Zawody robotów - edycja 2

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mkoch

#46 Post autor: mkoch »

TT pisze:Poczekajmy jeszcze. Nie wszyscy głosowali.
Z moich obliczeń wynika, że nawet jakby wszyscy głosowali przeciwko HI, to tak zostaną przegłosowani. Ale mimo wszystko mają prawo być wysłuchani :) Wybaczcie pośpiech, ale emocje związane z budowaniem już zaczynają działać. No to czekamy na kolejne głosy.

staak
Posty: 53
Rejestracja: 2008-10-07, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: staak

 

#47 Post autor: staak »

Zawsze uważałem, że demokracja to głupi system...
Ale jak mawiali starożytni non hercules contra plures

Hmmm....tylko jakoś mi pomysłów brak na te HI.
Może maszyna do sortowania domina ? :)
Myślenie ma kolosalną przyszłość.

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#48 Post autor: Adriel »

Adriel: HI

ciborro

#49 Post autor: ciborro »

Też nie bardzo mam czas, ale jeśli już znajdę chwilę to chodzi mi po głowie pewien pomysł związany luźno z HI.

Pozdrawiam.

Zwierzak81

#50 Post autor: Zwierzak81 »

Ustalmy jakieś terminy. Pytanie odnośnie regulaminu - czy mogę zastosować czujnik własnego pomysłu z podglądaniem Gasperiego ? Bez tego czujnika to co chcę zrobić będzie działać nieco inaczej (jeżeli w ogóle będzie :) ). I drugie pytanie, jak to jest z tym czasem na filmie, robot musi działać przez 30 sekund ?

mkoch

#51 Post autor: mkoch »

Zwierzak81 pisze:Ustalmy jakieś terminy. Pytanie odnośnie regulaminu - czy mogę zastosować czujnik własnego pomysłu z podglądaniem Gasperiego ? Bez tego czujnika to co chcę zrobić będzie działać nieco inaczej (jeżeli w ogóle będzie :) ). I drugie pytanie, jak to jest z tym czasem na filmie, robot musi działać przez 30 sekund ?
Proponuje koniec października jako deadline. Reguły bardzo luźne - ważne żeby budować tylko z lego. Możemy dopuścić dodatkowo sznurki (jeśli się zgadzacie). Własne czujniki to kwestia dyskusyjna - może głosowanie? Ja osobiście jestem na NIE.

btw. co to jest czujnik z podglądaniem Gasperiego i do czego służy?

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#52 Post autor: TT »

Z tego co pamiętam to w Hi można było używać elementów LEGO oraz łyżek, widelców, sznurków itp.
Pozdrawiam,
Tomek

Zwierzak81

#53 Post autor: Zwierzak81 »

Gasperi
Chodziło mi o to, że nie mam czujnika temperatury, a zrobić nie jest trudno, polecam stronę. Michael Gasperi robił różne czujniki do RCX/NXT, wszystko jest na stronce.

mkoch

#54 Post autor: mkoch »

TT pisze:Z tego co pamiętam to w Hi można było używać elementów LEGO oraz łyżek, widelców, sznurków itp.
A ma ktoś może gotowy przykładowy regulamin do takich zawodów?

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#55 Post autor: TT »

Ja bym nie tworzył zadnych regulaminów.
Chcę, żeby było jak najwięcej uczetsników, a to czy ktoś użyje czujnika LEGO czy swojej roboty nie będzie miało większego znaczenia przy ocenie widzów.
Niech ludzie ocenią co im się podoba. Czy połamane i klejone klocki, czy tylko i wyłącznie oryginalne elementy itp.

Ustalmy termin i ruszajmy do pracy. To nie są miestrzostwa świata tylko mały konkursik wewnątrz LUGPOLu.

Ostateczny termin składania prac 22 październik. Co wy na to?

mkoch

#56 Post autor: mkoch »

TT pisze:Ja bym nie tworzył zadnych regulaminów.
Chcę, żeby było jak najwięcej uczetsników, a to czy ktoś użyje czujnika LEGO czy swojej roboty nie będzie miało większego znaczenia przy ocenie widzów.
Niech ludzie ocenią co im się podoba. Czy połamane i klejone klocki, czy tylko i wyłącznie oryginalne elementy itp.

Ustalmy termin i ruszajmy do pracy. To nie są miestrzostwa świata tylko mały konkursik wewnątrz LUGPOLu.

Ostateczny termin składania prac 22 październik. Co wy na to?
Racja. To ustalmy tylko, że konstrukcja musi się składać przynajmniej z jednego klocka LEGO ;) Termin - jak wolicie - może być 22, może być koniec października. Jak nie będzie głosów sprzeciwu to ustalamy 22. W razie konieczności możemy też w trakcie go przesunąć - w granicach rozsądku - jeśli ktoś by potrzebował kilku dodatkowych dni.

Zwierzak81

#57 Post autor: Zwierzak81 »

Co do ilości klocków LEGO - ustalmy że robot ma być zbudowany w większości z klocków LEGO :) nikt nie będzie tego liczył, ale żeby się nie okazało, że młynek do kawy z doklejonym klockiem LEGO będzie konkurentem :)

mkoch

#58 Post autor: mkoch »

Zwierzak81 pisze:Co do ilości klocków LEGO - ustalmy że robot ma być zbudowany w większości z klocków LEGO :) nikt nie będzie tego liczył, ale żeby się nie okazało, że młynek do kawy z doklejonym klockiem LEGO będzie konkurentem :)
Czyli trzeba będzie przykleić więcej klocków do młynka:)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#59 Post autor: TT »

Chłopaki zdrowy rozsądek :-) To nasz regulamin. Generalnie budujemy z klocków LEGO.

Czyli zaczynamy pracę, 22 paździenika zakładam temat z prezentacja konstrukcji, potem ankietę. Mam nadzieje zwerbować klubowiczów z poza działu mindstorms do głosowania - może pomogą nam rozkręcić ten dział.

Atr grasz z nami?
Pozdrawiam,
Tomek

staak
Posty: 53
Rejestracja: 2008-10-07, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: staak

 

#60 Post autor: staak »

Zwierzak81 pisze:Chodziło mi o to, że nie mam czujnika temperatury
Rzuć okiem na to:
http://www.bricklink.com/store.asp?p=tommyboy123
Z lewej strony parts / electric / Yellow Electric, Sensor, Temperature with Short Lead
30 zł bez dostawy

Zaczynamy 22 Kończymy ....31.10.2010 (do tego dnia publikujemy) Czy tak ?
Myślenie ma kolosalną przyszłość.

ODPOWIEDZ