[MOC] Bike Shop / Sklep rowerowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rasch22

[MOC] Bike Shop / Sklep rowerowy

#1 Post autor: rasch22 »

Witam

Swego czasu zachorowałem by zbudować sklepik rowerowy. Jako że rowerków było u mnie mało raptem dwa więc przy nadarzających się ostatnio aukcjach na allegro stan magazynowy się powiększył na tyle że sklep odpowiednią ilość towaru mieć będzie. Co dalej dalej pozostało mi zacząć budowę. I tu pojawiły największe problemy. Otóż budując [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12018]domek na wzgórzu[/URL] nieopatrznie jako wypełnienie używałem wszystkich bricków jakie mi podeszły pod rękę we wszystkich kolorach i gdy przyszło do budowania okazało się że nie ma z czego. Dokupiłem kilka klocków, ale to i tak okazało się za mało. Dlatego publikuje tak jak jest bo raczej w najbliższym czasie lepiej nie będzie. Ogólnie szczerze powiedziawszy jestem nie zadowolony, trzy razy przebudowywałem fasadę kamienicy. Gdy parter był dobry reszta do bani, gdy parter i piętro było w miarę brakło klocków na dach. Trzecią i ostatnią wersję będziecie mogli krytykować. A jako że to moje pierwsze kroki jako kamienicznika, parę razy już do budowy kamieniczek się zabierałem, ale nigdy nie udało mi się żadnej skończyć. Ta jest pierwsza :).
Jeśli chodzi o Fasadę parteru i sklepu nie podoba mi się ale by to przebudować albobym musiał rozebrać znów całość, albo dokupić jasnoszarych klocków co znów ciągnęło by się to w nieskończoność.Nauczka na przyszłość ciemnoszare pralki i kafelki nie dają jednak ładnego wrażenia muru. Jeśli chodzi o fasadę piętra, to wydaje mi się że już jest o wiele lepiej nie na parterze. Dach jak dach, byle by był czarny i już będzie spełniał swoją rolę ;P
Opisu już na tyle, radzie mówcie co wam się podoba a co nie. Przyda się na przyszłość.
P.S. na piętrze nie ma wnętrza, ale podłogę wykafelkowałem ze względu na użyte w ścianie panele trans-clear.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Deeplinki dla niecierpliwych od 1 do 9
Dziękuje za cierpliwość
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 11:05 przez rasch22, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Jako całkowity laik w dziedzinie kamienic stwierdzam że Twój sklep jest ładny :)

A kolekcja rowerków całkiem okazała. Jak rozumiem rowery niebieskie i jasnopomarańczowe do kupienia tylko i wyłącznie na specjalne zamówienie? ;)

rasch22

#3 Post autor: rasch22 »

M_longer pisze:Jako całkowity laik w dziedzinie kamienic stwierdzam że Twój sklep jest ładny :)

A kolekcja rowerków całkiem okazała. Jak rozumiem rowery niebieskie i jasnopomarańczowe do kupienia tylko i wyłącznie na specjalne zamówienie? ;)
Niebieski kusi, jasnopomarańczowy też, ale cena zaporowa nie do przeskoczenia, bynajmniej na razie wole zainwestować w nowe klocki.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#4 Post autor: djtermoz »

Zapowiada się nieźle ale:
- gdzie jest szyld?
- przed sklepem powinny być stojaki na rowery
- ulica jest trochę pusta, może dodać jakąś lampę, kosz na śmieci?
- przydałoby się też dorobić część warsztatową
- i kilku klientów w sklepie
To tak tytułem marudzenia. Reszta całkiem fajna.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Porządnie zbudowany sklepik rowerowy z klocków Lego :D Sam bym takiego nie zbudował. ;)

Joe

#6 Post autor: Joe »

Bardzo fajna kamieniczka. Spory wybór rowerów. Zdecydowanie szyld jakiś by się przydał i kilku klientów.

rh

#7 Post autor: rh »

