7684 Pig Farm and Tractor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
biniu
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-29, 03:40
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: biniu

 

7684 Pig Farm and Tractor

#1 Post autor: biniu »

Obrazek
Recenzja 7684 Pig Farm and Tractor

Dane techniczne
Seria: LEGO /City/Farm
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 256
Liczba figurek: 2
Waga (wg. Bricklink): 562 gram
Spis części Bricklink: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7684-1
Spis części Peeron:(na dzień dzisiejszy brak) http://peeron.com/inv/sets/7684-1
Cena: S@h: 129,95 zł, Allegro: od 80zł, Bricklink: od 85zł

Wstęp

Po kilku miesiącach klockowego niebytu, wreszcie udało mi się coś kupić. Na Lego-farmę szykowałem się już od dawna, jednak cały czas były inne wydatki. W sumie świńska farma to mój drugi "wiejski" zestaw (po 7566), jednak to dopiero on sprawił, że zakochałem się w rolniczych klockach. A więc do dzieła:)

Pudełko i jego zawartość

Dość duże jak na 256 klocków, z tradycyjnej (niestety dość podatnej na uszkodzenia) tektury. Dokładne wymiary (wg Bricklink): 38 cm x 26 cm x 6.8 cm. Myślę, że jak na taką ilość klocków mogłoby być ono trochę mniejsze, jednak wtedy zestaw nie prezentowałby się tak atrakcyjnie. Oczywiście wszystko utrzymane w kolorystyce serii City, która mi się bardzo podoba.

Przód:

Obrazek

Widzimy duże zdjęcie modelu głównego, na którym zabrakło niezwykle istotnego elementu jakim jest zielony krzaczek (dokładniej Green Plant Prickly Bush 2 x 2 x 4 ). W sumie pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby na głównym zdjęciu czegoś zabrakło, jednak po otwarciu pudełka była to bardzo miła niespodzianka:)

Tył:

Obrazek

Na tylnej ścianie pudełka znajdziemy informacje o jego zawartości, co zbudujemy z elementów danego woreczka, zdjęcie farmera, ze znanym z reklam okrzykiem "HEY!", informacje o innych zestawach z serii, oraz kilka scenek z życia świńskiej farmy. I tutaj znowu krzaczek jest pokrzywdzony: jest tylko na zdjęciu zawartości woreczków!

Boki:

Obrazek

Na bokach pudła znajdziemy standardowe informacje, zdjęcie minifiga w skali 1:1, kilka zdjęć modelu (oczywiście bez krzaczka) i informacje o filmie lego.

Zawartość:

Obrazek

Trzy, ponumerowane woreczki, dwie instrukcje oraz płytka 6 x 14 kropek/studów (Dark Bluish Gray Plate 6 x 14). Niezmiernie mnie cieszy brak jakichkolwiek naklejek:)

Jeszcze rzut oka na woreczki z drobnicą, po jednym w każdym, większym, ponumerowanym worku:

Subworeczek 1:

Obrazek

Subworeczek 2:

Obrazek

Subworeczek 3:

Obrazek

Instrukcje

Znajdziemy dwie:

Obrazek

Obie instrukcje są utrzymane w orientacji poziomej (landscape), zszywane w dwóch miejscach każda. Z pierwszej, 32 stronicowej, dowiemy się, jak zbudować chlewik z mieszkańcami i przepiękną, swojską dziewczynę. Znajdziemy też informacje o "krwiożerczym" dywanie, o tym, żeby nie mieszać klocków z kilku woreczków (i tak uwielbiam to robić, przypominają mi się stare czasy:)). Koniec instrukcji wieńczą reklamy innych podserii City, oraz spis części.

Instrukcje z tyłu:

Obrazek

Druga, 64 stronicowa instrukcja, opisuje budowę traktora, w sumie tylko tyle - żadnych dodatkowych informacji czy reklam.

Kilka przykładowych stron:

Obrazek

Obrazek

Warto również zaznaczyć, że nie ma problemu z odróżnieniem ciemno-szarego od czarnego.

