SERIA Adventurers

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

SERIA Adventurers

#1 Post autor: nori »

UWAGA: Opis składa się z dwóch części.
- pierwszej 2006-05-05 - będącej rysem przez całą serię
- drugiej 2008-06-20 (18 post w tym temacie) - będącej uzupełnieniem części pierwszej, oraz przekrojem przez zestawy wchodzące w skład Adventurers oraz Indiany Jonesa.
Jako że Indiana Jones cały czas jest wydawany, opisy te są regularnie uzupełniane.



Jako ze seria Adventurers nalezy do moich ulubionych, przedstawiam taki krotki opis przedstawiajacy ja. Moze kogos to zaciekawi ? Opis nie wyczerpuje tematu, skupia sie w sumie na najwazniejszych rzeczach (historia, ludziki, krotko o zestawach).
Wyjatkowo tez, by lepiej sie czytalo, z polskimi literami ;-)

Zapraszam:

Adventurers

W roku 1998 LEGO wprowadziło nową serię: Lego Adventurers - tematyką wyraźnie nawiązującą do filmów z Indianą Jonesem - przemierzaniem całego globu by odkryć pamiątki poprzednich cywilizacji.
Akcja tej serii została umieszczona w latach 20-30 poprzedniego stulecia - co w szczególności ma swoje uwidocznienie w wyglądzie pojazdów.
Pod szyldem Lego Adventurers zostały wydane cztery serie - każda niejako niezależnie - łączą je, oprócz tematyki oczywiście, postacie bohaterów.
Właśnie bohaterów. Lego zdecydowało się na nadanie tej serii "otoczki fabularnej" wraz z personifikacją: wszystkie ludziki dostały swoje imiona. I tak głównymi postaciami jest trójka poszukiwaczy przygód: Johnny Thunder (odważny zawadiaka z charakterystycznym wąsikiem), Professor Kilroy (archeolog i ekspert nie tylko od starożytnych cywilizacji) oraz Miss Pippin Read (fotoreporterka). Największym ich przeciwnikiem jest Mr. Hates - kolekcjoner chcący zagrabić skarby tylko dla siebie.
W zależności od sub serii grono to rozrasta się o dodatkowe postacie, zarówno po stronie tych "dobrych" jak i "złych".


Egyptian Desert

Pierwsza seria, na początku nazwana po prostu Adventurers, swoją premierę miała w roku 1998. Jej tematem przewodnim jest przemierzanie Egipskich pustyni w poszukiwaniu rubinu Re-Gou, który prawdopodobnie ma magiczne właściwości.
W tej przygodzie bohaterów wspiera Harry Cane - doświadczony pilot, natomiast Mr. Hates po swojej stronie ma, nienagannie ubranego, Slyboots'a. Oprócz tego występują jeszcze figurki strażników skarbów: Mumii Faraona Hotep'a Trzeciego oraz kościotrupów.
Serii składa się z 18 zestawów, jednak część z nich występuje dwu lub nawet trzykrotnie pod różnymi numerami (licząc po numerach, zestawów jest aż 27).
Egipt jest uznawany za jedną z najlepszych sub serii z Adventurers - wrażenie to na pewno potęgowane jest powiewem świeżości jaki wprowadziła - dość dużo nowych elementów, wszechobecny, charakterystyczny kolor piaskowy (tan), oraz naprawdę udane modele.

Aż osiem modeli (w tym 4 o podwójnej numeracji) - to malutkie "pchełki". Dwa z nich zostały wydane pod szyldem SHELL'a (2541 i 2542). Zestawiki 3055 i 3022 (3039) dość trudno znaleźć w Polsce, jednak na zagranicznych rynkach występują dość często. Solą w oku jest 3023, wydany przez Kabaye - bardzo trudny do upolowania.
Nieco większe modele przedstawiają dość rozbudowane i bardzo charakterystyczne samochody (5918 i 2995 - jeden z najładniejszych modeli), stylizowany samolot - 5928 oraz grobowiec 5938 i świątynię 2996 (obok 3023 model najtrudniejszy do upolowania).
Większe zestawy wprowadzają zamieszanie w numeracji: 5919 występował też pod numerem 3722, natomiast 5948 miał jeszcze numery 5909 i 2879. Zestawy te, w zależności od numeru, były rozszerzone o pojemnik w kształcie sarkofagu mumii lub złotą walizkę.
Największym zestawem z serii jest 5988, wielka świątynia, kształtem przypominająca piramidę, pełna pułapek, zapadni i kościotrupów.


