6314 City People

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

6314 City People

#1 Post autor: zgrredek »

6314 City People

Obrazek

Rok produkcji - 1992
Ilość elementów - 8
Ilość ludzików - 6
Seria - Classic Town
Cena:
Na Allegro aktualnie niedostępny.
Na BL ceny używanego zestawu od 37 do 77 zł, nowego od 59 do 108 zł.
Ja swój zdobyłem całkiem przypadkiem i dużo taniej.

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Zestaw był bardzo popularny w Polsce i dostępny w każdym sklepie z klockami. Cieszył się sporym wzięciem, bo był bardzo pomocny w zaludnianiu miasta, gdzie głównymi mieszkańcami byli zazwyczaj strażacy i policjanci.
Na moim zestawie jest cena 223000 zł, ale nie podejmuję się przeliczyć jaki to był ułamek ówczesnego statystycznego budżetu domowego.
Obrazek

Niewielkie opakowanie (14 x 9 x 4,5) jest zarazem instrukcją. Bo też i większa instrukcja jest tu zbędna. Jedyna potrzebna informacja to jak właściwe dopasować główki, nogi i włosy / czapki.
Obrazek Obrazek

W zestawie jest sześć ludzików.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Są nawet dwie panie, ale niestety można to poznać jedynie po włosach, bo buźki mają uniwersalne.

Poza fajnymi cywilnymi torsami mamy tu też takie skarby jak wózek towarowy, podnośnik samochodowy i ROWER!!! Swego czasu kupiłem swojemu synowi (wersja oficjalna) taki zestawik i zrobiłem to chyba właśnie dla tego roweru.

Dziś wartość zestawu jako całości ma chyba wartość jedynie kolekcjonerską i sentymentalną. Większość elementów jest raczej łatwo dostępna.
Ostatnio zmieniony 2010-09-07, 11:18 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

rasch22

#2 Post autor: rasch22 »

Nabyłem ten zestaw ponad 2 miesiące temu na allegro 25,- pln na kup teraz, przy okazji zakupu zestawu z żółtym rowerkiem, ale muszę się przyznać że tak samo jak zgredek zakupiłem go tylko dla rowerku. A gdy dotarła do mnie paczuszka byłem mile zaskoczony iż poza instrukcją i pudełkiem wszystko jak nowe :). Pomimo tego że ogólnie wszytko co jest w tym zestawiku jest dostępne to i tak warto się nim zainteresować. I przy jakiejś okazji zakupić :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

rasch22 pisze:A gdy dotarła do mnie paczuszka byłem mile zaskoczony iż poza instrukcją i pudełkiem wszystko jak nowe :)
Myślałem, że w tym zestawie nie było instrukcji.

rasch22

#4 Post autor: rasch22 »

instrukcji nie było, za to bywała taka mała ulotka z seriami danego roku

polaquita

#5 Post autor: polaquita »

Zgrabna recenzja użytecznego zestawiku, który jest również i w moim posiadaniu od 18 lat :P i tak jak mówi zgrredek, służy on do zaludniania miasta, przynajmniej w moim wypadku tak było. :)

Taki mały off top: ówczesne wynagrodzenie minimalne wynosiło ok 700 tys, średnia 2 mln, ale byli i tacy co więcej zarabiali (wiem bo mamy pytałam). :) Także cena, jak to zwykle u lego, wysoka.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

rasch22 pisze:instrukcji nie było, za to bywała taka mała ulotka z seriami danego roku
Uff! Już się wystraszyłem, że zrobiłem babola.

Kaczor

#7 Post autor: Kaczor »

Miałem ten zestaw. Był cudny :)

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Kasia »

Dostałam ten zestaw w bardzo wczesnym dzieciństwie i bardzo mi się podobał. W zasadzie wszystkie ludziki były ciekawe, a w tamtych czasach w żaden sposób nie raziły standardowe główki. No i oczywiście był rower i do tego czarny. Inne rowerki posiadałam już wcześniej, ale wszystkie były czerwone. Dziś trochę brakuje mi takich zestawów...

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sprinter »

Zestawik bardzo fajny, wręcz "sympatyczny" :) Figurek nigdy za wiele, a szczególnie takich jak te tutaj.

Ech, to musiały być cudowne czasy Classic Town...

Prawie zapomiałbym - recenzja ciekawa, nareszcie jest odezwa na mój apel. :P

ODPOWIEDZ