Ludziki

Są dwa ... nie, to zbyt mało oddaje, co czuję, gdy na nie patrzę: są dwa, PRZEPIĘKNE w swojej prostocie ludziki:)

Obrazek

Widzimy tutaj zmęczonego pracą rolnika oraz jego przepiękną żonę/córkę/koleżankę/pracownicę/szefową/wstaw co chcesz:)

I tu wielkie brawa dla firmy Lego: torsy są zadrukowane z obu stron!!

Obrazek

Warto wspomnieć o tym, że torsik naszej piękności pojawił się dopiero w 2010 roku i to tylko w 3 zestawach (farma trafiła do sklepów najwcześniej).

Świnki

Obrazek

Mamy tutaj całe stadko, bo aż 4! Pewnie nic nowego tutaj nie napiszę, bo nasza ukochana firma wpadła na kolejny genialny pomysł, wydając impuls z nimi (który zapewne wielu z Was już ma; szkoda. że krówek nie można w ten sposób nabyć), jednak niewspomnienie o nich w recenzji zestawu, którego są gwiazdą, byłoby co najmniej niestosowne:)

Obrazek

W świnkach troszkę razi niezabudowany brzuch, jednak (obrońcy praw zwierząt wybaczcie;P) daje to możliwość wykorzystania świnek w MOCach, pokazujących ich dalszy los;)

Obrazek

Trzeba przyznać, że ryjek mają przesympatyczny.

Obrazek

A to zdjęcie rozwiewa wszelkie wątpliwości: to Świnia Polska Biała Zwisłoucha (nie żebym się znał na świniach:))

Elementy

Mimo niewielkiej ich ilości, trzeba przyznać, że są dość zróżnicowane kolorystycznie. Przeważają klocki w kolorze czerwonym, szarym i ciemno-szarym. Znajdziemy też trochę elementów w kolorach Tan i Lime.

Ciekawe elementy:

Obrazek

Cylinder 1 x 5 1/2 with Handle (friction cylinder) - element, który zadebiutował w 2010 roku, dostępny na razie tylko w 5 zestawach (farma i chyba wszystkie nowe zestawy strażackie City), z czego tylko w 2 w kolorze czarnym.

Obrazek

Tire 24 x 12 R Balloon - niestandardowe, balonowe opony do standardowej felgi. Bardzo dobry pomysł, żeby wykorzystać je jako koła do przyczepy. Warto również zaznaczyć, że mimo 2 lat, które minęły od debiutu tego elementu, jest on dostępny tylko w 5 zestawach.

Obrazek Obrazek

White Wheel 30mm D. x 14mm (for Tire 43.2 x 14) i Black Tire 43.2 x 14 Offset Tread - koła wykorzystywane jak na razie tylko w traktorach. Warto o nich wspomnieć, ponieważ występują tylko w 4 zestawach (3 Lego Farma i 1 w Technic).

Obrazek

Wedge 4 x 3 Cut Back with Cutout, Two Studs - element występujący w 15 zestawach, jednak tylko na naszej, świńskiej farmie w kolorze Lime.

Obrazek

Windscreen 5 x 2 x 1 2/3 - bardzo często występujący element, jednak w kolorze Lime też tylko w naszej farmie.

Obrazek

Windscreen 3 x 4 x 3 - szyba, która występuje tylko w 6 zestawach.

Oczywiście do listy rzadkich części trzeba by jeszcze dopisać tors dziewczyny oraz świnki, a do ciekawych elementów - każdy znalazłby jeszcze kilka części w sam raz dla siebie.


Model główny

Przejdźmy do konkretów. Model główny, a właściwie modele to jak już wszyscy wiedzą chlewik wraz z mieszkańcami oraz traktor z przyczepą. Budowę zaczynamy od chlewika, budujemy go w 21 krokach. Tak budowa wygląda po 5 punkcie budowy:

Obrazek

A tak po 10:

Obrazek

Widzimy już szczegóły w postaci resztek słomy (żółte round plate) i błoto (czy na pewno błoto? z brązowych round plate)

Po 15 kroku budujemy naszym świnkom daszek:

Obrazek

Bardzo fajny patent z wykorzystaniem brązowego płotu. Teraz zostaje nam zbudowanie zagrody oraz akcesoriów, a dokładniej koryt. Całość prezentuje się całkiem przyzwoicie(oczywiście nie zapomniałem o krzaczku:))

Obrazek

Muszę przyznać, że patent z wykorzystaniem wieka skrzyni jako koryta wyszedł bardzo dobrze, do tego kolejne, wielkie brawa dla Lego - koryta nie są puste!

