8043 Motorized Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#106 Post autor: Backbone »

Sariel pisze:Nie wiem czemu nikt nie raczy wspomnieć że koparka to aż 4 siłowniki śrubowe. Przydają się raczej częściej niż obejmy :)
Może dlatego że tego ustrojstwa mam od groma - tzn 10 sztuk :P A osobiście wolę pneumatykę.

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#107 Post autor: Adriel »

Pytanie za 3 punkty. Czy pewnym jest, że poprawką do 8043 to będą nowe siłowniki śrubowe? Jeśli tak to: Czyż nie opłaca się kupić teraz tej koparki i mieć ekstra 4 siłowniki śrubowe starego typu?

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#108 Post autor: Backbone »

Adriel, jak dla mnie byłoby to zwyklym swinstwem polowanie na 4 ekstra czesci.

raczeqq

#109 Post autor: raczeqq »

Backbone,

Wiesz , ktoś musi. Ciekawe do jakich cen zmaleje ~500-550?

Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#110 Post autor: Cieślu »

raczeqq pisze:Backbone,

Wiesz , ktoś musi. Ciekawe do jakich cen zmaleje ~500-550?
Myślę, że będzie jak z buldkiem. Ja kupiłem swego czasu za 430 zł a dało się jeszcze taniej.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#111 Post autor: Adriel »

Mistrz Podziemi pisze:Jeśliby dosyłali service packi to warto by się zaopatrzyć w starą wersję koparki w rozsądnej cenie i zgarnąć darmowe części...
Nie tylko ja o tym myśle

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#112 Post autor: Filus »

Backbone pisze:Adriel, jak dla mnie byłoby to zwyklym swinstwem polowanie na 4 ekstra czesci.
A dla mnie to raczej przejaw, nazwijmy to myśleniu o własnym interesie. Nie ma się co bulwersować Backbone. Przypuszczam, że rozumiem o co Ci chodzi, gdy to mówisz. Chodzi Ci o to, że Ty, ja i nam podobni musieli zapłacić słono za koparkę i niejako dzięki właśnie tym co to kupili wyszło na jaw, że koparkę trzeba naprawić. A teraz, gdy ktoś węszy w tym szansę na nachapanie się, Ty irytujesz się, bo to dzięki m.in. Tobie wyszły niedoróbki na wierzch. Przynajmniej ja myślę, że tak myślisz;). Co do kupna na części jest tego tu od groma. Dla mnie ważne były kardany i to aż 8 sztuk. Poza tym części skrzyni biegów, 4 silniki (szkoda, że nie było choć jednego Xla:(), cala elektryka, 2 piloty. Multum zębatek, których uzbieranie w innych mniejszych zestawach kosztowałoby 2 razy tyle (choć prywatnie uważam za świetne źródło zębatek 8265) - nie rozpatruję tutaj kupowania samych części, jeno setów. Ogólnie koparka to kopalnia części, tak przydatnych (ramki, długi lifty, zębatki, elektryka, gąsienice), jak badziewnych (moim zdaniem) - obejmy. Dlatego dla mnie koparkę już w cenie, jaką ja dałem (ponad 700) uważam za świetnego dawcę części. A że mechanizmy działają jak działają, cóż, zobaczymy, jak będzie wyglądała poprawka;).
Ostatnio zmieniony 2010-08-29, 14:34 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#113 Post autor: Fistach »

Ja tez mysle czy by nie kupic koparki i zgarnac service packa za darmo:) jakby dali nowe silowniki to by bylo super. Ale poczekam na oficjalna wypowiedz od lego.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#114 Post autor: Scaner »

Sariel pisze:Nie wiem czemu nikt nie raczy wspomnieć że koparka to aż 4 siłowniki śrubowe. Przydają się raczej częściej niż obejmy :)
To są marne imitacje a nie siłowniki. Prawdziwe siłowniki to pneumatyka jak w 8455. Do których przydają się obejmy :-).
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#115 Post autor: Yogi »

raczeqq pisze: Wiesz , ktoś musi. Ciekawe do jakich cen zmaleje ~500-550?
Koparka za 549 zeta już jest dostępna na allegro ;)

http://allegro.pl/lego-8043-zmotoryzowa ... 31514.html

raczeqq

#116 Post autor: raczeqq »

Yogi,

dzięki za info, lecz troszkę za późno się obejrzałem gdyż już się rozeszły.