Amazon Jungle

Kolejna seria, zapoczątkowana w 1999 traktuje o przemierzaniu Amazońskiej Dżungli w poszukiwaniu bezcennego Sun Disc'a oraz klejnotu Ye-Gou. Grupa bohaterów się nie zmienia, natomiast w tej przygodzie wyjątkowo Mr. Hates'a zastępuje Senor Palomar wraz z swoim poplecznikiem Rudo Villano. Z postaci uniwersalnych nadal występują kościotrupy, oraz Achu - władca dżungli i Gabarro - marynarz oferujący swe usługi temu kto najwięcej zapłaci.

Sub seria ta jest dość mała, składa się zaledwie z ośmiu zestawów (dwa mają podwójną numeracje czyli niejako zestawów jest 10). Kształtem modeli oraz ornamentami wyraźnie nawiązuje do kultury Majów. Ciekawostką jest zestaw 5956 - sterowiec, gdzie jego balon pełni rolę pojemnika na klocki składającego się z dwóch części.
Największy zestaw: 5986 - świątynia sprawia niestety wrażenie dość pustego, na szczęście cała seria mimo to i tak prezentuje się dość okazale, choć wyraźnie przegrywa z Egiptem.


Dino Island

Rok 2000 przynosi premierę kolejnej sub serii - będącą dość dużą odskocznią od głównej tematyki czyli szukania skarbów. Bohaterowie udają się tym razem na zaginioną wyspę na której zachowały się ostatnie okazy dinozaurów. Wyraźnie widać nawiązania do "Jurrasic Parku" czy też książki "Zaginiony świat" autorstwa Sir Arthura Conan Doyle'a (polecam książkę: wydanie w Polsce: Itaka 1993).
U Bohaterów Harry Cane zostaje zastąpiony przez Mike'a. Jako oponent wraca Mr. Hates (aka Lord Sam Sanister) wraz z siostrą Alexis Sanister i Mr. Cunninghamem jako poplecznikiem. Jako postacie uniwersalne występują dinozaury: T-Rex, Stegosaurus, Triceratops oraz Pteranodon oraz dziecko T-Rex'a. Dinozaury nie składają się z klocków - są jednolitymi elementami (Pteranodon i Baby T-Rex, Stegosaurus i Triceratops - to dwie nierozłączne części, T-rex osobno ma przednie łapy i dolną szczękę).

Na sub serię składa się 15 zestawów (dwa o podwójnej numeracji), w tym dwa malutkie (1279 i 1281) wydane przez Kabaye, podobnie jak 3023 z Egyptu, bardzo trudne do zdobycia. Cztery zestawy (5911-5914) są traktowane jako dodatkowe (ciekawostką w nich jest komiks: w każdym z zestawów zawarto jeden rozdział większej, spójnej historii). Z zestawów warto zwrócić uwagę na 5920 - bardzo zgrabny samochodzik oraz 5935 - dość potężny samolot z odginanymi skrzydłami. Największy zestaw: 5987 przedstawia pełen szczegółów obóz podróżników, dodatkowo zawiera ciężarówkę i niezbyt udany samolocik.


Orient Expedition

Po dość dynamicznym wydawaniu poprzednich sub serii na kolejną LEGO kazało czekać aż do 2003 roku. W tym roku właśnie pojawiła się wyprawa przez kraje Orientu. Sub seria ta wprowadziła trochę nowości.
Po pierwsze został zastosowany podział jeszcze na trzy części, każda dotycząca innego regionu, a mianowicie: Indii, Mount Everestu i Chin. Najpierw LEGO wypuściło dwie pierwsze, natomiast na Chiny kazało czekać około pół roku.
Historia dotyczy poszukiwania największego skarbu Marco Polo: Złotego Smoka. By go odnaleźć bohaterowie muszą zdobyć trzy złote artefakty: tarczę (w Indiach), miecz (na Mount Everest) i hełm (w Chinach).
Każda z tych sub-sub serii ma dość logiczny podział na zestawy, co więcej wszystkie zestawy łączą się w jedną całość budując ścieżkę fabularną, zobrazowaną dodatkowo przez dołączoną grę.

