5814 Mater's Yard

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

5814 Mater's Yard

#1 Post autor: nori »

Obrazek

5814 - Mater’s Yard

Oto kolejny, po [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12245]5813 - Lightning McQueen[/URL] zestaw z serii Duplo – Cars, wart tym bardziej zapoznania się z nim, gdyż znajdziemy tu kolejne rewelacyjne modele aut – i to nie byle jakie!

Rok produkcji: 2010
Ilość elementów: 16
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 35 x 19 x 6.8 cm
Figurki: Mater tow truck i Sheriff car
Seria: Duplo / Cars
Ceny: 19.99 USD, 19.99 GBP, 19.99 EUR (Germany), 89.95 PLN; Allegro: 70-95

BrickLink, Brickset

Obrazek

1) Pudełko

Szata graficzna utrzymana w stylu pozostałych zestawów, czyli otrzymujemy zdjęcie przedstawiające wszystkie składowe, oraz oczywiście obowiązkowe loga. Warto zauważyć, że w serii Toy Story na pudełku widniały rysunki postaci, których figurki mogliśmy znaleźć w pudełku, tutaj niestety zrezygnowano z tego patentu i koło loga „Cars” mamy „tylko” wizerunek Zygzaka.

Obrazek

Tył pudełka to ponownie przedstawienie elementów oraz reklama pozostałych zestawów z serii. Loga Disneya nie stwierdzono.

Obrazek

Indeks elementów znajdziemy na jednej z bocznych ścianek.

Obrazek

Z pudełka wysypują się trzy woreczki z elementami (w tym dwa w które zapakowano tylko karoserie poszczególnych autek) oraz luzem jeden klocek i dwa podwozia.

Obrazek

Obrazek

Instrukcji oczywiście nie ma, natomiast także tutaj dorzucono małą reklamową książeczkę.

2) Zestaw

Klocki składają się w prostą bramę nad którą widnieje łukowaty element z nadrukiem, dodatkowo jeden żółty element „wala” się luzem.

Obrazek

Fajnym uzupełnieniem jest niebieska beczka, co ciekawe była dodatkowo zapakowana w woreczek.

Obrazek

Ale, podobnie jak w przypadku zestawu 5813, klocki to tylko dodatek. Najważniejszym elementem są dwa przepiękne samochody, oto:

Szeryf (Sheriff) czyli Ford Mercury

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i Złomek (Mater)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto zaznaczyć, że hak Złomka jest osobnym elementem (a dokładnie dwoma elementami, ale po ich połączeniu rozdzielenie ich wymaga niemałych umiejętności...).

Obrazek

Powtórzę się: autka są wprost przepiękne! I ten wyraz twarzy: zwariowany u Złomka i poważny aż do przesady u Szeryfa.

Cały zestaw w pełnej krasie:

Obrazek

A gdy Szeryf zmęczy się, Złomek zawsze służy pomocą:

Obrazek

Po prostu rewelacja, mimo że to Duplo i pojazdy składają się praktycznie tylko z podwozia i karoserii, wszystkie trzy samochodziki są wprost przepiękne.

Obrazek

Jak najbardziej polecam, nie tylko dla „posiadaczy” małych dzieci. Tym bardziej, że cena za jeden samochodzik jest to o wiele atrakcyjniejsza niż w przypadku Zygzaka.
Obydwa najmniejsze zestawy z serii zawierają trzy najlepsze auta z filmu, tak więc zaspokoiły wystarczająco mój głód związany z tą serią, więc raczej kolejnych recenzji Duplo – Cars nie będzie. Przynajmniej z mojej strony, mam nadzieję że ktoś z Was się skusi i przedstawi swoje wrażenia ;)

A na koniec, warto przypomnieć sobie, jak mógłby wyglądać Złomek w wydaniu systemowym, czyli rewelacyjny MOC autorstwa Larwenza: Złomek po kapitalnym remoncie.

Obrazek

78/set
Ostatnio zmieniony 2010-07-29, 21:14 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

kris kelvin

Re: 5814 Mater's Yard

#2 Post autor: kris kelvin »

nori pisze: Obydwa najmniejsze zestawy z serii zawierają trzy najlepsze auta z filmu...
No tak się bawić nie będziemy!!!

