[MOC] Ciężka lokomotywa spalinowa

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Ciężka lokomotywa spalinowa

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej :)

Tak jak wcześniej wspominałem, wyskrobałem większą lokomotywkę. Na jakiś czas mam dość. Zakrętów w dalszym ciągu nie ogarnąłem, te na zdjęciach to taka prowizorka.
Przed wami sześcioosiowy potwór, który zakrętów się nie lęka ;P Ot taka zwykła kanciasta spalinówka.

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Brickshelf

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 16:49 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

rasch22

#2 Post autor: rasch22 »

Skala jaką sobie wybrałeś jest zaiste trudna do ogarnięcia. Respekt .

Ale....
Ale podoczepiam się trochę. Pierwsze to duży prześwit nad wózkami jezdnymi. Nie wiem jak masz to rozwiązane ale tam takiego prześwitu nie powinno być. Drugie co mi się nie podoba to kształt przodu, nie wiem dlaczego ale jakiś ten przód na elektrowóz (krokodylek) zalatuje.

Natomiast to co mnie rozłożyło to fakt iż nie korzystasz z gotowych rozwiązań skrętu kół tylko szukasz swoich, całkiem ciekawy ten wózek ale czy sprawdza się w łukach.


Nie mam pojęcia jak poprawić,i co jeszcze mi sienie widzi, może jeszcze ten kolor biały, takinie pasujący :P ale za samą walkę w tej skali szacuneczek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Zgrabna. Fajnie, że kontynuujesz. Ciekawa skala dla kolejek. Moze i dla czegoś większego.
Jak widzę - w wózku środkowa oś się może przesuwać ?

3,2 cm szerokości - jak daleka jest ta skala od H0, czyli 1:87 ?
\/1 ______________

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#4 Post autor: Backbone »

Kod: Zaznacz cały

3,2 cm szerokości - jak daleka jest ta skala od H0, czyli 1:87 ?
w H0 spalinówki z tego co pamietam maja okolo 4 cm (musialbym isc do piwnicy i wyciagnac kolejke zeby sprawdzic, wiec glowy nie dam)

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Powiem Ci ze lokomotywa wyszla bardzo sympatycznie. Sporo jak na ten rozmiar upchnales detali. W sumie po manewrowce nie bylem co do skali pozytywnie nastawiony, w zasadzie to nawet bylem nastawiony mocno sceptycznie, to pomimo tego, ze nadal uwazam ze skala jest poroniona, to makietka z takimi pociagami moze wyjsc calkiem ciekawie.

Niestety dalej brakuje minifigow bez ktorych seria trains jest po prostu gola.

Dobra robota.

Czy ktos w ogóle budowal pociagi w takiej skali?

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#6 Post autor: Bobofrutx »

rasch22 pisze:Pierwsze to duży prześwit nad wózkami jezdnymi. Nie wiem jak masz to rozwiązane ale tam takiego prześwitu nie powinno być.
Wiem z tym prześwitem miałem problem ;P I narazie nie mam pomysłu jak go zmniejszyć :/
rasch22 pisze:...całkiem ciekawy ten wózek ale czy sprawdza się w łukach.
Nie jest źle. Testowałem i żadnych problemów nie zaobserwowałem, gładko sunie ;P
V1 pisze:Jak widzę - w wózku środkowa oś się może przesuwać ?
Tak
Fistach pisze:Niestety dalej brakuje minifigow bez ktorych seria trains jest po prostu gola.
Są ale nie na fotkach ;P. Złożyłem sobie kilka ludków wedle instrukcji V1 ;)
Fistach pisze:Czy ktos w ogóle budowal pociagi w takiej skali?
Coś tam wyszperałem:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=302601
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=369336
Ostatnio zmieniony 2010-09-08, 22:41 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#7 Post autor: kle_on »

być może szyby z kabiny maszynisty są za bardzo wsunięte, ale można to przeboleć, o czym za chwilę. Prześwitu nad wózkiem nie ruszam, bo wiem jaka to sztuka upchnąć coś funkcjonalnego w tych rozmiarach.

Jedyne co mi bardzo przeszkadza to trój-barwność, a nawet nie tyle trój, co szare wykończenia w połączeniu z niebieskim, nie mniej całokształtu to nie psuje.

Spalinówka jest świetna! I o ile nie przepadam za dieselami, to ten bardzo mi się podoba.
rasch22 pisze:ten przód na elektrowóz (krokodylek) zalatuje
Na swój sposób dodaje to jednak niesamowitego uroku lokomotywie.
Fistach pisze:Czy ktos w ogóle budowal pociagi w takiej skali?
no ba! pozwolę sobie na [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9507]kryptoreklamę[/url] ;)

rh

#8 Post autor: rh »

Fistach pisze:to makietka z takimi pociagami moze wyjsc calkiem ciekawie.
Kuszące, chociaż w sumie o czymś takim od dawna myślałem.

Modelik jest świetny. Co prawda coś mnie razi w nim - tylko nie wiem co ... Przód jest udany, boki - to jakby wcięcie jest dziwne i to szare nad wózkami. Poza tym genialny pomysł na same wózki. Chociaż ten prześwit trochę psuje, a może dałoby się wymyślić jakiś inny sposób na montaż ich budy?

Muszę chyba dorwać jeszcze łuki do tych torów i samemu się w coś takiego pobawić :)

Kiedy zrobisz jeszcze jakąś dużą elektryczną w tej skali? ;)
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 16:49 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