[MOC] Classic Sedan

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

[MOC] Classic Sedan

#1 Post autor: Darecki »

Cześć!
Zapewne niektórzy z Was model ten już widzieli na zdjęciach z naszej częstochowskiej integracji.. Ale większość raczej nie, dlatego postanowiłem pokazać tutaj mój pierwszy prawdziwie technicowy model, aczkolwiek nie do końca udany :)
Moim zamierzeniem było zbudowanie zwykłego samochodu w skali ok. 1:10, aby wystarczyło klocków. I tak też zrobiłem. Po kilku tygodniach powstało to pokraczne "coś" :)
Obrazek
Model napędza jeden PF XL z redukcją bodajże 5:6 (z20 bevel do nowego dyfra), auto całkiem nieźle sobie śmiga, a w skręcaniu pomaga PF M z redukcją 1:6. Niestety, jako, że jest to moja pierwsza taka konstrukcja, doświadczenia wielkiego nie mam i mechanizm skręcania nie działa najlepiej - po kilku chwilach jazdy trzeba liczyć się z tym, że steering linki po prostu się wyczepią. Nie pomyślałem o blokadzie skrętu. Auto ma niezależne zawieszenie z przodu (na "amortyzatorach" mojego autorstwa :) ) i sztywną oś z tyłu zawieszoną na jednym średnim i jednym twardym małym amortyzatorku Lego. Jeden jest twardszy ze względu na umieszczenie battery boxa po prawej stronie pojazdu.

Poza tym model nie żadnych innych bawialnych funkcji, no, może poza otwieranymi drzwiami :)

GALERIA

Z góry dzięki za komentarze i konstruktywną krytykę :)
It's just a ride...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Classic Sedan

#2 Post autor: dmac »

Darecki pisze:mój pierwszy prawdziwie technicowy model

(...) pokraczne "coś"
Ogromna większość "pierwszych technicowych modeli" to właśnie "pokraczne coś", więc nie bądź dla siebie zbyt surowy :) .
Jako człowiek z natury zgodny, nie będę się spierał z Twoją oceną estetyki modelu, a konstruktywną krytykę ograniczę do jednej uwagi: nie spiesz się z nazywaniem kolejnej swojej pracy "skończoną". Naprawdę warto zaczekać, dokupić parę brakujących, a przecież niedrogich części (patrz: szare słupki z tyłu), popatrzeć na model krytycznym okiem, pomajsterkować.
I jeszcze z całkiem przyziemnych rzeczy: kabina jest za wysoka w stosunku do reszty nadwozia. Gdybyś chociażby podwyższył blachy drzwi, czyli pomniejszył boczne szyby, już byłoby znacznie lepiej.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

Mnie się podoba. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach!
Skręt, jak już wspomniałeś nie jest najlepszy. Moich ekstremalnych testów nie wytrzymał, ale przy następnej okazji, pokażę Ci jak można to naprawić (przynajmniej tak mi się teraz wydaję :D).
Nadal uważam, że dach jest za wysoko. Gdybyś obniżył go o kropkę lub dwie, myślę że wyglądałby znacznie lepiej!
Te tylne słupki wyglądają średnio. Może można je jakoś zastąpić?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2010-08-23, 12:02 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#4 Post autor: stpman »

Po pierwsze boczna linia szyb w górę, dach w dół i wtedy zobaczymy co z tego wyjdzie, bo czuję, że ten samochodzik ma w sobie to "coś", co zostało zakryte przez szkaradny dach;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#5 Post autor: Darecki »

Dobra, przekonaliście mnie ;d Jutro przy nim posiedzę i trochę pozmieniam, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
It's just a ride...

Joe

#6 Post autor: Joe »

Jutro to nie siedź przy nim tylko do Mistrza i konstrukcje podwozi na Częstochowa LugPOL Racing robimy :D ! A tak to zgodzę się z Piotrkiem, na żywo wygląda milion razy lepiej, popracuj jeszcze troszkę na tym cackiem i będzie wspaniałe.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

Joe pisze:Jutro to nie siedź przy nim tylko do Mistrza i konstrukcje podwozi na Częstochowa LugPOL Racing robimy :D
Dokładnie, samochód możesz ulepszyć w roku szkolnym. Trzeba korzystać z wakacji i te wyścigi zrobić!
Ostatnio zmieniony 2010-08-23, 23:06 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#8 Post autor: Darecki »

Właśnie, wyścigi - nie wiem czy przypadkiem ten samochód nie pójdzie na żyletki.. :) Waham się czy do wyścigówki zrobić budę z techniców, czy normalną brickową.

PS. A podwozia już gotowe, zresztą chyba już to wiesz ;)
It's just a ride...

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#9 Post autor: Filus »

Jeżeli ta wyścigówka ma się ścigać, to raczej polecałbym ograniczać wagę, co za tym idzie, bricki to rozwiązanie cięższe, a więc ich użycie spowoduje raczej spadek mocy Twojego auta. Polecałbym raczej jakieś lekkie i technicowe obudowanie.
Ostatnio zmieniony 2010-08-24, 22:43 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