[MOC] Life scene in Lego

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

[MOC] Life scene in Lego

#1 Post autor: Cevillus »

Witam.
Przeglądając ostatnio serwis internetowy Demotywatory.pl wpadłem na pomysł żeby pewien obrazek postarać się zbudować z Lego. Zdjęcie jest marnej jakości ale jak będę miał aparat cyfrowy zdjęcia będą dużo lepsze.

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-08-24, 08:32 przez Cevillus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Nie, tytuł po angielsku nie sprawia że praca jest fajniejsza.

Wciąż nie widzę choćby odrobiny *chęci*. Nawet zdjęcie zrobione komórką można jako tako obrobić. Postaw scenkę na jakimś papierze, zadbaj żeby to tło wypełniało CAŁY kadr, przy robieniu zdjęcia oprzyj komórkę o coś aby ręka nie latała... później ściągasz darmowy irfan view, ładujesz zdjęcie, robisz sharpen (wyostrz), bawisz się suwakami od kolorów, kontrastu i tak dalej, i nawet coś się da z tego zrobić.... no, ale znowu - to trzeba chcieć.

Nie daje Ci do myślenia że znakomita większość prac na forum powstaje nie w minuty, nie w godziny, a w... dni? Na dobrą pracę trzeba nie tylko surowca i pomysłu, potrzebny jest też trzeci składnik: czas.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Tym razem pomysł fajny. Oj, warto uważać na serwisy sprzątające :-) Ale kanapa w tle i obróbka zdjęć do bani...

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#4 Post autor: Aragorn »

Kurczę, gdyby nie PatrykZ to bym nie wiedział o co chodzi w tej scence. Więc ten pojazd to odkurzacz? Powinien być kilka razy mniejszy, może z kołami od deskorolki. Kanapy nie widzę niestety... A to czarne to jakieś rozkroczone nogi minifiga?
Plus za dobrze dobrane główki, bo jeśli dobrze rozumiem ten łysy wkłada temu drugiemu rurę od odkurzacza w pośladki (?) No i dziadek rączki mógłby mieć żółte.
Jeśli to pokój, to powinien mieć jakąś podłogę(panele?) no i dywan. Do tego jakieś mebelki może. Ściany niekoniecznie, choć źle też by nie wyglądały.
Ostatnio zmieniony 2010-08-24, 09:15 przez Aragorn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Aragorn pisze:Odkurzacz powinien być kilka razy mniejszy, może z kołami od deskorolki.
Na drugi raz będę wiedział że odkurzacz ma być mniejszy.
Aragorn pisze:A to czarne to jakieś rozkroczone nogi minifiga?
Nie. To część odkurzacza.
Aragorn pisze: Kanapy nie widzę niestety
Aragorn pisze:Jeśli to pokój, to powinien mieć jakąś podłogę(panele?) no i dywan.
Aragorn pisze:Do tego jakieś mebelki może.
Z powodu braku dużej części klocków na dzień dzisiejszy nie będzie kanapy, podłogi, mebli.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Znów MOC którego nie potrafisz choćby ostro sfotografować, w którym trzeba tłumaczyć o co chodzi, i w którym trzeba się domyślać że zielona płytka to pokój bo nie masz klocków. No i ten odkurzacz 3x większy od ludzika bo nie wiedziałeś... Bez obrazy, ale cały czas mam wrażenie że robisz sobie jaja.

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#7 Post autor: Aragorn »

No i dlaczego zdjęcia na imageshacku, pomimo tego, że masz galerię na Brickshelfie?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Cevillus pisze:Przeglądając ostatnio serwis internetowy Demotywatory.pl wpadłem na pomysł żeby pewien obrazek postarać się zbudować z Lego.
Bys chociaz podlinkowal ten obrazek, bo mimo przegladania nalogowo demotywatorow, wciaz nie wiem ocb.
O samej pracy i zdjeciach juz nie bede sie wypowiadal, bo to juz zostalo powiedziane przez moich poprzednikow.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

A może ten odkurzacz, to taki przemysłowy, dla hipermarketowych ekip sprzątających. One w sumie są właśnie duże.

rh

#10 Post autor: rh »

1. Praca. Może i pomysł miałeś. Realizacja - daleka od bycia chociażby dobrym. Zastanów się więcej, co robisz, jak masz to zrobić, jakich części użyć.

2. Zdjęcia. Tragedia. Z tego co wiem, już zwracano Ci uwagę byś się bliżej zaprzyjaźnił z artykułami i poradnikami na ich temat. Jak widać - nie dociera. Zdjęcia w przypadku wielu prac mogą im wiele pomóc, w Twoim przypadku tylko pogarszają.

PS: Mamy Cię na oku, więc proszę zacznij się stosować do rad.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

Czyżby ten demot był inspiracją:
Obrazek ?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#12 Post autor: Dart Grellenort »

Chyba o tego chodziło. Teraz to ma przynajmniej sens... Pewnie wcisnąłbym "słabe"(bywały lepsze), ale doceniam pomysł (na demot). Od prawie roku już na Demotywatory nie wchodzę, bo coraz więcej idiotów dostaje się na główną.
Zaś sama praca... Na stronie, na której mam Zieloną Moc edycji cudzych postów poziom często bywa wyższy...

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#13 Post autor: Cevillus »

Sariel pisze:Bez obrazy, ale cały czas mam wrażenie że robisz sobie jaja.
Bez obrazy ale nie robię sobie z was żadnych jaj.
Aragorn pisze:No i dlaczego zdjęcia na imageshacku, pomimo tego, że masz galerię na Brickshelfie?
Ponieważ jeszcze tych zdjęć nie wrzuciłem na Brickshelfie
rh pisze:Zdjęcia. Tragedia. .
Powtarzam: Jak będę miał aparat cyfrowy zrobię lepsze zdjęcia.

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#14 Post autor: Barteq »

Cevillus pisze:Ponieważ jeszcze tych zdjęć nie wrzuciłem na Brickshelfie
Po co wrzucasz zdjęcia na dwie stronki?

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#15 Post autor: Aragorn »

Nawet telefonem komórkowym da się robić dobre zdjęcia. Wystarczy chcieć. Poszperaj w ustawieniach aparatu, rób zdjęcia z dużą ilością lamp lub najlepiej na polu, oknie czy balkonie. Do tego pokombinuj w programach graficznych.

Zablokowany