[MOC] Gołodupy Ferdynand

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Gołodupy Ferdynand

#1 Post autor: Mrutek »

Obrazek

SU-76 Wikipedia Galeria BS

Dla równowagi sił przedstawiam radzieckie działo samobieżne SU-76M, pieszczotliwie nazywane przez swoje załogi dziwką, mogiłą, karawanem lub gołodupym Ferdynandem. Cienki pancerz, zbiornik z benzyną, umieszczony z przodu, odkryty przedział załogi i oczywiście głupota dowódców zapewniał załodze niezapomniane wrażenia podczas walki. Prawdopodobieństwo przeżycia całej załogi w razie trafienia było tak nikłe, że jeżeli nawet żołnierzom się to udało, byli oni stawiani przez NKWD przed sądem za celowe zniszczenie maszyny. Nie wiem skąd się wzięły w internecie teksty, że maszyna ta cieszyła się wśród żołnierzy wielką popularnością? Prawdopodobnie jest to bezmyślne powielanie prosowieckiej propagandy - po prostu nic innego do wyboru wtedy nie było.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Od razu można poznać co to jest. Świetny jest ten karabin na górze.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: Gołodupy Ferdynand

#3 Post autor: Sariel »

Mrutek pisze:Nie wiem skąd się wzięły w internecie teksty, że maszyna ta cieszyła się wśród żołnierzy wielką popularnością?
Prawdopodobnie popularność zapewniała jej alternatywa w postaci biegania w podartych portkach z rozlatującym się karabinem i pięcioma nabojami ;)

raczeqq

#4 Post autor: raczeqq »

Dopracowana aż do bólu :)
Dokładność szczegółów powala, chciałem się przyczepić do koloru , ale ten też jest ciekawy :)

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: KRUEZ »

Z tak śwoetnymi pracami proponuję aby następna po Grunwaldzie makieta to bitwa o Stalingrad albo pod Prochorowką...:) super sprzęcik :)

Fioletowy

#6 Post autor: Fioletowy »

Bardzo ładne działo samobieżne, nigdy o takim wcześniej nie słyszałem. Wykaflowanie dużo daje, choć Twoje pierwsze, studowe czołgi też mi się bardzo podobały. Co do otwartej wieżyczki: Ruskie mieli za wojny przechlapane, ale takie było ich dowództwo, nie licząc się z żołnierzami. W końcu było ich "mnogo".

Kaczor

#7 Post autor: Kaczor »

Piękna SU-ka :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#8 Post autor: Emilus »

Piękny model. Musi super wyglądać na półce.

Mam dwa pytanka:
-Czy faktycznie siada na tyłek czy to złudzenie?
-Nie dało by się zrobić lufy na całej długości o okrągłym przekroju?

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Emilus pisze:Mam dwa pytanka:
-Czy faktycznie siada na tyłek czy to złudzenie?
-Nie dało by się zrobić lufy na całej długości o okrągłym przekroju?
Złudzenie. Niedawno zwróciłem uwagę na to samo uwagę przy jakimś modelu - z każdej strony jego bryła wyglądała inaczej - to chyba wina perspektywy.
Można np.: z pinów, ale mnie się to średnio podoba, wolę kwadratowa, ale gładką oś - to kwestia gustu. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, to bardzo chętnie z nich skorzystam.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#10 Post autor: Backbone »

Mrutek, co do lufy - a ten element?

Obrazek

raczeqq

#11 Post autor: raczeqq »

Backbone,

W lufie siedzi zwykly axle connector.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

raczeqq, Backbone nie pyta co siedzi na lufie tylko proponuje dodanie nowego elementu.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

KRUEZ pisze:następna po Grunwaldzie makieta
Nie wiem czy następna, ale kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości, chciałbym zobaczyć naprawdę dużą dioramę bitwy pancernej, pełną modeli tak dobrych jak ten.
Tyle już pojazdów pokazano - jeśli tylko Autorzy udzielą licencji, pewnie parę osób mogłoby je skopiować, zieleń grunwaldzka dobrem wspólnym jest, szarych cegieł na ruiny nie zabraknie... Ech.


Przepraszam za gadanie nie bardzo na temat.
Model świetny, aż się zaciekawiłem i poczytałem co nieco o oryginale. I o Kursku. I o siłach pancernych ZSRR oraz Rzeszy...
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Matko jaki bezsens... to jak ten hamerykański samochodzik (pinto?) który miał zbiornik paliwa mniej więcej w tylnym zderzaku, a sam zderzak od środka miał wystające nity czy inne śruby. Skutek uderzenia w tył pewnie mniej więcej taki sam jak w tym... yhm, czymś. Wystarczyłoby odłamkowcem trafić w cokolwiek za tym pojazdem żeby wyciąć w pień załogę, a przynajmniej działowych.

A sam model, w stosunku do tego zdjęcia źródłowego ma kilka przekłamań:

-ma jakieś nadmiarowe skosy 1x3 na górnych osłonach gąsienic;
-wieża za wysoka i za krótka (chyba?)
-tył wieży za bardzo ścięty (tu już nie chyba)

Poza tym perfekt.
Ostatnio zmieniony 2010-08-16, 12:50 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

dmac pisze:Nie wiem czy następna, ale kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości, chciałbym zobaczyć naprawdę dużą dioramę bitwy pancernej, pełną modeli tak dobrych jak ten.
Niestety trochę będziesz musiał poczekać, bo większość budowanych czołgów jest w kolorach szarych zamiast zielonych.

ODPOWIEDZ