia. Przyczepić można by się do nieco zbyt kanciastego przodu, ale podejrzewam, że lepiej się nie dało. Natomiast tył to istna poezja. Zwłaszcza tylne światła, które wyglądają jak prawdziwe. Silnik także wygląda ładnie i widać, że to porządne amerykańskie V8 a nie jakaś jego atrapa;) Szkoda, że na zdjęcia wnętrza i bagażnika trzeba poczekać, bo chętnie bym je obejrzał (na ich temat powiem po publikacji galerii;).
Muszę powiedzieć jeszcze jedną rzecz. Kłuje mnie w oczy kolor tego auta. O ile uwielbiam czerwone samochody to do tego Mustanga pasuje mi tylko jedno malowanie. Mówię tu oczywiście o malowaniu a'la Eleonor z filmu "60 sekund", czyli szary z czarnymi pasami. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to w "Bullicie" też występował Mustang (tylko nieco młodszy) w podobnym malowaniu jak Eleonor.
To tyle mojego zrzędzenia:)
Ostatnio zmieniony 2010-06-18, 23:02 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride Your Way!

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#6 Post autor: Backbone »

Niebieski z dwoma białymi też ladnie wygląda.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#7 Post autor: stpman »

Backbone pisze:Niebieski z dwoma białymi też ladnie wygląda.
Być może tak, ale są pewne legendarne samochody, które jednoznacznie kojarzą się z jednym charakterystycznym malowaniem/kolorem. (Lancia Delta HF Integrale = Martini, Ferrari/Alfa Romeo = Czerwień, Subaru Impreza = niebieski)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Freeman
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-07, 02:53
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: FreemanLUGPol

 

#8 Post autor: Freeman »

stpman pisze:Mówię tu oczywiście o malowaniu a'la Eleonor z filmu "60 sekund", czyli szary z białymi pasami.
Eleanor miała czarne a nie białe pasy :]
Obrazek

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

stpman pisze:Mówię tu oczywiście o malowaniu a'la Eleonor z filmu "60 sekund", czyli szary z białymi pasami.
Eleanor miała czarne pasy ;) (na Boga stpman, Twój avatar)
Niebieski z dwoma białymi też ladnie wygląda.
Fakt, ładnie ale dla mnie najlepszy kolor dla mustanga to nie wiedzieć czemu ciemnozielony metalik. Niestety nie posiadam klocków w tym kolorze :)

Dzięki za komenty :)

[EDIT] Freeman mnie uprzedził z kolorem pasów :)
Ostatnio zmieniony 2010-06-18, 23:05 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#10 Post autor: stpman »

Freeman pisze:Eleanor miała czarne a nie białe pasy :]
Havoc pisze:Eleanor miała czarne pasy ;)
Już poprawione(zorientowałem si chwilę po wysłaniu posta, ale byliście szybsi;), zbytnio zapatrzyłem się na Twój model chyba:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#11 Post autor: m4rc1n »

Havoc, znasz już moje zdanie ale powtórzę się:

Człowieku... Z tego MOC-a bije istna MOC. Jest piękny, widać że każdy szczegół został przemyślany, a Ty włożyłeś w niego dużo pracy. Naprawdę, jest co podziwiać :)
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#12 Post autor: Kleymen »

Piękny, klasyczny model. Trudno o jakąś krytyczną uwagę. Chociaż, jak wspomniał Misterzumbi, tył jest dość ciężki. Powiedziałbym, że całość wygląda dość ociężale w porównaniu z oryginałem, ale cóż, to klocki. Nie da się wyeliminować wszystkich niuansów.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

Dlaczego nie jest niebieski ? :O

Proporcje skopane ale szczegóły dobrze dopracowane :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Mustang jak Mustang. Ni mniej, ni więcej. Kawałek porządnej roboty :)

Przydałaby mu się bardziej wypukła maska (nie, nie wiem jaktaką zrobić, w ogóle ten samochód cały jest bardzo pouwypuklany, chyba bym się nie zdecydował na jego model) i o płytkę wyższe zawieszenie?
Przód z chłodnicą i reflektorami jest wyjątkowo dobrze zrobiony.

Różowy i fioletowy brokat już był, może za kilkanaście lat wypuszczą i zielony metallic.
\/1 ______________

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#15 Post autor: Greg »

Piękny jest.

Aż chętnie by się do niego wsiadło. ;)

ODPOWIEDZ