Obrazek

Niby prosty patent, ale też bardzo przyjemny: dwie kostki słomy

Obrazek

Teraz przejdźmy do budowy traktora, którą wykonamy w 43 krokach. Po 5 z nich widzimy już, jak długi będzie nasz pojazd:

Obrazek

Po 10 etapach nasz traktor posiada już elementy Trzypunktowego Układu Zawieszenia - służącego do przyczepiania różnych maszyn rolniczych. Szkoda tylko, że zabraknie Wałka Odbioru Mocy;)

Obrazek

Po 15 krokach układ zawieszenia jest już gotowy, widzimy też podstawę do kabiny naszego traktora:

Obrazek

Po 20 krokach, nasz farmer otrzymuje fotel wraz z kierownicą. Bardzo fajnym elementem są dwa "szklane" klocki 1 x 4:

Obrazek

Po 25 krokach założone są już błotniki oraz obciążenie z przodu:

Obrazek

Po 30 krokach nasz traktor ma już prawie obudowany silnik:

Obrazek

Po 35 krokach można by już zacząć żniwa:) a nie, jednak nie: brakuje przecież komina!

Obrazek

Po kolejnych 8 krokach możemy już ruszać do pracy! Musze przyznać, że traktor wygląda bardzo dobrze, do tego super dobrane kolory. Jednym słowem porządne Lego.

Obrazek

Widok z góry:


Obrazek

Porządne obciążenie podstawą wydajnej pracy:

Obrazek

Trzypunktowy Układ Zawieszenia w całej okazałości:

Obrazek

Traktor oceniam jako bardzo udany, zresztą na podsumowania przyjdzie czas. Musimy przecież zbudować przyczepę. Zajmie nam to tylko 11 kroków (+ budowa skrzyni ładunkowej w 9 krokach)

Tak wygląda nasza przyczepa po 5 krokach:

Obrazek

Po 10 krokach podwozie jest już gotowe, jak już wspomniałem przy opisie części: balonowe opony pasują tutaj znakomicie:

Obrazek

Została nam tylko budowa skrzyni ładunkowej. Mniej więcej w połowie budowy wygląda to tak:

Obrazek

Przyczepa wygląda całkiem przyzwoicie. Razi mnie jedynie duża, szara klapa z tyłu. Jedyne uzasadnienie dla jej użycia to łatwe załadowanie dzięki niej świnek na przyczepę.

Obrazek

Oczywiście przyczepę można w bardzo szybki sposób opróżnić. Oby nie robić tego ze świnkami!

Obrazek

I jeszcze rzut oka na szarą klapę:

Obrazek

Elementy zapasowe:

Obrazek

Obejrzyjmy zatem jak wygląda całość (tło imituje warunki polowe;))

Obrazek

Trzeba przyznać, że zestaw optycznie wygląda na więcej niż 256 części:

Obrazek

Świnkom trzeba dać jeść, a to nie jest łatwa i czysta praca:)

Obrazek

Ciekawe, dokąd pojedziemy:)

Obrazek

Kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi:

Obrazek

Podsumowanie

Wg mnie jest to jeden z najbardziej udanych, farmerskich zestawów Lego. Cena oficjalna nie należy do najatrakcyjniejszych, jednak obecnie można ten zestaw kupić już od 80 zł. Można również potraktować ten zestaw jako dobre źródło świnek(4 impulsy to koszt ok. 40 zł - zestaw kosztuje 2 razy więcej, ale za to daje nam dużo więcej innych elementów). Trzeba również pochwalić firmę Lego za dokładanie takich miłych szczegółów jak jedzenie czy słoma. Również odwzorowanie ciągnika jest dość realistyczne, skala też wydaje się być OK, co jest rzadkością przy "przerysowanych" modelach serii City. Jedyne, do czego można by się przyczepić, to trochę niedopracowana przyczepa i trochę skromny chlewik, jednak te niedociągnięcia nie zmienią mojej bardzo pozytywnej oceny tego zestawu.