Gra składa się z planszy mającej formę kwadratowych modułów łączonych jak puzzle oraz kart z opisanymi zdarzeniami ściśle powiązanymi z samymi zestawami. Karty są dołączone do praktycznie wszystkich zestawów - oprócz najmniejszych i promocyjnych. Moduły planszy występują wraz z kostkami do gry w trzech największych zestawach. W tychże zestawach są opisane reguły gry, także w języku polskim. Jako pionków używa się samych ludzików.

W każdej z sub-sub serii występuje trójka głównych bohaterów oraz Mr. Hates - tu już na stałe noszący pseudonim Lord Sam Sinister. Bohaterowie mają różne wersje "ubranek" - o dziwo Sam zawsze wygląda tak samo (z jednym wyjątkiem gdy zamiast cylindra ma czapkę pilotkę). Zestawy zostały wzbogacone o dość potężną ilość, dość ciekawych, dodatkowych postaci.

Zestawy 7411, 7412 i 7413 (odpowiednio: Indie, Mount Everest i Chiny) posiadają dodatkowe, dość duże i całkiem zgrabne figurki (Tygrys, Yeti, Jun-Chi). 7414 (karawana), 7415 (balon) i 7416 (statek) - obrazują transport. Warto zwrócić uwagę na statek - bardzo ładnie się prezentujący, oraz karawanę zawierającą figurkę słonia (mała uwaga: gabarytowo słoń jest większy od dinozaurów z Dino Island !).
Trzy złote artefakty (tarcza, miecz, hełm) zawarte są w największych zestawach: 7418 - pałacu skorpiona (tu też występuje figurka słonia w nieco innym odcieniu), 7417 - świątyni z mnóstwem pułapek oraz 7419 - fortecy, robiącej wrażenie swoją wielkością, niestety szkoda tylko że mająca trochę za mało dodatkowych atrakcji. Oprócz tego zostały wypuszczone jeszcze trzy malutkie zestawiki: 7422, 7423, 7424 - zawierające pojazdy i jednego ludzika, oraz trzy zestawy promocyjne (dla lizaków Chupa Chups) zawierające tylko po jednym ludziku (pakowane nie w pudełka a foliowe torebki).


Studios

Między wydaniem Dino Island (rok 2000) a Orient Expedition (2003) w roku 2001 LEGO wypuściło pięć zestawów z serii Studios nawiązujących do Adventurers.
1354 - zawiera figurkę Miss Pippin Read w całkiem nowym stroju, dodatkowo głowę T-Rex'a na wysięgniku jako akcesorium filmowców. 1355 - z figurką Johnnyego Thunder'a oraz małą świątynią to bardzo fajne rozszerzenie tematu Egiptu. 1370 - jest już wyraźnym nawiązaniem do filmu Jurassic Park - zawiera figurki Johnnyego i Pippin oraz trzy dinozaury, niestety zbudowane z klocków - więc niezbyt pasujące do Dino Island.
Oprócz tego ukazały się dwa malutkie promocyjne zestawiki nawiązujące do Dino Island: 4064 - zawierający figurkę Mike'a z czerwonym kapeluszem (kapelusz w tym kolorze występuje tylko tutaj) oraz 4079 - zawierający figurkę Baby T-Rexa, co ciekawe, też w unikatowym czerwonym kolorze (wszystkie pozostałe Baby T-Rexy są zielone).


Dodatki

Do serii Adventurers pojawiło się całkiem sporo dodatków, w postaci breloczków (9 rodzajów), długopisów (3 rodzaje), dwóch książek z zagadkami, czy też ramki na zdjęcia, zegarka na rękę oraz budzika. Powyższe dodatki zawierają elementy klockowe (np.: do ramki i zegarków załączone są figurki Johnnego, książki natomiast prezentują historie zobrazowane całkiem zgrabnymi randeringami), oprócz tego powstało jeszcze mnóstwo dodatków w stylu nalepek, zawieszek, nakryć głowy, imitacji broni, akcesoriów szkolnych itp....


