Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Mała ciężarówka
Autor Wiadomość
Lomero 

Wpisy: 355
Wysłany: 2006-04-21, 15:20   [MOC] Mała ciężarówka

Z okazji świąt znalazłem trochę czasu i oto prezentuje wyniki mojej pracy :)

Jest to ciężarówka, wzorowana na tej z 5988. Jest niestety nieco niedopracowana, nie posiada np.: lusterek i błotników, ale ciężko mi było to wszystko upakować w tej skali, a starałem się uzyskać możliwie mało studów.

Tak czy inaczej zapraszam do oglądania i oceniania

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Maciej Drwięga 2007-12-29, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1966
Wysłany: 2006-04-21, 16:09   Re: Mała ciężarówka

Lomero napisał/a:
nie posiada np.: lusterek i błotników,

Pal sześć lusterka, ale błotniki z przodu faktycznie by się przydały...
Lecz nawet bez nich model jest arcysympatyczny :) Podoba mi się SNOTowe wykorzystanie skosów łukowych... może dlatego, że w ostatni weekend sam kombinowałem z takimi elementami budując z głowy śmigacz w skali Technic Fig - na pewno nie z takim powodzeniem, jak Ty, Lomero. Jestem zachwycony "deskami" tworzącymi pakę. Rewelka.
Gratuluję, jak zwykle :)

Bricksley 

Wpisy: 115
Wysłany: 2006-04-21, 16:19   

Bardzo ciekawy i fajny MOC. Bardzo podoba mi się pomysł na pakę i kominy. Brawo!

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1078
Wysłany: 2006-04-21, 16:22   

dmac napisał/a:
model jest arcysympatyczny

Trudno się nie zgodzić. Brak błotników, lusterek i tym podobnych dodaje smaczku. Sam kształt i tak trudno było by przyporządkować konkretnej marce, teraz masz w zamian troszkę awangardowy, troszkę klasyczny a już na pewno bardzo oryginalny model. Design skrzyni mnie pozytywnie rozwalił, szczególnie rewelacyjnie wygląda w ujęciu od tyłu. Model wywołuje same pozytywne odczucia. Wielkie brawa, chylę czoła :)

szarikm 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1280
Wysłany: 2006-04-21, 16:56   

Ciężarówka rodem z filmu o Indianie Jonesie :)

Podoba mi się bardzo, 5+/6

Rury wydechowe są profesjonalne :)

TT 
VIP

Wpisy: 1181
Wysłany: 2006-04-21, 17:45   

Super!
Na pierwszy rzut oka dość futurystyczna. Ciekawy kolor. Wielkie brawa!

Korn 
Tytan

Wpisy: 133
Wysłany: 2006-04-21, 17:46   

Noo bardzo ładna :) szczegolnie podobaja mi się te deski... Tak trzymać :). 5/6

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2006-04-21, 17:53   

Futurystyczna? Mi przypomina stare amerykańskie ciężarówki (tzn coś a'la pickup), tylko "odnowiona", jak na przykład nowy MiniCooper. Bardzo ładnie jest, i wcale brak błotników nie przeszkadza. Nie sądze żeby dało się jakieś pasujące zamontować, niech zostanie jak jest. Nie ma się do czego przyczepić, pełne 5/5. Jak dostanę ewentualny link na MOCpages to na 100% podbije rating ^^

Btw, sam już od dłuższego czasu planowałem ciężarówkę, w tej samej małej skali - i cały czas miałem problem z połączeniem mechaniki z ładnym wyglądem. Chociażby błotniki (bo ciężarówka europejska w stylu) powinny ściśle "przylegać" do kół, a posiadanie skrętnej osi mocno to założenie psuje. Dziękuję pięknie za podsunięcie pomysłu uproszenia modelu, jak widać wcale nie przeszkadza brak mechaniki :)

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2377
Wysłany: 2006-04-21, 19:44   

