[MOC] Ratusz i Rynek

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#31 Post autor: kris kelvin »

Dzięki za komcie :D
lugomina pisze: - Kris, o panie budowlanie, czcigodniejszy niz loze masonskie
Chciałbym należeć do masonerii. To wiele ułatwia.
Na razie mnie nie przyjęli :(
LINK

Jeden Glaz zauważył, że latarnie zerżnąłem sam od siebie :D
Tak mi się coś wydawało jak je robiłem, ze je gdzieś widziałem...

Dobrze, że są sceptycy wobec dachu. Jakby się wszystkim podobał byłoby to podejrzane.

PS. Mam nadzieję, że Jan Walczak nie obraził swoim zachowaniem, abolicjonistów, feministów i zwolenników gender-studies :)
W gruncie rzeczy to porządny facet, choć prawdę mówiąc świnia.

PSII. Kurcze to i dach ma swoją orientację seksualną. To już lekko niepokojące...
Ostatnio zmieniony 2010-06-22, 20:54 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#32 Post autor: Sorrow »

Mr.Z pisze:Sorrow napisał/a:
mam nadzieje, że Kazia przywaliła mu jakimś ciosem z zajęć WenDo
no nie, Sorrow, Ty też?! a już zdążyłem sobie wyrobić o Tobie dobre mniemanie. :-(
Och, no nie mów, że mój sentyment do Kazi przekreśla mnie w Twych złośliwych oczach! Zaraz pobiegnę po pomoc i poradę do jakiejś Siostrzanej Grupy Wsparcia i Afirmacji Wewnętrznej Wojowniczki:P
Mr.Z pisze:Taki ni to kocyk, ni to sweterek w pedałkowatym* wzorze.
Nie znasz się. A ja się znam. Ten wzór jest wybitnie niepedałkowaty - to wzór pt. "spódnica-kocyk". Trochę bazarowy - jak Kris sam zauważył, ale dzięki niemu jest mniej "mhhocznie";)
Ostatnio zmieniony 2010-06-22, 22:54 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#33 Post autor: zgrredek »

Nie wpadłbym na to, żeby zrobić taki dach. Wykształcenie budowlane nakłada mi jakieś ograniczenia myślowe, które nakazują, że dach to musi być płaska powierzchnia. Pamiętam jakim odkryciem było dla mnie kiedy zawitałem tu na Forum i okazało się, że dach może być dziurawy, bo ważne, żeby wyglądał, a nie, żeby deszcz nie padał do środka.
Dzięki tej szachownicy jest jeszcze mniej mhocznie niż gdyby cały dach był ciemnoczerwony.

kris kelvin

#34 Post autor: kris kelvin »

W sumie to myślałem o takim dachu jak pokazał na zdjęciu Ciamosław, ale za dużo dłubaniny by było i musiałbym całą górę praktycznie przerobić, a mi się nie chce. Więc pomyślałem o takiej trochę gorszej szachownicy. I pierwotnie miał być cały czerwony (te czarne też miały być czerwone), ale tak wygląda dla mnie lepiej. Może bardziej jarmarcznie, ale wy już i tak wszystko widzieliście, a publice może się bardziej spodoba taki lekko jarmarczno-sweterkowy dach.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#35 Post autor: Ither »

to zabawne kiedy o dłubaninie i niechceniu mówi typ, który wyłożył taką powierzchnię round plate'ami 1x1 :P

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#36 Post autor: dmac »

Ither pisze:to zabawne kiedy o dłubaninie i niechceniu mówi typ, który wyłożył taką powierzchnię round plate'ami 1x1 :P
Chciałem zauważyć, że nikt się nie wzruszył moim losem, kiedy kładłem 3840 round plate'ów wzdłuż kafelkowego deptaka, a Kris położył o 2 mniej i już wielkie halo! Buuuu....
A 6000+ kafli 2x2? Buuuuu....
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#37 Post autor: Ither »

