Baza kosmiczna na kolejną wystawę

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

Baza kosmiczna na kolejną wystawę

#1 Post autor: kris kelvin »

Jerac pisze:No jest niby standard 'moonbase', ale komu poza nami by się chciało?
Główne miasteczko to raczej powinno być podobne do obecnego - znaczy się współczesne, ale można by zrobić jakąś mniejszą makietę sci-fi w jakimś klimacie warhammera 40k.
Obrazek

Coś takiego na przykład, jakieś lądowisko, działka, radary, do tego jakieś czołgi, latadła itp.
Ja raczej pojazdom nie podołam, ale jakieś kompleksy budynków i teren mógłbym spróbować zrobić.

Myślę, że nie ma co śmiecić w tamtym wątku.
Ja bym chętnie coś popróbował w tym temacie.

Są jeszcze jacyś chętni poza Jeracem, Havocem i mną?
Jakieś pomysły? Warhammer 40k, Starcraft, coś innego?

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#2 Post autor: Cevillus »

Pomysł mi się jak najbardziej podoba z tym światem Warhammer 40k. Z miłą chęcią obejrzałbym sobie taka makietę ;)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

Jeśli chcecie robić futurame, dopiszcie mnie. Dam radę z podłożem, jakimiś małymi budynkami, no chyba, że przez rok się ładnie wyćwiczę :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Na wh40k się bardzo chętnie piszę - co prawda głównie jako dostawca pojazdów i armii... ;>

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#5 Post autor: Filozof »

Ja również jestem chętny!

Edit:
A może poza WH 40 000 zrobimy jakąś makietkę Star Wars - koniecznie czasy imperium?
Ostatnio zmieniony 2010-07-13, 11:55 przez Filozof, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Ither pisze:Jeśli chcecie robić futurame, dopiszcie mnie.
Nie ma mowy, znowu będzie ciśnienie :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Filozof, nie ma sensu rozbijać space na 2 dioramy. Wątpie czy na samo wh40k się zgłosi więcej niż cztery osoby, a Ty to jeszcze chcesz rozbierać? Zawsze możesz pomóc dmacowi przy endorze... jak się zgodzi ;p

No dobra - to tak na początek, mogę zadeklarować armię space marines, jako że czasu dużo to tak z 10 tacticali, sierżanta, ze 2 czołgi i drednoty, jakiś land speeder czy coś jak to. Z budynków co najwyżej jakieś wieżyczki czy porozwalane bunkry, terenu się nie podejmuję, chyba że wygram w totka.

I teraz tak - jak to ma wyglądać jak grunwald, to znaczy morze studów na środku, to nie zgadzam się ;p

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Ja się chetnie dolacze, ale nie do warhammer (bo nie znam i uwazam że zbyt hermetyczne) tylko normalne space.

Z monorailem.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

Havoc pisze:
Ither pisze:Jeśli chcecie robić futurame, dopiszcie mnie.
Nie ma mowy, znowu będzie ciśnienie :)
ej weź się odczep ;D mówiłem już kilka razy: zdążyłem, z pomocą 3 osób udało się to zrobić nawet na kilka h przed zamknięciem muzeum, sam Rex Ci powie ile czasu staliśmy w okolicach Torunia w drodze do wawy.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Hippotam pisze:Ja się chetnie dolacze, ale nie do warhammer (bo nie znam i uwazam że zbyt hermetyczne) tylko normalne space.
Myślałem o Warhammerze ze względu na Jeraca i pojazdy które zrobi, a głównie o "Titowie", który by majestatycznie stał/startował/leciał (bo chyba go nie rozbierzesz Jerac?). Teren bazy może być już bardziej dowolny niż jakiś czysto warhammerowski.

Co do morza studów, no to Grunwald taki musiał być siłą rzeczy. Tutaj może być bardziej urozmaicony teren no i przede wszystkim będą budynki bazy i jakieś pojazdy, a nie tylko ludziki na koniach.
Jak zadeklaruje się konkretna liczba osób to wtedy zaplanujemy coś konkretniej i podzielimy jakoś teren, dobierzemy kolorystykę (ciemnoszare skały, dark tan jako ziemia?) itp.

Jak będzie dużo chętnych na KZ 2011 to ja chętnie rzucę całe moje zasoby klockowe na ten projekt - czyli kilka solidnych budynków, jakieś platformy lądownicze, teren skały.
Oczywiście nie myślę o tym, żeby to było wielkie jak Grunwald, ale jak się zbierze kilka chętnych i zdeterminowanych osób to ze 25-30 płyt bazowych moglibyśmy zapełnić.
Ostatnio zmieniony 2010-07-13, 12:53 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#11 Post autor: Piterko »

Z monorailem.
I problemy z torami są rozwiązane xD
W sumie mógłbym zacząć przebudowywać Red Arrowa na statek załadunkowy... hmm..

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#12 Post autor: Ither »

kris kelvin pisze:
Hippotam pisze:Ja się chetnie dolacze, ale nie do warhammer (bo nie znam i uwazam że zbyt hermetyczne) tylko normalne space.
Myślałem o Warhammerze ze względu na Jeraca i pojazdy które zrobi, a głównie o "Titowie", który by majestatycznie stał/startował/leciał (bo chyba go nie rozbierzesz Jerac?). Teren bazy może być już bardziej dowolny niż jakiś czysto warhammerowski.
No właśnie, może więc dioramę pod starcrafta? Jerac?

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

kris kelvin pisze:Myślałem o Warhammerze ze względu na Jeraca i pojazdy które zrobi, a głównie o "Titowie", który by majestatycznie stał/startował/leciał (bo chyba go nie rozbierzesz Jerac?). Teren bazy może być już bardziej dowolny niż jakiś czysto warhammerowski.
kris, Titow jest ze Starcrafta.

Ale ja sądzę, że powinien to być zwykły space, nie jakiś tematyczny, bo nie każdy zna dany 'świat'. Tematyczny space będzie bardzo ograniczał pole działania.

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

Tfu, myślałem rzecz jasna o Starcrafcie :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Starcraft wymagałby dokładnego odwzorowania jednostek i budynków, co więcej w związku z premierą SC2 wypadałoby zrobić już w nowym standardzie - a titow jest z SC1 więc niestety odpada główny argument.

Ja jestem za standardem moonbase (wieczorem specyfikacji poszukam), jest najbardziej uniwersalny, i przecież nikt nie broni nam zbudować jakiś modułów z warhammera czy innego znanego już świata.

ODPOWIEDZ