2824 Advent Calendar 2010 (City)

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

2824 Advent Calendar 2010 (City)

#1 Post autor: Adrian »

Obrazek
Recenzja 2824 Advent Calendar 2010 (City)

Dane techniczne
Seria: City
Rok produkcji: 2010
Waga klocków (bez pudełka): 436g
Waga zestawu (brutto): 440g
Liczba klocków: 271
Liczba figurek: 6
Spis cześci: Bricklink
Cena: MSRP: US $34.99 / £24.99, Allegro: ok. 33-60 PLN, S@H 84.95 PLN
Brickset

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie całkiem spore, jednakże jest zbliżone do typowego, czekoladowego kalendarza adwentowego, więc można to zrozumieć. Wykonane jest z miękkiej tektury i zapewne nie wytrzymałoby w dobrym stanie dłuższej podróży. Otwiera się rozcinając taśmowe zabezpiecznia (widoczne na jednym ze zdjęć). W środku opakowania znajdziemy wytłoczkę, w której znajdują się 24 woreczki z klockami.

Instrukcji brak. Mamy do dyspozycji zdjęcia gotowych podzestawów. W spisie części na Bricklinku są pokazane okienka, według których składa się modele. Zestawy składają się z minimalnej ilości klocków, dlatego z ich zbudowaniem nie powinien mieć problemu nawet najmłodszy konstruktor.

Klocki znajdują się w specjalnej wytłoczce, która dobrze nadaje się do sortowania klocków. Nie jest jednak idealna. Jest dość ciasna i ciężko wyciąga się mniejsze klocki leżące na samym dnie. Jednakże przy trochę większych klockach dobrze spełnia swoją nową rolę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki
Dostajemy ich aż 271 sztuk. Dodając do tego sporą ilość elementów zapasowych, liczba ta zwiększa się do ponad 300. Wśród klocków znajdziemy 6 minifigów oraz ogromne ilości akcesoriów. Samych figurek wydaje się być jednak trochę za mało. Przy stworzeniu scenki z całego zestawu trzeba kilka podzestawów zostawić bez figurek. Jak dla mnie 2-3 figurki więcej idealnie wpasowałyby się w ten zestaw.

Elementy, na które warto zwrócić szczególną uwagę:
Obrazek2 szt.
Obrazek1 szt.
ObrazekAż 14 szt.
Obrazek2 szt.
Obrazek2 szt.

Modele
Składają się z kilku, kilkunastu klocków. Mimo to są bardzo dobrze zaprojektowane. Wóz strażacki wygląda jak wóz strażacki, a śmigłowiec jak śmigłowiec. Kilku elementów możnaby się jednak doczepić. O tym poniżej.