Ale u Ciebie to projekt życia, a u niego to takie tam. Ty pracuj. On niech pije.

kris kelvin

#38 Post autor: kris kelvin »

dmac pisze:
Ither pisze:to zabawne kiedy o dłubaninie i niechceniu mówi typ, który wyłożył taką powierzchnię round plate'ami 1x1 :P
Chciałem zauważyć, że nikt się nie wzruszył moim losem, kiedy kładłem 3840 round plate'ów wzdłuż kafelkowego deptaka, a Kris położył o 2 mniej i już wielkie halo! Buuuu....
A 6000+ kafli 2x2? Buuuuu....
I tak na pewno korzystałeś przy tym z niewolniczej pracy dzieci.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#39 Post autor: dmac »

kris kelvin pisze: I tak na pewno korzystałeś przy tym z niewolniczej pracy dzieci.
Przy kaflach tak (w końcu po coś karmię te dzieci, nie tylko na części zamienne), ale bruk to ja sam, temy rencamy!!!
Ostatnio zmieniony 2010-06-23, 10:27 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#40 Post autor: glaz_pimpur »

kris kelvin pisze:I tak na pewno korzystałeś przy tym z niewolniczej pracy dzieci.
Przyznaj sie Kris, że ty używasz dzieci do rozbiórek MOCy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#41 Post autor: Mistrz Podziemi »

Budynek świetny i genialny, ale i tak czarny dach był lepszy.

Co do flexów to tommyboy ostatnio miał tanie, kilkaset kupiłem.
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#42 Post autor: Ither »

dmac pisze:
kris kelvin pisze: I tak na pewno korzystałeś przy tym z niewolniczej pracy dzieci.
Przy kaflach tak (w końcu po coś karmię te dzieci, nie tylko na części zamienne), ale bruk to ja sam, temy rencamy!!!
Dzieci na części zamienne? Rozwiń się, proszę.
Zrozumiałe, że przy takich przedsięwzięciach używa się dzieci do pomocy, mi kuzynki szukają zawsze klocków jak są. Sprawiają wrażenie zadowolonych.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#43 Post autor: aro_kal »

No i nawet moją uwagę to przykuło z kilku powodów. Po pierwsze jest to zwyczajnie ładne. Po drugie jest szalenie dopieszczone. A po trzecie Pan Walczak nie lubi Kazimiery Szczuki i feminizmu. Oj jak jego poglądy są bliskie moim. I szalenie porządnie się zachował - przyszedł, wymienił poglądy, powiedział co swoje (jak na wywiad za ostro, jak na rozmowę w cztery oczy za delikatnie) i wyszedł. Bomba. Nie każdy umie się tak zachować. A cały ten wywiad jak i historia architekta mocno mnie ubawiły.

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#44 Post autor: KRUEZ »

To , że jet to piękna budowla to oczywiste więc chyba nie ma co się jeszcze bardziej na ten temat rozwijać:) ja dodam tylko , że jestem zwolennikiem tego dachu - uważam , że 40% piękna i charakteru tego ratusza to ten dach. Zastanawiam się tylko czemu firma Lego nie kopiuje ( kupuje projektów ) takich budowli i nie wprowadza ich do masowej sprzedaży - przecież coś takiego sprzedało by się w olbrzymiej ilości egzemplarzy:) Ech, tak mieć całe miasto w takim stylu......:)


Gdyby dziewczyna nie mogła studiować , mogłaby gotować ...:):):)

kris kelvin

#45 Post autor: kris kelvin »

KRUEZ pisze: przecież coś takiego sprzedało by się w olbrzymiej ilości egzemplarzy:) Ech, tak mieć całe miasto w takim stylu......:)
Myślę, że firma w ostatnich latach funkcjonuje i zarabia świetnie właśnie dlatego, że nie wypuszcza takich zestawów :D
Nie czarujmy się. popyt na coś takiego byłby znikomy.

ODPOWIEDZ