[MOC] Atak na rurociąg

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Atak na rurociąg

#1 Post autor: crises »

Zapowiadał się kolejny nudny dzień. Rurociąg bulgotał aż miło i nic nie zapowiadało tego, co miało się za chwilę wydarzyć.

Obrazek

Gdy nagle...
Obrazek

Staraliśmy się walczyć z tym dziadostwem,

Obrazek

ale nie szło nam za dobrze.
Obrazek

Ostatecznie, pozostał tylko robal.
Obrazek


Podstawowym pretekstem do budowy tego moca było zakupienie przez maciejera przezroczystych rurek. Od razu na myśl przyszedł mi rurociąg. Drugim powodem było zbudowanie robala, w którym popróbowałem sobie nieparzystych szerokości.

Więcej filozofii tutaj nie ma. Dziękuję za uwagę :-)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

crises pisze:Podstawowym pretekstem do budowy tego moca było zakupienie przez maciejera przezroczystych rurek. Od razu na myśl przyszedł mi rurociąg.
Uprzedzając pytanie, to te :P
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30585b

Dlaczego po lewej stronie rurociągu jego zawartość jest pomarańczowa, a po prawej zielona?

Fajny czerwony karaluch ;)

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#3 Post autor: maciejer »

Robal rzeczywiście fajny, widziałem na żywo. Chociaż - crises - myślałem, że mu jakieś krabie szczypce dorobisz.

M_Longer - zielone chyba się podgrzewa i robi się przez to pomarańczowe.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Ten robal coś za prosty jest... przód fajny, a reszta jakaś taka gładka :/
A instalacje przyrurowe - poprawna kafelszczyzna ;)

Historyjka ok - ale koniec wg mnie beznadziejny, powinny przynajmniej jakieś zgliszcza zostać a nie sam robal... takie zdjęcie to mogłoby być lepsze od początkowego z robalem...
maciejer pisze:M_Longer - zielone chyba się podgrzewa i robi się przez to pomarańczowe.
I akurat pod budką się podgrzewa - taka budka na kotle ;) Coś dziwnie to zaprojektowane ;P

crises

#5 Post autor: crises »

M_longer pisze:Dlaczego po lewej stronie rurociągu jego zawartość jest pomarańczowa, a po prawej zielona?
maciejer pisze:M_Longer - zielone chyba się podgrzewa i robi się przez to pomarańczowe.
spacelord pisze:I akurat pod budką się podgrzewa - taka budka na kotle ;) Coś dziwnie to zaprojektowane ;P
Żeby było kolorowo. Nie miałem tyle zielonych groszków. Czy to ma sens, czy nie, to prawdę mówiąc ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Ja jestem z tej "drugiej szkoły", niż spora część LUGPolu - u mnie nie musi być uzasadnione logicznie, a drewno może być brązowe.
maciejer pisze:Chociaż - crises - myślałem, że mu jakieś krabie szczypce dorobisz.
spacelord pisze:Ten robal coś za prosty jest... przód fajny, a reszta jakaś taka gładka :/
3 pary nóg wskazują na to, że stworowi bliżej owada, niż kraba. Szczypców nie udałoby mi się zamontować. Elementem zaczepnym są te części na głowie.
Co do gładkości. Ten też jest i jakoś mu z tym całkiem dobrze (zdjęcie z Googla):
Obrazek
Historyjka ok - ale koniec wg mnie beznadziejny, powinny przynajmniej jakieś zgliszcza zostać a nie sam robal... takie zdjęcie to mogłoby być lepsze od początkowego z robalem...
Zeżarł wszystko i polazł. "Nie będzie niczego", jak mawiał klasyk.

Dzięki za komentarze.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#6 Post autor: Bobofrutx »

Sympatyczna kreweta ;P Otwór gębowy czy co to tam jest, zrobiony z ramy motocyklowej, na to bym chyba nie wpadł :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Jednak brakuje scenki jak robal wszystko zżera. Jakaś rozp...a powinna być. No chyba, że robal jest z tych porządnych i posprzątał po jedzeniu... Nie no chociaż jakąś kupę powinien zostawić

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#8 Post autor: lugomina »

Przesliczny motocyklo-zuczek! Teraz jest moim owadem faworytnym na Flickerze :)

Scenka poza tym ladna i higieniczna. Fajnie zrobiony panel sterowniczy czy jak to sie tam nazywa. Na czym umocowales lapki? Bardzo fajne z nich sa wlaczniki :)
No i oczywiscie trzymam z owadem. Bardzo mi sie podoba, ze na koncu zjadl wszystko! Muahaha! Rwij bestio i szarp!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

crises

#9 Post autor: crises »

lugomina pisze:Na czym umocowales lapki?
Plate, Modified 1 x 2 with Handle on Side - Type 2 (closed ends)
lugomina pisze:Bardzo mi sie podoba, ze na koncu zjadl wszystko! Muahaha! Rwij bestio i szarp!
Szarańcza w wersji zmodyfikowano-kosmicznej.
Bobofrutx pisze:Otwór gębowy czy co to tam jest, zrobiony z ramy motocyklowej, na to bym chyba nie wpadł :D
Najpierw były inne pomysły, gdy przez przypadek wpadł mi ręce motocykl, którym od czasu do czasu daję się pobawić mojemu pierworodnemu. Pożyczyłem sobie ramę i okazało się, że dobrze się sprawdza w roli owadziej paszczęki.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Wszystko fajnie, tylko nie wiem dlaczego ten żółty neo classic space'owiec ciągle się tak uśmiecha :)
Pozdrawiam,
Piotrek

crises

#11 Post autor: crises »

pit pisze:Wszystko fajnie, tylko nie wiem dlaczego ten żółty neo classic space'owiec ciągle się tak uśmiecha :)
Na dobrą sprawę, to oni wszyscy niezdrowo uśmiechnięci. Podczas budowania nie wziąłem pod uwagę zmiany nastrojów ekipy i nie wymieniłem im główek. Pewnie i tak innych różowych bym nie znalazł.

Ten w "akwarium" może ma złudne poczucie bezpieczeństwa, a reszta po prostu oszalała ze strachu i uśmiecha się ot tak, z rozpędu?

ODPOWIEDZ