Rasch, no kurcze, masz taki fajny aparat, a te zdjęcia jednak są kiepskie. Wydaje mi się, czy robiłeś je jak było ciemno? To strzelanie bezpośrednio lampą błyskową albo innym oświetleniem nie jest za dobre ... Szkoda, że zdjęcia słabe, bo sam budynek mi się bardzo podoba. Za to kolekcja rowerków - cudo :)

rasch22

#8 Post autor: rasch22 »

rh pisze:Rasch, no kurcze, masz taki fajny aparat, a te zdjęcia jednak są kiepskie. Wydaje mi się, czy robiłeś je jak było ciemno? To strzelanie bezpośrednio lampą błyskową albo innym oświetleniem nie jest za dobre ... Szkoda, że zdjęcia słabe, bo sam budynek mi się bardzo podoba...
rh - skąd wiesz jaki mam aparat ;>?? :P - ładne zdjęcia to tym aparatem można robić ale w odpowiednich warunkach, w sumie jak każdym. Brak statywu i możliwości zrobienia choćby namiastki prowizorki namiotu bezcieniowego, dodatkowo czas a raczej jego brak i pogoda robią swoje. Zdjęcia wieczorami lub nocą mogę zrobić tylko i wyłącznie :(
rh pisze:...Za to kolekcja rowerków - cudo :)
Kolekcja rowerków to efekt obsesyjnego wręcz wpisywania w wyszukiwarce alledrogo słów rower, rowerek, rowerku od kilku miesięcy
djtermoz pisze:Zapowiada się nieźle ale:
- gdzie jest szyld?
- przed sklepem powinny być stojaki na rowery
- ulica jest trochę pusta, może dodać jakąś lampę, kosz na śmieci?
- przydałoby się też dorobić część warsztatową
- i kilku klientów w sklepie
To tak tytułem marudzenia. Reszta całkiem fajna.
Szyld niestety nadal w drodze :( posłużyć miały do tego klocki z zamówionego zestawu 7641 Obrazek
Moje aż 3 kosze na śmieci natomiast stoją sobie spokojnie w wa-wie

W wersji 2.0 która pewnie powstanie jak wrócą klocki z wa-wy wykorzystam uwagi.
Ostatnio zmieniony 2010-08-18, 19:42 przez rasch22, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#9 Post autor: Aragorn »

Ładne obramowanie okien. Fajnie, że rowery są na obrotowych plate 2x2. W sklepie przydało by się jeszcze trochę części rowerowych, przede wszystkim opony i koła.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Bardzo fajna idea i równie dobre wykonanie!
Brakuje mi jednakże akcesoriów wewnątrz sklepu np. pompek (przykładowo z flexa i wężyka do pneumatyki), lampek (zwykłe światełka 1x1, chociaż nie wiem czy byłoby to czytelne), kasków oraz oczywiście opon. Mógłbyś również zbudować mały serwis, oraz postawić kilka rowerów przed sklepem, aby minifigi spacerujące po chodniku mogły trafić do Twojego sklepu bez problemu. ;)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2010-08-18, 19:34 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#11 Post autor: rh »

rasch22 pisze:rh - skąd wiesz jaki mam apart ;>?? :P
EXIF Panie Kolego, dane EXIF zapisane w pliku JPG mówią bardzo dużo ;) oczywiście o ile się ich nie usunie ;)

rasch22

#12 Post autor: rasch22 »

Piotrek builder pisze:Bardzo fajna idea i równie dobre wykonanie!
Brakuje mi jednakże akcesoriów wewnątrz sklepu np. pompek


Pomysł na pompki niezły ale zamiast tego teraz do glowy mi przyszlo użycie strzykawek jakie miała pielegniarka

rh pisze:
rasch22 pisze:rh - skąd wiesz jaki mam apart ;>?? :P
EXIF Panie Kolego, dane EXIF zapisane w pliku JPG mówią bardzo dużo ;) oczywiście o ile się ich nie usunie ;)
Dzięki RH, nie miałem pojęcia o istnieniu czegoś takiego, teraz już wiem a więc będę mógł poczytać to, co wujek google podrzuci na ten temat, ale to już♫ jutro w pracy :)
Ostatnio zmieniony 2010-08-18, 20:10 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Qworg »

Kamienica wygląda bardzo ładnie, jasno niebieskie dobrze komponuje się z szarym. Szkody tylko że całość wygląda jakby właśnie budować skończyli, jakieś brakujące cegiełki w ścianie mogłyby dodać pracy uroku i sprawić że dłużej by się na niej wzrok zatrzymywało. Imponując kolekcja rowerów :).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

Smutne.
Tzn. Smutne, bo kojarzy mi się z pewnym sprzedawcą rowerów z filmiku ConSoul.

Całkiem fajny ten Twój sklep, ale brak mu szyldu. Strasznie zionie pustką nad drzwiami.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Świetne piętro i dach z okienkami. Co do parteru: Okna powinny być nie na równi ze ścianą tylko trochę w głębi. Brakuje mi parapetów oraz jakiegoś progu lub schodka przed wejściem. I tak jak wspomniano wcześniej przydałby się stojak na rowery przed wejściem. O wnętrzu się nie wypowiadam, bo sam mam zawsze z tym duże duże problemy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