Dzień 1 - Bałwan
Obrazek Obrazek

Dzień 2 - Chłopczyk z mieczem
Obrazek Obrazek

Dzień 3 - Deska i minirampa
Obrazek Obrazek

Dzień 4 - Żuraw
Obrazek Obrazek

Dzień 5 - Perkusja
Obrazek Obrazek

Dzień 6 - Dziewczynka z kotem
Obrazek Obrazek

Dzień 7 - Organy
Obrazek Obrazek

Dzień 8 - Pies
Obrazek Obrazek

Dzień 9 - Samolot
Obrazek Obrazek

Dzień 10 - Mężczyzna z kufrem
Obrazek Obrazek

Dzień 11 - Kominek
Obrazek Obrazek

Dzień 12 - Akcesoria kominkowe
Obrazek Obrazek

Dzień 13 - Wóz strażacki
Obrazek Obrazek

Dzień 14 - Pani z bagietką
Obrazek Obrazek

Dzień 15 - Stół, dwa krzesła i lampa
Obrazek Obrazek

Dzień 16 - Sofa
Obrazek Obrazek

Dzień 17 - Prysznic
Obrazek Obrazek

Dzień 18 - Rozebrany Święty Mikołaj
Obrazek Obrazek

Dzień 19 - Czerwona przyczepa
Obrazek Obrazek

Dzień 20 - Buldożer
Obrazek Obrazek

Dzień 21 - Zółta przyczepa
Obrazek Obrazek

Dzień 22 - Śmigłowiec
Obrazek Obrazek

Dzień 23 - Choinka
Obrazek Obrazek

Dzień 24 - Lokomotywa ze Świętym Mikołajem
Obrazek Obrazek

Dwa słowa o konkretnych modelach:
Rozumiem, że zbudowanie bałwana z klocków nie jest prostym zadaniem, ale projektanci przeszli samych siebie. Wyobrażacie sobie zbudować bałwana ze śniegu z takimi odstającymi rękami? Wydaje mi się, że gdyby nad tym dłużej posiedzieli, zrobiliby to dużo lepiej. Poza tym, na zdjęciach może ciężko to dostrzec, ale głowa jest strasznie kanciasta. Okragła 'pralka' rozwiązałaby sprawę. Tylko najpierw taki klocek trzeba wprowadzić do produkcji. Jak dla mnie jest to najgorszy podzestaw w całym kalendarzu. Dostajemy go już w pierwszy dzień. Przynajmniej później jest już tylko lepiej :)

Nie do końca pomyślane było umieszczenie przyczep w dniu 19 i 21, kiedy lokomotywę dostajemy na sam koniec w dniu 24. Kilka dni wagoniki muszą przeczekać na bocznicy.

Elementy zapasowe:
Dostajemy ich ogromną ilość. Ciekawostką są aż 2 zapasowe miecze. Castlowcy będą zadowoleni :)

Obrazek

Scenki z wykorzystaniem wszystkich elementów zestawu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A całość prezentuje się tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Podsumowanie
Zestaw wygląda niepozornie. Pudełko nie odzwierciedla zawartości, dlatego można się mile zaskoczyć po wyciągnięciu wszystkich klocków. Modele są proste, aczkolwiek w większości, bardzo dopracowane. Zbyt duża różnorodność poszczególnych elementów oraz zbyt niska liczba figurek nie pozwala na ułożenie tego w spójną całość. Przy korzystnej cenie zestaw jest jak najbardziej godny polecenia.

Za
  • Cena - przy cenie do 50zł.
  • W większości dopracowane modele podzestawów.
  • Duża liczba różnorodnych akcesoriów.
  • 2 kiełbasy i bagietka.
  • Ogromna liczba zapasowych części.
  • Praktyczne pudełko (wytłoczka).

Przeciw
  • Mało minifigów.
  • Bałwan zaprojektowany przez jakiegoś bałwana ;)
  • Niedopracowanie umieszczenie podzestawów na poszczególne dni.
  • Niemożliwość wykonania głównej scenki, gdzie można byłoby wykorzystać maksymalnie wszystkie elementy.
Ostatnio zmieniony 2010-09-24, 14:22 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

rasch22

#2 Post autor: rasch22 »

Na kalendarz staram się patrzeć nie przez pryzmat zestawów seryjnych a raczej jako zestawy typu service-pack, dostajemy w nich nierzadko sporą liczbę figurek, a także części w tym te nietypowe, drogie i ciężko dostępnych też się uzbiera niemało. Tegoroczny kalendarz City jest na tyle atrakcyjny że już się nie mogę doczekać odbioru :)
Ostatnio zmieniony 2010-10-06, 14:18 przez rasch22, łącznie zmieniany 2 razy.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#3 Post autor: Cieślu »

Mimo, że moje klockowe zainteresowania kręcą się raczej wokół technic to i ja przy okazji zakupiłem sobie ten kalendarz. Ta recenzja sprawiła, że zaczynam czekać na odbiór z niecierpliwością. Lubię minifigi i ich "wyposażenie" a z pewnością inne części też się nie zmarnują :)

Mi się bałwan pomimo swojej kanciastośći podoba.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Marecki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-10, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Marecki »

Paranoja żeby akcesoria świąteczne sprzedawać w lato. Poza tym zeszłoroczny był fajniejszy.

rasch22

#5 Post autor: rasch22 »

Marecki pisze:Paranoja żeby akcesoria świąteczne sprzedawać w lato. Poza tym zeszłoroczny był fajniejszy.
Ale zeszłoroczny był dwa razy droższy i nie miał tego co ma ten ;P czyli bagietki i kiełbasek ;P

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

rasch22 pisze:
Ale zeszłoroczny był dwa razy droższy i nie miał tego co ma ten ;P czyli bagietki i kiełbasek ;P
Zeszłoroczny kupiłem za 45 zł. A poza tym bałwan był lepszy;P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sprinter »

Adrian pisze:Mało minifigów.
Chyba żartujesz ;P

Kalendarzyk fajny, ale chyba wybrałbym inny - jakbym miał wybór. Sporo drobnych części.