Podsumowanie

Wiele oryginalnych konstrukcji, mnogość nowych elementów, ciekawa tematyka i postacie, dość przemyślany projekt serii - naprawdę polecam wszystkim zainteresować się LEGO Adventurers.


Pełna lista zestawów:

Egyptian Desert

2541 Adventurers' Buggy (SHELL)
2542 Adventurers' Mini Plane (SHELL)
2995 Adventurers Car & Skeleton
2996 The Lost Tomb
3020 (1182) Raft of Johnse
3021 (1183) King Pharaoh the Third
3022 (3039) Plane of Hurrykain
3023 Slyboot Car
3055 Adventurers Car
5900 (1094) Adventurer / Sam Grant
5918 Scorpion Tracker
5919 (3722) Treasure Tomb
5928 Bi-Wing Baron
5938 Oasis Ambush
5948 (5909,2879) Treasure Raiders
5958 Mummy's Tomb
5978 Sphynx Secret Surprise
5988 Pharaoh's Forbidden Ruins
9377 LEGO DACTA 5928, 5938 and 5988 in one box.

Amazon Jungle

5901 (5902) River Raft
5905 (1271) Hidden Treasure
5906 Ruler of the Jungle
5925 Pontoon Plane
5936 Spider's Secret
5956 Air Zeppelin
5976 River Expedition
5986 Amazon Ancient Ruins

Dino Island

1279 Adventurers' Airplane
1281 Adventurers' Ultralight
5903 (1278) Johnny Thunder & Baby T
5904 (1280) Adventurers Mini Copter
5911 Johnny Thunder's Plane
5912 Mike's Swamp Boat
5913 Dr. Lightning's Car
5914 Sam Sanister and Baby T
5920 Island Racer
5921 Research Glider
5934 Track Master / Dino Explorer
5935 Island Hopper
5955 All Terrain Trapper
5975 T-Rex Transport
5987 Dino Research Compound

Orient Expedition - India

7410 Jungle River
7411 Tygurah's Roar
7414 Elephant Caravan
7418 Scorpion Palace
7422 Red Eagle

Orient Expedition - Mount Everest

7409 Secret of the Tomb
7412 Yeti's Hideout
7415 Aero Nomad
7417 Temple of Mount Everest
7423 Mountain Sleigh

Orient Expedition - China

7413 Passage of Jun-Chi
7416 Emperor's Ship
7419 Dragon Fortress
7420 Thunder Blazer
7424 Black Cruiser

Orient Expedition - Promocyjne

3380
3381
3382

Studios

1354 Dino Head Attack
1355 Temple of Gloom
1370 Raptor Rumble Studio
4064 Mike
4079 Mini Rex


Po więcej LEGOwych ciekawostek, opisów, informacji oraz oczywiście recenzji serdecznie zapraszam na 8studs.
Ostatnio zmieniony 2014-02-11, 14:47 przez nori, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Adventurers

#2 Post autor: dmac »

nori pisze: przedstawiam taki krotki opis
No, przesadna skromność - opis jest IMHO całkiem wyczerpujący.
I za to Ci dziękuję. Dobra robota.

Tak sobie przypomniałem o opisach głównych działów Lego, które są dostępne na stronie głównej Lugpolu. Być może twoja charakterystyka serii Adventurers mogłaby stać się początkiem cyklu artykułów uzupełniających i z czasem - tak, wiem, że to robota na lata, alb chyba donikąd się nie spieszymy? - wyłoniłaby się z tego kompletna encyklopedia wszystkich ważnych serii....
Co Wy na to, koledzy Admini?
Co Wy na to, koledzy Forumowicze?
Czy jest ktoś, kto chciałby dołożyć swoje trzy grosze do takiej encyklopedii? (Oczywiście mam na myśli osoby nie tylko chętne, ale przede wszystkim takie, które potrafią sensownie, ciekawie i bezbłędnie pisać :) )

P.S. Arcyważny dopisek do historii Adventurers: tylko w dwóch dużych zestawach dżunglowych - i nigdzie indziej w całej historii Lego - było dostępne czarne kepi, rzecz absolutnie niezbędna w galowych mundurach pilotów Imperium :D (Tak, wiem, że mam obsesję na tym punkcie :glupek2: )
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

dmac pisze:Co Wy na to, koledzy Admini?
Jestem na tak. BTW, ktoś widział słoik z kawą ? U mnie jeszcze słoneczko nie świeci ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

dmac pisze:Co Wy na to, koledzy Forumowicze?
Ja jestem za! Nawet nie dawno wpadłem na pomysł aby zrobić encyklopedie serii w takim stylu:
-główne typy np. Technic
-potem podział na serie np. Adventures
-a jeszcze potem na podserie np. Egypt
-następnie podserie podserii (jeśli występują)
No a do każdego działu krótki opis i lista zestawów.
Nori : Twój opis jest bardzo ciekawy i napewno się komuś przyda. Brawo!
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

Grooby pisze:Do Dmaca: ostatnio na Allegro było 10 ludzików, jeden z nich miał czarne kepi.
Dzięki, ale moja dwuosobowa załoga jest już w komplecie:
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... galore.jpg
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#6 Post autor: Lomero »

Bardzo fajny opis. Mam tylko jedno zastrzeżenie, przydały by się bezpośrednie linki do zdjęć.

Odnośnie encyklopedii, jestem oczywiście za. Można by też napisać parę artykułów o AFOLach, stowarzyszeniach, spotkaniach itp. W wakacje postaram się w czymś pomóc :)

Pozdrawiam
Lomero

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#7 Post autor: Scaner »

jesli to wam pomoże to spróbuje napisac cos o robotach z lego technic, mam w tym niejakie doswiadczenie bo roboty to ok. poolowa mojej kolekcji.
w opisie moge zawrzec serie: Slizer, roboriders, slizer mutants(czyjak to nazwali w ang.), bioniclez podziałem na toa, turaga, rahi, toa metru, itd. choc przy bionicle najlatwiej wkleic przetłumaczone historie od firmy lego, wiec fabuła jako taka jest.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Swietny artykuł, rzetelnie i dob rze napisane, sporo się dowiedziałem. Może Admini wyciągną go na główną stronę, do działu "Serie"?

W sprawie encyklopedii: coś takiego powstaje po angielsku tutaj: http://www.brickwiki.org/index.php/Main_Page. Strona chodzi strasznie wolno i ma na razie mało treści, ale jest. Gdybyśmy chcieli zrobić coś takiego po polsku, to engine Wiki jest chyba dobrym pomysłem. A może po prostu dopiszemy artykuły do polskiej Wikipedii? Większa szansa na dotarcie do czytelników spoza "branży".

Zastanawia mnie przyszłość serii Adventurers. Współpraca Lego i Lucasa idzie całkiem nieźle, można się więc spodziewać że filmowa premiera czwartej części przygód Indiany Jonesa zaowocuje serią klockową. Zgodnie z polityką LEGO według której serie nie powinny ze sobą konkurować (stąd zniknięcie Space na rzecz Star-Wars) Adventurers może wtedy zakończyć żywot. Oczywiście to wszystko moje gdybanie - może shaggie coś wie o dalszych planach?

Pozdrawiam,

Hippotam

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#9 Post autor: Jonder_qind »

Jak już ktoś pisał był na stronie dział o seriach lego, lecz dostałem informacje, że Maciej Drwięga usunął ten dział ze strony. Byłybym za jego przywróceniem, gdyż sam się zgłosiłem do napisania o lego legoland/city, ale dział usunięto :-(

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

Jonder_qind pisze:Jak już ktoś pisał był na stronie dział o seriach lego, lecz dostałem informacje, że Maciej Drwięga usunął ten dział ze strony.
Ten drwięga to jest okropny.
Jonder_qind pisze:Byłybym za jego przywróceniem, gdyż sam się zgłosiłem do napisania o lego legoland/city, ale dział usunięto
Najpierw pokaż co potrafisz napisać. To jest powód do odgrzewania wątku sprzed 2,5 miesiąca ? Heh.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#11 Post autor: szimonek »

