[MOC] Mała ciężarówka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

[MOC] Mała ciężarówka

#1 Post autor: Lomero »

Z okazji świąt znalazłem trochę czasu i oto prezentuje wyniki mojej pracy :)

Jest to ciężarówka, wzorowana na tej z 5988. Jest niestety nieco niedopracowana, nie posiada np.: lusterek i błotników, ale ciężko mi było to wszystko upakować w tej skali, a starałem się uzyskać możliwie mało studów.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Tak czy inaczej zapraszam do oglądania i oceniania

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:49 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Mała ciężarówka

#2 Post autor: dmac »

Lomero pisze:nie posiada np.: lusterek i błotników,
Pal sześć lusterka, ale błotniki z przodu faktycznie by się przydały...
Lecz nawet bez nich model jest arcysympatyczny :) Podoba mi się SNOTowe wykorzystanie skosów łukowych... może dlatego, że w ostatni weekend sam kombinowałem z takimi elementami budując z głowy śmigacz w skali Technic Fig - na pewno nie z takim powodzeniem, jak Ty, Lomero. Jestem zachwycony "deskami" tworzącymi pakę. Rewelka.
Gratuluję, jak zwykle :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

Bardzo ciekawy i fajny MOC. Bardzo podoba mi się pomysł na pakę i kominy. Brawo!
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

dmac pisze:model jest arcysympatyczny
Trudno się nie zgodzić. Brak błotników, lusterek i tym podobnych dodaje smaczku. Sam kształt i tak trudno było by przyporządkować konkretnej marce, teraz masz w zamian troszkę awangardowy, troszkę klasyczny a już na pewno bardzo oryginalny model. Design skrzyni mnie pozytywnie rozwalił, szczególnie rewelacyjnie wygląda w ujęciu od tyłu. Model wywołuje same pozytywne odczucia. Wielkie brawa, chylę czoła :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#5 Post autor: szarikm »

Ciężarówka rodem z filmu o Indianie Jonesie :)

Podoba mi się bardzo, 5+/6

Rury wydechowe są profesjonalne :)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Super!
Na pierwszy rzut oka dość futurystyczna. Ciekawy kolor. Wielkie brawa!
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#7 Post autor: Korn »

Noo bardzo ładna :) szczegolnie podobaja mi się te deski... Tak trzymać :). 5/6
Pozdrawiam.
KoRn

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Futurystyczna? Mi przypomina stare amerykańskie ciężarówki (tzn coś a'la pickup), tylko "odnowiona", jak na przykład nowy MiniCooper. Bardzo ładnie jest, i wcale brak błotników nie przeszkadza. Nie sądze żeby dało się jakieś pasujące zamontować, niech zostanie jak jest. Nie ma się do czego przyczepić, pełne 5/5. Jak dostanę ewentualny link na MOCpages to na 100% podbije rating ^^

Btw, sam już od dłuższego czasu planowałem ciężarówkę, w tej samej małej skali - i cały czas miałem problem z połączeniem mechaniki z ładnym wyglądem. Chociażby błotniki (bo ciężarówka europejska w stylu) powinny ściśle "przylegać" do kół, a posiadanie skrętnej osi mocno to założenie psuje. Dziękuję pięknie za podsunięcie pomysłu uproszenia modelu, jak widać wcale nie przeszkadza brak mechaniki :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

A mnie niestety odpycha brak słupków przy przedniej szybie... Powoduje to, że nie potrafię zobaczyć w tym ciężarówki : o( Jak dla mnie jest to zbyt duży brak : o)
Ale ciekawy SNOT, no i skrzynia - od tyłu ciężarówka wygląda PIĘKNIE : o)
Zdrufko, Ciamek

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Ciężarówka jest słodziutka :-)

Nie mogę się oprzeć wrażeniu że ten samochodzik wygląda jak z kreskówki. Myślę, że to się bierze stąd, że elementy typowo "ciężarówkowe" są jakby przeskalowane i stosunkowo większe niż w rzeczywistości. Jeśli to świadomy zabieg to ... czapki z głów. A jeśli wyszło przypadkiem to ... czapki z głow :-)

Drugie wrażenie - jak już szarikm napisał - to przecież jest ciężarówka z Poszukiwaczy Zaginionej Arki![.

Model jest piękny i szlachetny. Troche szkoda że przewozi kapustę, a nie skarby wydarte nazistom przez Indianę Jonesa :-) Doskonały SNOT. Czy model jest idealnie symetryczny?
Czemu zdjęcia są tylko z jednej strony? Czy model jest w skali minifigów? Czy zadaję za dużo pytan? :-)

Hippotam
Ostatnio zmieniony 2006-04-21, 21:11 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

A mi się właśnie brak słupków podoba - mimo iż nierealistyczne, itede, itepe... ale fajnie wygląda xD

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#12 Post autor: Scaner »

fajna paka z tyłu, ale odnoszę wrażenie że przód pojazdu jest za długi w stosunku do reszty. zamiast paki dać siodło i bedzie duza cieżarówka. No i rury wydechowe za duże trochę.

ogolnie ładnie sie prezentuje.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#13 Post autor: Lomero »

dmac pisze:Pal sześć lusterka, ale błotniki z przodu faktycznie by się przydały...
No właśnie wiem, ale jedyne, które jako-tako wyglądały, były za duże i za delikatne.
Ciamek pisze:A mnie niestety odpycha brak słupków przy przedniej szybie... Powoduje to, że nie potrafię zobaczyć w tym ciężarówki : o( Jak dla mnie jest to zbyt duży brak : o)
Słupków nie budowałem specjalnie, a poza tym i tak nie było jak je zamontować :)
Hippotam pisze:Myślę, że to się bierze stąd, że elementy typowo "ciężarówkowe" są jakby przeskalowane i stosunkowo większe niż w rzeczywistości. Jeśli to świadomy zabieg to ... czapki z głów. A jeśli wyszło przypadkiem to ... czapki z głow
Tak pół na pół. Początkowo miała to być wielka kosmiczna ciężarówka, specjalnie przejaskrawiona. Zabrakło mi jednak paru elementów i przebudowałem ją na "normalną" ciężarówkę.
Hippotam pisze: Czy model jest idealnie symetryczny?
Przód (tj. wszystko co jest ciemnoszare) jest symetryczny, natomiast paka, rury wydechowe itp. są przesunięte o pół studa w jeden z boków. Nie mogłem poprostu idealnie wyśrodkować, gdyż nie miałbym żadnego punktu zaczepienia.
Hippotam pisze:Czemu zdjęcia są tylko z jednej strony? Czy model jest w skali minifigów? Czy zadaję za dużo pytan?
Bo zabrakło mi zębatek na rury :) Nie, jest w skali powiedzmy Jack Stone. Oczywiście, że nie :)
Scaner pisze:zamiast paki dać siodło i bedzie duza cieżarówka.
Myslałem o tym, ale nie miałbym już kół na naczepę, a chciałem mieć "cały zestaw" jeśli rozumiesz o co mi chodzi.

Dzięki wielkie za komentarze :)

Pozdrawiam
Lomero

ODPOWIEDZ