A mnie niestety odpycha brak słupków przy przedniej szybie... Powoduje to, że nie potrafię zobaczyć w tym ciężarówki : o( Jak dla mnie jest to zbyt duży brak : o)
Ale ciekawy SNOT, no i skrzynia - od tyłu ciężarówka wygląda PIĘKNIE : o)

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-21, 21:10   

Ciężarówka jest słodziutka :-)

Nie mogę się oprzeć wrażeniu że ten samochodzik wygląda jak z kreskówki. Myślę, że to się bierze stąd, że elementy typowo "ciężarówkowe" są jakby przeskalowane i stosunkowo większe niż w rzeczywistości. Jeśli to świadomy zabieg to ... czapki z głów. A jeśli wyszło przypadkiem to ... czapki z głow :-)

Drugie wrażenie - jak już szarikm napisał - to przecież jest ciężarówka z Poszukiwaczy Zaginionej Arki![.

Model jest piękny i szlachetny. Troche szkoda że przewozi kapustę, a nie skarby wydarte nazistom przez Indianę Jonesa :-) Doskonały SNOT. Czy model jest idealnie symetryczny?
Czemu zdjęcia są tylko z jednej strony? Czy model jest w skali minifigów? Czy zadaję za dużo pytan? :-)

Hippotam
Ostatnio zmieniony przez Hippotam 2006-04-21, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2006-04-21, 22:05   

A mi się właśnie brak słupków podoba - mimo iż nierealistyczne, itede, itepe... ale fajnie wygląda xD

Scaner 
Koparka age :-)

Wpisy: 292
Wysłany: 2006-04-21, 23:02   

fajna paka z tyłu, ale odnoszę wrażenie że przód pojazdu jest za długi w stosunku do reszty. zamiast paki dać siodło i bedzie duza cieżarówka. No i rury wydechowe za duże trochę.

ogolnie ładnie sie prezentuje.

Lomero 

Wpisy: 355
Wysłany: 2006-04-22, 17:14   

dmac napisał/a:
Pal sześć lusterka, ale błotniki z przodu faktycznie by się przydały...

No właśnie wiem, ale jedyne, które jako-tako wyglądały, były za duże i za delikatne.
Ciamek napisał/a:
A mnie niestety odpycha brak słupków przy przedniej szybie... Powoduje to, że nie potrafię zobaczyć w tym ciężarówki : o( Jak dla mnie jest to zbyt duży brak : o)

Słupków nie budowałem specjalnie, a poza tym i tak nie było jak je zamontować :)
Hippotam napisał/a:
Myślę, że to się bierze stąd, że elementy typowo "ciężarówkowe" są jakby przeskalowane i stosunkowo większe niż w rzeczywistości. Jeśli to świadomy zabieg to ... czapki z głów. A jeśli wyszło przypadkiem to ... czapki z głow

Tak pół na pół. Początkowo miała to być wielka kosmiczna ciężarówka, specjalnie przejaskrawiona. Zabrakło mi jednak paru elementów i przebudowałem ją na "normalną" ciężarówkę.
Hippotam napisał/a:
Czy model jest idealnie symetryczny?

Przód (tj. wszystko co jest ciemnoszare) jest symetryczny, natomiast paka, rury wydechowe itp. są przesunięte o pół studa w jeden z boków. Nie mogłem poprostu idealnie wyśrodkować, gdyż nie miałbym żadnego punktu zaczepienia.
Hippotam napisał/a:
Czemu zdjęcia są tylko z jednej strony? Czy model jest w skali minifigów? Czy zadaję za dużo pytan?

Bo zabrakło mi zębatek na rury :) Nie, jest w skali powiedzmy Jack Stone. Oczywiście, że nie :)
Scaner napisał/a:
zamiast paki dać siodło i bedzie duza cieżarówka.

Myslałem o tym, ale nie miałbym już kół na naczepę, a chciałem mieć "cały zestaw" jeśli rozumiesz o co mi chodzi.

Dzięki wielkie za komentarze :)

Pozdrawiam

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu