8684 Minifigures Series 2

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#16 Post autor: lugomina »

REX pisze: mnie raczej chodziło o zewnętrzną krawędź (końcówka spodenek "nad kolanem") - tam nic się nie zgina i o nic nie ociera - za wyjątkiem naszych palców jak łapiemy delikwenta za nogi.
Egipcjanin tego nie ma.
To tylko zly druk (co to boli przez cale zycie). Nic sie na szczescie nie sciera. Cos pecha mialy te szorty Surfera.
Inne figurki sa bez wad nadrukowych.
Nexus 7 pisze:Na telefony z Androidem jest swietna aplikacja do zarzadzania swoja kolekcja i skanowania kodow.
Sprawdzalem na opakowaniach pierwszej serii - dziala!
Jestescie wszyscy mientcy i poczatkujacy ;)
Nie dosc, ze sie domacam, to naumialam sie na pamiec koncowego kodu Surfera ||| :P

(a tak serio, to dzieki Nexus)
Ostatnio zmieniony 2010-08-04, 22:01 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ambon

#17 Post autor: ambon »

Seria wydaję mi się słabsza niż pierwsza ale kilka z tej serii wydaję się być must-have'em. Na pewno w mojej kolekcji znajdzie się spartiata choć uważam że mógł być lepszy. Wampira, mima, surfera i meksykanina też pewnie przygarnę.
Ostatnio zmieniony 2010-08-06, 19:28 przez ambon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#18 Post autor: michallus »

Wiecie, ja już sobie wyobrażam wszystkich lego fetyszystów z całego świata ,którzy będą usiłowali zrobic MOC pod tytułem ,,300" z gwiazda drugiej serii minifigów Leonidasem
Ostatnio zmieniony 2010-08-07, 01:11 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#19 Post autor: Piterko »

Szkoda tylko, że raczej się nie ponadziewajątymi spearami:
Obrazek
(courtesy of eurobricks)
Ma ktoś ochotę zrobić moca pod tytułem "ręka z piórem/pędzlem"? Ta włócznia się idealnie nadaje xD

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

04 - Wicked Witch

#20 Post autor: nori »

04 - Wicked Witch

Stara prawda głosi, iż prawdziwej magii w naszej, szarej rzeczywistości, nigdy za wiele. Nawet gdy jest to magia w mrocznym kolorze czerni, uzupełnionym o, jakże gustowną, wstawkę zieleni.

Obrazek

Spowita w czerń w nieodzownym, charakterystycznym kapeluszu, w dłoni dzierży miotłę służąca bynajmniej nie do zamiatania.
Przepiękna figurka Wiedźmy od początku budziła spore kontrowersje, a to z powodu niezdrowej cery, jakiej nabawiła się przez wieki stosowania czarnej magii, no cóż, w zieleni nie każdemu jest do twarzy.
Jednakowoż, należałoby tu nadmienić, że nasza adeptka magii wyraźnie wzorowana jest na postaci Wicked Witch of the West, pochodzącej z powieści L. Franka Bauma, twórcy całego cyklu książek o krainie Oz, z których najpopularniejszą jest „The Wizard of Oz” (oryginalnie „The Wonderful Wizard of Oz”). Książka rozsławiona została przez rewelacyjny musical z Judy Garland w roli Dorothy.

Dla przypomnienia, nasza czarownica wyglądała tak:

Obrazek

Ups, to chyba nie ta bajka*, już przewijam taśmę filmową:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jakimż urokiem cechuje się plastikowy odpowiednik wiedźmy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak przystało na prawdziwą wiedźmę, ubiera się całkowicie na czarno, choć o przyodzienie mogła by bardziej dbać, niedbale zaszyte rozdarcie na sukni nie wpływa zbyt pozytywnie na opinię o wiedźmie. Choć z drugiej strony, przecież to wiedźma, więc ma pewno głęboko w miotle opinię pozytywną...

A jak jesteśmy już przy miotle, to nasza wiedźma najwidoczniej naoglądała się w swojej szklanej kuli za dużo widowisk Kung-Fu made in China, w związku z tym cała szata oraz czapka i miotła pochodzą z Państwa Środka.
Porównując elementy Chińskie z oryginalnymi**, elementy te są prawie identyczne, jednak jak wiemy prawie czyni znaczną różnicę. Ale do tej chińskiej bajki wrócimy następnym razem.

Obrazek

Obrazek

Wiedźma, jeżeli można tak to określić, jest wprost przepiękna, zielonkawy kolor skóry nadaje jej tylko uroku! A kto nie wierzy w jej urok niech uważa, by pewnego ranka nie obudzić się pod postacią żaby czy innego płaza...

Tym bardziej że nasza Wiedźma ma za towarzystwo zacne koleżanki!

Obrazek

Ogromne podziękowania dla nieocenionej ciotki lugominy, dysponującej ogromną mocą magiczną, dzięki której Wicked Witch wraz z towarzyszami zawitała w me progi.

* Niniejsza bajka zwie się Mystery House
** Chińskie a oryginalne – zwrot użyty z premedytacją.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#21 Post autor: Ither »

nori, ja chcę więcej z tamtej bajki :<

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#22 Post autor: Robson »

Ither to wpadnij do mojej krainy :D
Cb1100RR

rapar
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-02, 15:16
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

#23 Post autor: rapar »

Druga seria juz na Allegro:
http://allegro.pl/item1196670451_lego_8 ... ckowo.html
Cena oczywiście wyższa od sugerowanej ale jeśli ktoś nie może się doczekać, by położyć swoje ręce na figurkach, to nie będzie to stanowiło problemu.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#24 Post autor: szww »

ObrazekObrazekObrazekObrazek

raczeqq

#25 Post autor: raczeqq »

szww,

Nie obrazisz jeśli tego meksykanina pożyczę sobie na awatar, prawda ? ;)

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#26 Post autor: szww »

Udało mi się dziś dorwać Spartiatę i muszę przyznać, że w rzeczywistości jest jeszcze lepszy jak na zdjęciach... ehhh gdyby jeszcze tylko miał wspaniały cielisty kolor zamiast tego zółtego...

Mam nadzieję, że seria antyczna jednak się kiedyś pojawi.
Oby szybciej niż później.


PS.

raczeqq-u, masz moje błogosławieństwo.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#27 Post autor: michallus »

Mam nadzieję że już niedługo powstanie temat ,który będzie oferował kupno minifigów 2 serii hurtem za mniejsza kasę jak było w przypadku pierwszej serii? :)
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#28 Post autor: Sorrow »

Od kilku tygodni, dzięki uprzejmości mej "siostry w klockach", jestem szczęśliwą, dumną i pyszną posiadaczką czterech cudnych figurek z drugiej serii. Lugomina zrecenzowała już piosenkarkę i surfera, pora więc na Pamelkę i Disco Stu.

08 - Pamela

Ja cieszę się z każdej damskiej figurki Lego, również z Pamelki, ale spodziewam się, że część z Was będzie kręcić na nią nosem.

Obrazek

Pamela ma ładną buzię, zawadiacką minę (ufff, jak dobrze, że nie dostaliśmy botoksowej niuni), platynowy koński ogon (do tej pory fryzura dostępna była tylko w dark brown i dark red) i zgrabną boję. I to już wystarczy, żeby się nią zachwycać:]
Ale nie da się ukryć, że z torsem nie jest najlepiej - dekolt Pameli, choć kuszący, jest w kolorze ekhmm musztardowym (może tak się opalają minifigi, jeśli zapomną o kremie z filtrem?), przez co całośc wygląda dziiiwnie.

Część z Was narzekała też na majtki - ja początkowo uważałam, że są fajną odmianą... ale kiedy Pamela próbuje się ruszyć, pojawia się kłopot...

Obrazek

Do tego majtki są w innym odcieniu czerwieni niż przód torsu (różnica jest minimalna, chodzi o to, że tors się nie błyszczy), przez co P. wygląda, jakby była w majtkach i podkoszulku.

Tu macie Pamelę od tyłu - kostium jest niestety zabudowany u góry (choć lepsze to niż musztardowe plecy), ale dół jest oczywiście "stringowy".

Obrazek


Dla ciekawych - tak wygląda Pamela, jeśli majtki zmienić jej na "klasyczne":

Obrazek


Generalnie cieszę się z Pamelki, ale chyba wolałam kostium kombinowanych z dotychczas dostępnych elementów:

Obrazek


A najbardziej lubię Pamelę z rozwianą grzywą, na desce, o!

Obrazek

PS Pewnie powinnam też wkleić zdjęcie porównawcze prawdziwej Pameli, co? No way!:P

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#29 Post autor: zgrredek »

Sorrow pisze:ale kiedy Pamela próbuje się ruszyć,
No tak... Od razu majtki jej spadają.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#30 Post autor: Sorrow »

13 - Disco Stu

Nie jestem pewna, czy chciałabym imprezować z takim panem, ale jego minifigowe wcielenie od razu pokochałam. Jest idealny od pierwszego dotyku - dzięki charakterystycznej fryzurze i kaflu 2x2 bardzo łatwo go wymacać w stosie torebek z innymi ludzikami.
Oto on, mistrz nadmorskich dyskotek i maestro taniego podrywu:

Obrazek

Nie da się ukryć, że facet dba o wygląd - dopracowana fryzura, stylowe okulary, błyszczące zęby (tak, na zębach ma maciupką srebrną gwiazdeczkę, oby się nie ścierała), medalion, elegancka fioletowa koszula, spodnie w kant, białe skarpetki i płyta (do karaoke?) pod kolor okularów... Ale nie myślcie, że to jakiś metroseksualny mięczak, o nie. Ten gościu nie ukrywa swojej męskości i z dumą prezentuje swe gęste futro:D

Tak wygląda z tyłu:
Obrazek

Patrzcie, jak wywija na parkiecie (to na pewno karaoke)

Obrazek
(mikrofon zabrał piosenkarce)

Dziękuję Ci, drogie Lego, za czarne afro! Już widzę wysyp dioram "Z życia Harlemu". Ja póki co ustroiłam w tę fryzurę moją piosenkarkę
Obrazek

To tyle ode mnie. Na kolejne minifigi grzecznie czekam do października.
Ostatnio zmieniony 2010-08-29, 16:02 przez Sorrow, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