8084 Snowtrooper Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
ambon

8084 Snowtrooper Battle Pack

#1 Post autor: ambon »

8084: Snowtrooper Battle Pack
Obrazek
DANE TECHNICZNE
Seria: Star Wars
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 74
Liczba figurek: 4
Wymiary pudełka: 19cm x 14cm x 4,5cm
MSRP:$11.00
Ceny: 42-53zl
Peeron, Bricklink, BrickSet, Lugnet

Obrazek

Pudełko wielkościowo może być, choć w mniejszym też by ten zestaw się zmieścił, wizualnie ładne, z tyłu grafika przedstawiająca wszystkie minifigi, a także grafiki z tym właśnie zestawem i 8083

Obrazek
Instrukcja w pudelku niestety zgięta na pół, choć mnie to nie przeszkadza. 21 stron czystej instrukcji plus 3 strony z reklamami innych zestawów a także stron legoclub.com i nielsen.com/lego
Instrukcja przejrzysta choć kolory niektórych klocków realnie a w instrukcji to całkiem inne kolory.

Obrazek Obrazek
2 woreczki, w jednym wyposażenie minifigów, główki i inne drobne części w drugim reszta (czyt. ciut większe części)

Obrazek Obrazek
Klocków niewiele, głównie białe i czarne. Budujemy z nich centrum dowodzenia (a raczej radar z monitorem) wyposażone w wyrzutnie rakiet. Wyrzutnią możemy obracać 360 stopni w poziomie i niecałe 90 w pionie. Druga częścią zestawu jest śnieżny ścigacz, jego konstrukcja oparta głownie na jednym elemencie, motocyklu trójkołowym. Bardzo spodobał mi się ster ścigacza, niby szczegół ale jednak według mnie polepsza wizualnie ścigacz

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mamy 2 snowtrooper'ów, są to najładniejsze minifigi tego zestawu i wyglądają świetnie, niestety maja czarne główki a co gorsza ich hełmy sa połączone z plecakiem co ogranicza wykorzystanie ich w innych celach. Imperialny oficer jest ok, choć powinien mieć według mnie ciemniejszy hełm aby był tego samego koloru co reszta munduru. Obslugant wyrzutni to moim zdaniem najsłabsza figurka tego zestawu, jego hełm jest zbyt duży. Imperialny oficer i obsługant mają zadrukowany tors i plecy. W zestawie są dwa blastery i jeden karabin.

Najciekawsze klocki tego zestawu to według mnie
Obrazek
Obrazek

ZA
snowtrooper
bronie

PRZECIW
stosunek cena/ilość klocków

Zestaw na pewno dla Fanów uniwersum SW i tej serii ale może i inni znajda tu coś ciekawego.
Ostatnio zmieniony 2010-05-17, 08:04 przez ambon, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Cześć;)
Recenzja niezła, fajne zdjęcia. Braknie mi tylko jakiegoś podsumowania - wart, nie wart, czy opłacalny, etc...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#3 Post autor: Cevillus »

Ten zestaw nie wart jest kupna. No chyba że jesteś wielkim fanem Gwiezdnych Wojen.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#4 Post autor: Miszel »

Wart jest swojej ceny jak najbardziej. Za 40zł dostajesz 4 minifigi SW co jest ceną bardzo dobrą, bo na 100% w takiej cenie samych tych figurek nie kupisz. Do tego bardzo zgrabnej konstrukcji "motor" latający. Oczywiście jak ktoś liczy na zdobycie tanim kosztem dużej liczby elementów to nie jest to zestaw dla niego. Jednak dla wszystkich pozostałych osób w tym głównie fanów SW jest to zestaw idealny.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#5 Post autor: tomey »

Policzmy tak - impuls to ludzik i kilka elementów za ok 11zł, natomiastu tutaj za 40zł dostajesz 4 ludziki i więcej elementów. Jak na SW cena bardzo dobra:)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

Chyba sobie sprawię jeden. Snowtrooperzy są świetni, zarówno jako żołnierze Imperium, jak i Cold Assault Trooperzy (faza II) Republiki.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#7 Post autor: Thangor »

ten zestaw jest zdecydowanie fajny jednak jak dla mnie trochę za duża różnorodność ludzików. Snowtroperów przyda się każda ilość, ale ilu potrzeba pilotów czy oficerów. Zresztą to samo jest w odpowiedniku tego zestawu po stronie rebelii gdzie nie wiadomo po co wcisnęli nie pasującego pilota.
Ostatnio zmieniony 2010-05-15, 17:24 przez Thangor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

Mam kilka snowspeederów więc piloci się przydadzą. Ale za to w sumie mamy kilku śnieznych rebeliantów - dwóch żołnierzy i oficer, ale zawsze się przydadzą ;)
37236809 nowe gadu:)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#9 Post autor: Miszel »

Ja też wolę różnorodność niż 4 takie same figurki w jednym zestawie.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#10 Post autor: Kleymen »

Miszel pisze:Ja też wolę różnorodność niż 4 takie same figurki w jednym zestawie.
Na tym polega Battle Pack. Szkoda, że z Castle takowych już nie ma (nie mówię o tych nowych).

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#11 Post autor: Miguel »

Odkopując temat - zestaw kupiłem tylko dlatego, że zawierał tak poszukiwanego przeze mnie do kolekcji - AT-AT Driver'a. Więc zostawiłem sobie i jego i dowódcę impreialnego, a resztę dałem bratu.
Gdy zaczynałem zbierać szturmowców, to był spotykany tylko w zestawie AT-AT Walker, i w sumie tylko jego mi brakowało do kolekcji. O Sandtrooper nie mówię, bo to nic innego jak zwykły szturmowiecr z plecakiem i pomarańczowym "czymś" na ramieniu.
Jedynie co to Snowtrooper mógłby mieć pelerynę, tak jak to miało miejsce w filmie.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#12 Post autor: Kirysowaty »

A wiesz, że AT-AT driver z tego zestawu to nie jest ten sam, co we wcześniejszych wersjach AT-AT (nie mówię o najnowszym)? Ma przecież inny hełm - większy, częściowo otwarty z tyłu i w ogóle jakiś taki dziwny.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#13 Post autor: Miguel »

Wiem wiem ;] aczkolwiek AT-AT Driver to AT-AT Driver. :P szczerze, to hełm mi się bardziej podoba ten nowszy niż starszy. Jest bardziej dopracowany :D serio serio znam się na tym, w końcu jestem fanatykiem wszystkiego co ze szturmowcami i szturmowcami-klonami związane :D
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#14 Post autor: Dart Grellenort »

Poprzedni AT-AT Driver miał hełm taki jak zwykli Szturmowcy. Różniły się tylko nadrukiem. Wiem, bo mam starego ;D Jak dobrze pójdzie to posiądę ten zestaw. Mam ambicję, żeby razem z Hoth Wampa Cave i Echo Base dołączyć go do rebelianckiego BPack'a oraz Motorized AT-AT Walker'a.

ODPOWIEDZ