Maciej Drwięga pisze:Ten drwięga to jest okropny.
Przez wrodzoną grzeczność nie zaprzeczę :PPP

Opis serii świetny, widać po nim, że się tą serią interesujesz na poważnie, a nie jako jedną z wielu... Co do opisów jestem za. Tak samo jak jestem za użyciem silnika WIKI do tego celu. Wtedy można z góry zaprojektować strukturę artykułów oraz ich format i po prostu oddawać ludziom do edycji. A dodawanie linków np. do zestawów na peeron czy galerii, jest tak samo proste jak na forum, co mocno ułatwia pracę.

Uruk

#12 Post autor: Uruk »

Doskonaly pomysl z ta encyklopedia :) Swego czasu (mialem jakies 8-9 lat) Adventurers bylo moja pasja. Zgromadzilem niezla kolekcje, w wiekszosci z dwoch pierwszych serii tj Egyptian Desert i Amazon Jungle, bo Dino Island jakos do mnie nie przemawialo, tylko figurki dinizaurow mi sie podobaly. Co do Orientu, to zaczalem, owszem, ale nie skonczylem bo wtedy szedlem juz tylko w kolekcje SW :D Wracajac do tematu i wypowiedzi Szimonka silnik WIKI bylby mysle wspanialym pomyslem i duzym ulatwieniem poniewaz calego opisu nie musialaby pisac jedna osoba.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#13 Post autor: spacelord »

Lomero pisze:Bardzo fajny opis. Mam tylko jedno zastrzeżenie, przydały by się bezpośrednie linki do zdjęć.
dokładnie - brakuje tego, nie pamiętam gdzie (znowu poszukałem minutę i nie znalazłem) - ale było coś o serii 'castle' i tam były linki do modeli, tutaj są tylko wymienione z numerka :/
Hippotam pisze:... Strona chodzi strasznie wolno ...
aż mi się przypomniały e-klocki, które u mnie coś wolno działają, i wydaje mi się że aż za wolno :/

jak wiele osób napisało - jakiś silnik wiki jest bardzo dobrym pomysłem, każdy mógłby sobie coś dodać, więcej osób zawsze więcej ciekawych informacji umieści :) - tylko pod warunkiem, że obejmowałoby to pełen zakres serii lego. W sumie - każdą serię można sobie dość łatwo znaleźć w internecie, ale na takim wiki na pewno pojawiłoby się wiele trudno dostępnych ciekawostek ;)

edit/
właśnie znalazłem przez przypadek (jednak na forum) :) - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=63828&sid=6a71626a14a1004b42a50f9f37b52ecf#63828]seria 'castle'[/URL] tylko tam mniej opisane wszystko jest, tutaj więcej...
Ostatnio zmieniony 2008-03-25, 00:38 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#14 Post autor: nori »

dokładnie - brakuje tego, nie pamiętam gdzie (znowu poszukałem minutę i nie znalazłem) - ale było coś o serii 'castle' i tam były linki do modeli, tutaj są tylko wymienione z numerka :/
Miała być niespodzianka, no ale...
Dokładniejszy opis serii - już skupiający się na zestawach (czyli niejako część 2), oraz różnych ciekawostkach (a tych jest naprawdę sporo !) jest w przygotowaniu już od około pół roku. Zejdzie jeszcze z miesiąc przynajmniej...
Ostatnio zmieniony 2008-03-26, 07:19 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.

FlyeThemoon

#15 Post autor: FlyeThemoon »

Miałem z tej seri 4 zestawy

Podróżnika z skrzynią i pleckakiem co było, Skorpion Karabin dwa rewolery Dynamit lupa i łopata
tratfa Podróżnika tego samego jak wyżej co było dwa rewolwery , skorpion i to co chciałem mieć łancuch.
i druga tratwa ale z serri Amazońskiej z tym złym.
i na koniec wózek z mumią faraona.
A jeszcze chciałem mieć sterowiec , ale matka się na zakup nie zgodziła. :(
Ostatnio zmieniony 2008-05-13, 10:03 przez FlyeThemoon, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