[MOC] Piłkarzyki

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#16 Post autor: Miszel »

Pomysł świetny, ale wykonanie do mnie nie przemawia - bawialność praktycznie zerowa, bo co to za piłkarzyki, którymi nie można nawet młynka zakręcić! Pręt powinien przechodzić przynajmniej w poziomej osi symetrii minifigów, żeby mogły się w pełni obracać, a nie walić głową w podłogę (szarą murawę). Inaczej zabawa jest bardzo ograniczona (siła strzału, manewrowość), gdy minifigi można obrócić tylko o trochę ponad 180 stopni. Powinieneś pokombinować z mocowaniem. Poza tym super i gratulacje pomysłu.

PS: Zobaczywszy taki temat w tym dziale, znając twoje zacięcie do zębatek myślałem, że już tak tam nakombinowałeś, że minifigi dzięki czujnikom, przekładniom i oprogramowaniu same mecz rozgrywają jak się im piłkę na boisko rzuci. Ale przekonałem się, że to jeszcze przed tobą ;)
Ostatnio zmieniony 2010-06-30, 16:46 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#17 Post autor: Ither »

Co to za nuta?! linkuj albo tytułuj, fast ;D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Na YT jest podpisana.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#19 Post autor: lugomina »

O hai!

Czasami z dziewczynami jak sie uchle.. doprowadzimy do stanu niewazkosci w jakims barze, zaczyna nas nosic. I wtedy czasem gramy w pilkarzyki.
Zbudowana tym doswiadczeniem, powiem Sarielu, ze ludziki ladne, ale zamontowales je calkiem na odwrót. Pilkarzykom ten pret przechodzi przez góre tulowia, tam gdzie mialyby rece. Nad pretem tylko glowy maja. Bo to ich "nogi" maja miec nieograniczone pole manewru i maja kopac do tylu i do przodu. Prawdziwym pretem z pilkarzykami mozna tez obracac 360 stopni, czego zapewne wszyscy próbowali w akcie desperacji :)
A przyczepiajac ludziki za nózki, sprawiles, ze sie zawsze beda kladly pokotem jak zboze (sila grawitacji zawsze je zmusi do opadniecia).

Na razie to zreszta wszystko zbyt filigranowe, az strach tego dotknac, a pilkarzykami przeciez trzeba grac! Szarpac pretami, obracac z wysilkiem, usilowac ucelowac w bramke a czasem oszukiwac, podnoszac biodrem caly stól ;)
Ladna muzyka i system zliczania punktów (brzmi troche jak stare GaduGadu), ale same ludziki trzeba przebudowac - powodzenia!
Ostatnio zmieniony 2010-07-02, 05:51 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Zwierzak81

#20 Post autor: Zwierzak81 »

Może by tak po prostu dociążyć nogi ciężarkami ? Dobrać ciężar tak by same ustawiały się w pionie, ale nie przesadzić by można było robić kołowrotek (o ile się nie rozpadną).

Lego nie nadaje się do wszystkiego, ma swoje ograniczenia, ta konstrukcja nie będzie chyba zbyt trwała zwłaszcza, gdy zawodnicy będą zdenerwowani i wspomagani płynami ustrojowymi zewnętrznymi, ale pomysł bardzo dobry, wykonanie też.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

Może, ale wypadałoby je wtedy również usztywnić bo w tej chwili są dość elastyczne.

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: SeTA »

Sariel pisze:Backbone napisał/a:
Myslalem ze dla ciebie taki problem jak "cena lego" nie istnieje :P


No niestety, czasem trzeba też jeść i za mieszkanie zapłacić :P
Sariel (w sigu) pisze:Now building: 8043
znaczy mieszkanie zapłacone, lodówka pełna i jeszcze coś zostało? ;)

@down: Właśnie doczytałem i miałem usunąć... Ale teraz niech już zostanie...
Ostatnio zmieniony 2010-07-06, 11:05 przez SeTA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

Nie, za 8043 nie płaciłem. Ale z tego tłumaczyłem się już w innym temacie.

ODPOWIEDZ