[MOC] Ził 4972 6x6x4

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

[MOC] Ził 4972 6x6x4

#1 Post autor: Emilus »

Witam,

Chciałem pokazać moje auto z ostatniego rajdu czyli ziła 4972:

Obrazek
Zdjęcie jak i pozostałe w galerii są wersji MKI i wersji MKII. Wersja z rajdu czyli tylko MKII jest na zdjęciach z rajdu.
Większość fotek z galerii (wersja MKII) made in Sariel - dzięki!

Ziła chciałem zbudować dawno, jako 6x6 jego układ jest bezkonkurencyjnie zwrotny natomiast wadą jest słabsza trakcja, gdyż w moim przypadku mosty były pływające.
Poza tym chciałem go zrobić jak najlżejszym.

Dane techniczne:

- masa ~2,65 kg
- napęd 1 XL
- skręt - skrętne obie krańcowe osie, napęd skrętu 2 x XL
- układ napędowy składał się z 2 biegowej skrzyni biegów o konstrukcji wzmocnionej wodzikiem. Dzięki temu, niezależnie od biegu obie zębatki są z obu końców otoczone ściankami z liftarmów
- sterowanie skrzynią odbywało się za pomocą układu pneumatycznego, złożonego z 2 airtanków oraz autozaworu napędzanego silnikiem medium
- atrapa v8 zbudowana z liftarmów i osiek, napędzana od wału napędowego przekładnią na gumce
- 3 niezależne od siebie mosty pływające, połączone wałami napędowymi

pozostałe foty:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Co osiągnął? Cóż, na ostatnim rajdzie byłem nim drugi i miałem realne szanse na zwycięstwo aż do ostatniego odcinka. Jestem po prostu dennym kierowcą.

GALERIA BS po upublicznieniu

Pozostałe fotki w galeriach z rajdu:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=440974
http://picasaweb.google.pl/100216748181 ... 54/Samlego#

Filmik z rajdu made in Sariel:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kXtEg8aX ... r_embedded[/youtube]

Dzięki za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2010-08-23, 05:27 przez Emilus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#2 Post autor: Chrupek »

Nie ma tego majestatu co 8x8, ale filmik pokazuje, że radzi sobie nie gorzej od większych konstrukcji.
Szkoda ze nie wygrałeś, ale jak to mawiali o polskim strongmanie, Grzegorzu Peksie... "gdyby nie jego słynne krótkie palce, to byłby mistrzem świata" :)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

W sumie to najfajniejsza Twoja trialówka w tym sezonie. Bardzo sprawna i nawet zgrabna. Szkoda tylko, że nie miała paki przykrywającej rozgardiaszu kabli i przewodów.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#4 Post autor: Atros »

Ma ta trialówka też się podoba i z wyglądu i technicznie. Godny rywal dla mojego Zila. Konstrukcja wbrew pozorom prosta co jest dużym plusem, chyba nic nie nawaliło na rajdzie. Największą jej wadą jest mały skok środkowego mostu co przyczyniło się do obniżenia sprawności terenowej. Poza tym nie ma się do czego przyczepić.
Widzę, że ograniczasz fotki bebechów, w sumie po ostatnich zdarzeniach nie dziwię się.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#5 Post autor: Emilus »

Atr pisze:Największą jej wadą jest mały skok środkowego mostu co przyczyniło się do obniżenia sprawności terenowej.
W sumie masz rację. Choć skok był jakieś 2 study to w takim układzie 6x6 praktycznie każdy skok może się okazać za mały, zważywszy na nasze przeszkody. Przeszkody o których Longer powiedział kiedyś, że nie pasują skalą ... :)
Atr pisze:Widzę, że ograniczasz fotki bebechów, w sumie po ostatnich zdarzeniach nie dziwię się.
Jeśli myślisz o tym, o czym była mowa ostatnio na rajdzie, to nie dlatego. Foty cykał Sariel przed rajdem i nie wpadliśmy aby go położyć na plecach. Zapomnieliśmy obaj o tym bo Smyk płakał, że mu tylne zawieszenie padło jeszcze przed rajdem... :-)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#6 Post autor: smyk »

Emilus pisze: Foty cykał Sariel przed rajdem i nie wpadliśmy aby go położyć na plecach. Zapomnieliśmy obaj o tym bo Smyk płakał, że mu tylne zawieszenie padło jeszcze przed rajdem... :-)
Właściwie to zapomniałem go zamocować. Taki tam drobiazg.

I nie płakał tylko rzewnie kontemplował emanację logosu.

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#7 Post autor: RacingFan »

No gratuluję dobrego wyniku. Dzięki, że mogłem obejrzec tę maszynę jeszcze przed oficjalna prezentacją. Bardzo fajna maszyna. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#8 Post autor: TruckeR »

Nie wiem co tu napisać, smęciłem na PW, że jest w porządku, więc nie będę dłużej marudził. Nieźle wygląda, dobrze jeździ. Co najwyżej paka mogłaby być ładniejsza ;) No i w przypływie klocków i chęci widziałbym tu kabinę z bricków..
Ostatnio zmieniony 2010-08-28, 12:42 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#9 Post autor: ManiekManiak »

Taki spartański on jest, w Emilowym stylu. Na trasie radzi sobie świetnie, choć niektóre przeszkody sprawiają trudności ze względu na rozstaw osi i mały ich pionowy skok. Ledowe światła dodałyby z 10 do lansu i pewnie oka by nie zgubił.

ODPOWIEDZ