Ale nie podobają mi się zdjęcia - mają zbyt małą rozdzielczość. Pudełko powinno mieć minimum 800x600, a tak to nie widać wielu szczegółów.
Ostatnio zmieniony 2010-09-22, 17:38 przez Sprinter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#8 Post autor: Adrian »

Marecki pisze:Paranoja żeby akcesoria świąteczne sprzedawać w lato.
To jest mniej więcej tak jak ze sprzedawaniem butów zimowych w lato. Po sezonie (lub przed) jest zawsze dużo taniej.
Marecki pisze:Poza tym zeszłoroczny był fajniejszy.
Czy ja wiem. Posiadam go również i porównując zawartośc do ceny ten wygląda dużo lepiej.
Sprinter pisze:Adrian napisał/a:
Mało minifigów.
Chyba żartujesz ;P
Co to jest 6 minifigów na 24 okienka? Przypadają 3 podzestawy na 1 minifiga. Trochę mało.
Sprinter pisze:Ale nid podobają mi się zdjęcia - mają zbyt małą rozdzielczość. Pudełko powinno mieć minimum 800x600, a tak to nie widać wielu szczegółów.
Tak miałem w ustawieniach przy zmniejszaniu i za późno zwróciłem na to uwagę. Zostanie to poprawione dzisiaj. Sam też bardzo nie lubię zdjęć w niskiej rozdzielczości. XXI wiek do czegoś zobowiązuje :)

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#9 Post autor: Miguel »

Jak już wczoraj Adrianowi mówiłem - odpakuję go po kolei w czasie adwentu. Będę miał tę przyjemność z otwierania kolejnych okienek :) Mimo wszystko, na pierwszy rzut oka (a rzucać nim za często nie chciałem, aby nie opatrzyć się z zawartością) podoba mi się zawartość i tym bardziej się już doczekać nie mogę do świąt.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#10 Post autor: groblas »

Ja natomiast potraktowałem to jako dawca części, i powiem szczerze ze jestem mile zaskoczony gdyż za te pieniądze otrzymujemy naprawdę sporo tego. Najbardziej mi się podoba ilość minifigów i uwaga gwiazdor w tym małym pociągu :D A i wielkie podziękowanie dla Adriana za to cale przedsięwzięcie logistyczne WESOLYCH ŚWIĄT :D
Zaczęło się od Camouflaged Outpost i nadal kocham ta serie !!!

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#11 Post autor: Miguel »

Odkopuję temat jako, że otwieram sukcesywnie co 1 okienko. I wczoraj trafił mi się tata. Tak mi się wydaje, że to jest ojciec. I czy wam się trafiło żeby miał zapasowe włosy?? Myślałem na początku, że to jakaś inna fryzurka tego samego koloru, ale nie.

A dodatkowo jeszcze - 1 grudnia otwieram pierwsze okienko a tam choinka. Zdziwiłem się bardzo, bo powinien być bałwanek. Zobaczymy w takim razie gdzie będzie. Może tam gdzie miała być choinka...

Obrazek
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#12 Post autor: Dronka »

Ja też miałam dodatkowe włoski, ale w pierwszym okienku miałam bałwanka. A ja mam jeszcze jedno pytanie: czy wy też macie dwa rodzaje woreczków (to znaczy inaczej zgrzewane)?
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#13 Post autor: Miguel »

Dronka pisze:A ja mam jeszcze jedno pytanie: czy wy też macie dwa rodzaje woreczków (to znaczy inaczej zgrzewane)?
Tak. Jedne się lepiej rozrywa, inne gorzej. Czuć różnice w jakości tej folii. Mnie się trafiają różnie, 2 dni pod rząd 1 rodzaj. Później 3 dni te drugie woreczki.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#14 Post autor: Cieślu »

U mnie na przykład bałwan występuje w okienku 10. Ojciec natomiast nie ma zapasowych włosów. Bardzo mi się podoba to otwieranie po 1 okienku na dzień :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

ODPOWIEDZ