Za i przeciw:

Za
  • 4 świnki
  • 2 udane minifigi, w tym przepiękna farmerka
  • zgrabny i udany model traktora
  • dużo szczegółów
  • otwierane boki przyczepy
Przeciw
  • tylna klapa przyczepy
  • brak kierunkowskazów
  • oficjalna cena
Ocena końcowa: 9/10

Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony 2010-07-14, 22:38 przez biniu, łącznie zmieniany 5 razy.
Ubi concordia ibi victoria

Fioletowy

#2 Post autor: Fioletowy »

Bardzo dobra recenzja to po pierwsze i... bardzo dobry zestaw (to po drugie).
Jako zwolennik nieodżałowanej, wspaniałej serii Town, która zakrztusiła się fatalnymi zestawami złożonymi z paru klocków na krzyż, które ukazały się od 1997 roku, to muszę powiedzieć że jest to bardzo dobry zestaw. Zestaw co prawda serii City, w mojej subiektywnej ocenie gorszej od Town, ale i tak dobrej.
Plusem są ciekawe klocki, takie jak wypasione świnki, niska cena na allegro (nawet bardzo niska jak na ceny Lego, a to niemały przecież zestaw), a także design traktorka. Jest bardziej zbliżony skalą do minifiga niż ten okropny z największego zestawu z podserii Farma, ale i tak chyba ciut za duży.
+8/10

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

po prawdzie kupiłbym ten zestaw tylko dla świnek. Ludziki zwykłe, a traktorów nie lubię.

Awatar użytkownika
deredi
Posty: 25
Rejestracja: 2010-04-11, 00:13
Lokalizacja: warszawa

#4 Post autor: deredi »

limonki....och:)

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#5 Post autor: Kleymen »

Przyjemny zestaw. Warto także wspomnieć, że czerwony traktor jest kompatybilny z przyczepą. Z łatwością można ją do niego zaczepić.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#6 Post autor: Grzesiek »

Cały zestaw jest ciekawy,lecz mankamentem jest przyczepka dziwnie zrobiona ,zwłaszcza klapa dla świnek :)

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#7 Post autor: michallus »

E tam, z tą przyczepą to nie ma co przeżywać, bo łatwo tę klapę zamienić wystarczy - wziąć tylko płytkę szarą 4X6 studów i będzie dobrze.

Ale tak swoją droga, to już kupę czasu są na rynku i jak kombajn, który w sklepie kosztuje 170-190zł, kupiłem na allegro wraz z przesyłka za 105zł, to świnki ani myślą obniżyć się z ceną!!! 110zł najmniej
Ostatnio zmieniony 2010-08-04, 17:32 przez michallus, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

mum
Posty: 18
Rejestracja: 2010-04-16, 00:00
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

#8 Post autor: mum »

Kupiłem sobie ten zestaw w ramach prezentu na dzień dziecka w Tesco za 70pln (co uważam za niezłą cenę) i myślę, że jedynym wymienionym już wyżej mankamentem zestawu jest przyczepka. Dziś zmodyfikowałem trochę traktor, jutro wezmę się za chlewik i przyczepkę. Moja opinia jest taka, za tą cenę zestaw jest super. Przy niewielkim zasobie klocków i czasu można zrobić z niego naprawdę coś fajnego.

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Zestaw jest rewelacyjny chociaż niepozbawiony paru wad. Świetna kolorystyka.
Brakuje płyty bazowej 32x16 pod zagrodę i paru klipsów do przypięcia płotu. Uzupełniono. Klapa jak klapa - można ją przecież wymienić.
Mnie osobiście rozwaliła miotła i szufla do sprzątania po świniach. Sukcesów życzę. Niby drobiazg. A gdzie widły?
To był żart - wszyscy wiedzą, że prosiaki sprzątają po sobie.
Facio z zestawu to Docent Doktor Habilitowany i Miss PeGeeRu. Przynajmniej ci moi.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

Mrutek pisze:To był żart - wszyscy wiedzą, że prosiaki sprzątają po sobie.
Jak mają kibel to sprzątają, a tu kibla prosięcego nie ma
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