Lego CITY - Pali się! Nr 1- Książeczka/Magazyn?

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Zielony
Posty: 8
Rejestracja: 2009-01-09, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Lego CITY - Pali się! Nr 1- Książeczka/Magazyn?

#1 Post autor: Zielony »

Trzy dni temu w trakcie jednodniowego wypadu do Szczawnicy ku wielkiemu zaskoczeniu i radości w przydworcowym kiosku wpadł mi do ręki magazyn dla dzieci "Lego CITY - Pali się! ". Po szybkim wywiadzie środowiskowych z bardzo uprzejmą pani sprzedającą dowiedziałem się, że jest to nowa rzecz którą na dniach otrzymała.

Obrazek

Sam błyskiem ciupagi zabrałem się za lekturę i analizę zawartości.
Poniższe zdjątka dobrze oddają co jest w środku.
Obrazek

Obrazek

Oprócz tekstów i łamigłówek dla dzieci okraszonych Lego ilustracjami do magazynu została dodana figurka Komendanta Straży Pożarnej, który został ochrzczony w magazynie imieniem Ogieniek.

Obrazek

Całość wypuściła firma która zwie się Ameet. Gdy tylko dorwałem się do sieci sprawdziłem cóż to za wydawnictwo. Znalazłem na jego stronie nie tylko info o magazynie, który miałem w rękach ale również reklamę jeszcze dwóch w podobnej formie wydanych publikacji tym razem ze świata Atlantis. Do obydwu również mają być dodane figurki „Rekinca” i „Kałamarca”.

Od dwóch dni poszukuję wspomnianych publikacji w rodzimym nie tak małym mieście, na razie bezskutecznie. Dotyczy to zresztą również opisywanego Magazynu „Lego CITY -Pali się”.

Bardzo jestem ciekawy czy to taki pojedynczy wyskok czy też można się spodziewać kolejnych "Epizodów" z City i nie tylko. Nr 1 przy tytule sugeruje, że będzie to kontynuowane, w środku nie znalazłem jednak żadnych zapowiedzi kolejnych numerów.

Pozdrawiam
Łukasz
----------------------------------------------------------------------------------------------------
PS. Mam nadzieję, że tym razem nie powtarzam tematu już poruszonego, jeśli jednak tak się stało proszę o natychmiastowe usunięcie tematu i posta.
Ostatnio zmieniony 2010-06-30, 01:00 przez Zielony, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ciekawe czy w Łodzi też sprzedają ;)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#3 Post autor: nori »

Ależ to już pełnoprawna recenzja, przesunąłem więc Twój opis do odpowiedniego działu.
Ameet to dla miłośników klocków bardzo fajne wydawnictwo, posiada w swojej ofercie sporo tego typu magazynów z postaciami licencjonowanymi. Z LEGO najwyraźniej współpracują już od dłuższego czasu, mieliśmy podobne książeczki z DUPLO czy nawet Vikings! Genialna inicjatywa z dodawaniem ludzików do magazynu pojawiła się parę miesięcy temu, właśnie przy okazji dwóch książeczek ze świata Atlantis, co ciekawe magazyny te ukazały się najpierw w Polsce (wg. opisów na różnych serwisach/forach) a dopiero po pewnym czasie wydano wersje obcojęzyczne (choć tu już wydawcą chyba nie był Ameet).
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: SeTA »

Napewno są w księgarniach internetowych (9.90), np tu: Merlin.pl

crises

#5 Post autor: crises »

Gazetki z ludzikami atlantisowymi były o niebo lepsze. Strażak już nie jest taki ciekawy. Czy na tylnej stronie okładki jest zapowiedź drugiego numeru?

Zielony
Posty: 8
Rejestracja: 2009-01-09, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6 Post autor: Zielony »

Tylną stronę okładki obejrzałem ze wszystkich możliwych stron, nawet w poprzek i nie znalazłem informacji o drugim numerze.

Pozdrawiam i dziękuję za przesunięcie posta do działu Recenzji.
Ostatnio zmieniony 2010-06-30, 07:17 przez Zielony, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