ODPOWIEDZ OD LEGO W SPRAWIE KOPARKI !
Szanowny Panie

Dziekujemy za kontakt z naszym Dzialem Obslugi Klienta.

Rzeczywiscie, jak sie okazalo w ciagu ostatnich kilku tygodni, Motorized Excavator 8043 nie sprawdzil sie w 100%. Linear acurator nie dziala w tym modelu jak nalezy i ramie nie podnosi tak jak powinno. Jako ze jakosc produktow LEGO jest dla nas sprawa priorytetowa, firma natychmiast zareagowala, wycofujac ten produkt z naszego sklepu internetowego oraz intensywnie szukajac rozwiazania. Szybko znaleziono przyczyne problemu i sposob, aby go rozwiazac, a tym samym usprawnic funkcjonowanie tego modelu.

W tej chwili produkowane sa nowe, zastepcze czesci, ktore za kilka tygodni zostana wyslane do konsumentow, ktorzy kupili 8043 i zglosili wystepujacy problem. Dodalam zatem Pana dane do listy oczekujacych i jak tylko czesci beda gotowe, paczuszka zostanie do Pana niezwlocznie wyslana. Prosimy zatem o troche cierpliwosci, juz niedlugo Pana Excavator bedzie dzialal bez zarzutu.

Przy okazji chcialam nadmienic, ze jesli regularnie kupuje Pan nasze produkty LEGO, warto zapisac sie do naszego programu VIP. Nie wiem czy juz Pan o nim slyszal? Jest to od niedawna dzialajacy program lojalnosciowy, ktore polega na przypisywaniu Panu punktow za kazdy zakup u nas. Program nie naklada na Klienta zadnych zobowiazan, a punkty przedkladaja sie na korzystne znizki, dlatego dla regularnych Klientow program naprawde sie oplaca. Wiecej informacji znajdzie Pan pod nastepujacym linkiem:

www.VIP.LEGO.com

Jesli ma Pan jakies dodatkowe pytania, mozna sie z nami skontaktowac mailowo lub telefonicznie dzwoniac pod bezplatny numer telefonu 00800 5346 1111 (poniedzialek-piatek od godz 9:00 do godz 17:00).

Raz jeszcze dziekujemy za czas poswiecony na kontakt z nami.

Pozdrawiamy serdecznie!

Katarzyna Kornas
LEGO Direct

Zapytałem jak dokładniej będą wyglądać te SP, i jeśli dostane odpowiedz, na pewno ją tu zamieszczę.

pozdrawiam,
raq

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#117 Post autor: Jerac »

Nowe, zastępcze części? Ciekawe.

Fistach

#118 Post autor: Fistach »

Na eurobricks pisza ze service pack bedzie dostepny w pazdzierniku.

kris kelvin

#119 Post autor: kris kelvin »

Oj to "biały kruk" będzie jak go wycofali ze sklepów.
Muszę sobie kupić takiego jednego wadliwego :D

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#120 Post autor: Sprinter »

kris kelvin pisze:Oj to "biały kruk" będzie jak go wycofali ze sklepów.
Muszę sobie kupić takiego jednego wadliwego :D
kris, ostatnio Cię nie poznaję, coś Ci się dzieje. :O

Co do samej koparki - z punktu widzenia estetycznego wyglądu jest jak na Technicowe realia piękna. No ale ta wada... Przynajmniej TLG stanęło na wysokości zadania i szybko zareagowało - brawo. Byle by tylko z tymi nowymi siłownikami (?) nareszcie mogła unieść ładunek w łyżce :)
Prędkość jazdy koparki moim zdaniem jest w sam raz.
Może kiedyś będę na tyle szalony i ją sobie sprawię, kto wie?

ODPOWIEDZ