Owszem ja rozumiem, że główny bohater Zygzak, ja oczywiście rozumiem, że jego postrzelony przyjaciel Złomek, ja rozumiem, że Szeryf, ale bezsprzecznie najlepszym samochodem i zdecydowanie najlepszą postacią z filmu jest oczywiście Wójt Hudson Hornet.
Ja generalnie nie trawię dubbingu, ale w przypadku filmów animowanych (a konkretnie w przypadku produkcji spod znaku "pieprzonej lampki Pixar") jestem wielkim fanem dubbingu. W oryginale jeden z największych aktorów w historii kina czyli boski Paul Newman a u nas jego odpowiednik czyli Daniel Olbrychski. Ta postać i ten dubbing moim skromnym zdaniem bije takie kultowe postaci i dubbingi jak Osioł ze Shreka (który był takim trochę samograjem dla Stuhra).

Tak więc stanowczo protestuję przeciwko pomijaniu jednej z najlepszych animowanych i najlepiej zdubbingowanych postaci wszechczasów!!!


No i nie zapominajmy o jeszcze jednej, nawet nie drugoplanowej, a trzecioplanowej postaci czyli o nadzorcy traktorów czyli "Mańku Kombajnie", który ma najlepszą scenę filmu, w koszmarnym śnie Zygzaka :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-30, 23:04 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

kris kelvin pisze:najlepszą postacią z filmu jest oczywiście Wójt Hudson Hornet.
Zgadzam się. No, i nie zapominajmy o tym niebieskim superbirdzie.

Podobają mi się te auta. Fajne na półkę.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#4 Post autor: Sorrow »

Eeee najlepsze postaci to traktorki:] Ale jak obejrzę polską wersję (Kris, przypomniałeś mi, że mam "autową" lukę w edukacji dubbingowej), to pewnie zmienię zdanie, bo polskie dialogi są zwykle podrasowane, a aktorzy idą na całość.

Słodziaki z tych autek. Fajnie, że Lego uwzględniło też auto-dziewczynę (inna sprawa, że Sally Carrera jest ślicznie nuuudna... chociaż może Segda dodała jej trochę "tego czegoś"). Ciekawa jestem, czy chłopcy chcą się bawić tym damskim autkiem. I czy dziewczynki chcą się bawić carsami. Ktoś widział?
kris kelvin pisze:Ja generalnie nie trawię dubbingu, ale w przypadku filmów animowanych (a konkretnie w przypadku produkcji z pod znaku "pieprzonej lampki Pixar") jestem wielkim fanem dubbingu
A widziałeś zdubbingowaną "Alicję"? Bo to naprawdę dobry dubbing. "Mikołajka" też się dobrze ogląda - specjalnie na niego poszłam, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie strawić dubbing w filmie aktorskim.

rh

#5 Post autor: rh »

Czemu to duplo jest tak drogie? :( chętnie bym kupił sobie ten zestaw, bo Złomek czy Szeryf są genialni, jednak cena, a także z mojego punktu widzenia kompletna nieprzydatność tych modeli, powoduje że się wstrzymam.

Złomek z masą szczegółów na swojej karoserii powoduje, że oprócz rekina, to jest zdecydowanie najciekawszy ... model? ... duplo :)

PS: Też mam "dziurę" jeśli chodzi o ten film z polskim dubbingiem ...
Ostatnio zmieniony 2010-07-30, 23:08 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

rasch22

#6 Post autor: rasch22 »

Dziś w trakcie wizyty z "poTomkiem" w sklepie nabyłem ten zestaw :) pociecha bardzo zadowolona z racji lekkiego kręćka na punkcie samego filmu, jako że zestaw startowy z zygzakiem dostał wcześniej ten zestaw to świetne uzupełnienie. Cena sklepowa wysoka ale z bardzo dobrym rabatem wyszedł mnie tyle co na allegro i w dodatku bez kosztów przesyłki. Moje osobiste odczucia w kwestii cen Duplo są takie same jak u innych aczkolwiek biorąc pod uwagę jakość zabawki, bawialność, ilość szczegółów a także wytrzymałość wolę dodać trochę złotych i widzieć jak zabawka się starzeje niż po dniu lub tygodniu zabawy wrzucać ją do pojemnika na śmieci, jak to było z podróbką duplo firmy jixin. Jeśli ktoś m pociechę, a pociecha lubi tą bajkę jest to zestaw na który warto odżałować trochę grosza.
P.S.
Radzę się nie spieszyć z założeniem haka złomkowi, zagapiłem i się a na szybko chciałem zapiąć, co nagle to po diable, hak złożyłem na odwrót, a wyjęcie go wiążę się z niemałym wysiłkiem i koniecznością posiadania macek lub trzeciej ręki i śrubokręta :)

ODPOWIEDZ