[MOC] Scania 141 V8 LBS

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

[MOC] Scania 141 V8 LBS

#1 Post autor: TiTo & Anakin »

Witam

Coś nic się w tym dziale nie dzieje, wiec chciałbym go być może troche rozruszać ;)
Wiec tak, przedstawiam projekt Scanii LBS :) w skali 1:13 czyli w tej co zawsze ;)
Moze troche o budowie modelu.
Budowa zaczeta bardzo bardzo dawno, niestety brak czasu i trudność tego modelu ciągnie się już z dobre 2 lata jak nie lepiej ;) Ciagnik miał mieć rózne konfiguracje początkowo miało to być ciagnik 4x2 z wanną, pozniej dzwig ale brak peso narazie pogrzebał te projekty ;) Obecnie postanowiłem ze bedzie to 6x4 ;) Kolorystyka standardowa ;) troche zalatuje stylem Holenderskim. Do ukonczenie modelu zostało niewiele.
Jakieś pytania albo sugestie mile widziane ;P ! :) Oto pare foteczek.

UWAGA ! nie jestem mistrzem fotografii ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=423324
Ostatnio zmieniony 2010-10-18, 19:18 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Nie wstawiaj zdjęć powyżej 800 x 600px. Przy budowlach 'w trakcie' używamy w tytule WIP a nie MOC.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Nie widzą mi się te kanciate nadkola - skosami by je pasowało wykończyć dla ładniejszego efektu.
I kierunki z przodu by można zrobić żółtymi serkami, żeby ładniej wystawały.


[EDIT] Kubrick, wciśnięcie 'alt' od czasu do czasu naprawdę nie boli. Masz klawiaturę PL to używaj polskich znaków.
Ostatnio zmieniony 2010-10-04, 18:54 przez Kubrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#4 Post autor: Chrupek »

OT: Miałem napisać coś o postach powyżej, ale machnę ręką... /OT


Bardzo podoba mi się przód kabinki, fajnie oddane nierówności, od razu widać, że przemyślany model. Silnik to mistrzostwo:) Faktycznie, tak jak Kubrick napisał, trochę nie grają kanciastości nadkoli, zestawiając je z resztą modelu, ale w końcu to WIP więc coś musisz poprawić:)
Tylko szkoda, że nie PF... :]
Sezon w pełni!

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#5 Post autor: TiTo & Anakin »

To może tak na początek. :)
Nadkole nie jest kanciaste, użyty jest ten klocek Obrazek złudzenie może robić czarna dziurka, na ostatnim zdjęciu widać. Ogólnie w oryginale przód nadkola jest pod lekkim kątem, ale niestety jeszcze nie opanowałem tego jak to zrobić ;)
Co do migaczy to może i masz rację :) ale ja niestety nie posiadam takowych części. Finalna wersja ukaże się po weekendzie ;)
Ostatnio zmieniony 2010-10-05, 08:13 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

TiTo & Anakin pisze:Nadkole nie jest kanciaste
Chodzi nam o wewnętrzną krawędź.
Ostatnio zmieniony 2010-10-05, 08:13 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#7 Post autor: TiTo & Anakin »

Hmmm czy ja wiem. Luknij w ori.

http://www.scania141.de/eckdaten/altzustand.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-10-05, 08:14 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

Wywal ten model silnika i wrzuć PFy! Będzie dużo lepiej. Strasznie dziwne połączenie kolorów. Podoba mi się lewarek od skrzyni biegów. Gdyby jeszcze były narożne serki... ale wolą wymyślać jakieś nowe miecze i inne pierdoły.

Powodzenia w budowie.
Ostatnio zmieniony 2010-10-05, 08:15 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#9 Post autor: TiTo & Anakin »

Wyjaśnij mi skrót PF bo kompletnie nie wiem o czym mówisz ;) Zestawienie jest jak w oryginale, na którym się wzoruję ;) a poza tym ciężko z innym barwami ;) Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-10-05, 10:42 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Power Functions.

Obrazek

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#11 Post autor: TiTo & Anakin »

AHAaaaa :) Nie ma mowy ;) Robię modele, które jak najbardziej mają przypominać ori ;) Rozumiem, że chodziło Ci, żeby ten model jeździł tak? Jeżeli tak, to musiałbym wszystko przerabiać ;) przynajmniej ramę ;) bo ta co jest to raczej do twardzieli nie należy ;)
Ostatnio zmieniony 2010-10-05, 10:43 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#12 Post autor: Havoc »

Panowie, notoryczny brak polskich znaków, przecinków itp. oraz liczne błędy ortograficzne.
Następne posty z większą ilością takich błędów z miejsca wycinam.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#13 Post autor: Cieślu »

Model wygląda bardzo obiecująco. Ładna kabina z dobrze oddanym kształtem i charakterystycznymi elementami. Nie podobają mi się te żółte reflektory.
Wersja PF byłaby bardzo fajna i pewnie nie wyglądałaby wcale gorzej niż obecna.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Oj, z takim bałaganem w klockach daleko nie "zajedziesz" :-) Nie odbieraj tego jako złej monety. Sam borykałem się swego czasu z tym problemem. Rozsypanie mixu w jednym miejscu bardziej sprzyjało chaosowi i znacznemu wydłużeniu czasu pracy. Proponuję zmyślne mniejsze pudełeczka i przesypywanie w odseparowane miejsca. Wracając do meritum wygładziłbym z pewnością dach tej ciężarówki. A silnik jej zrobił na mnie największe wrażenie.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#15 Post autor: TiTo & Anakin »

Cieślu, Dzięki. Jeżeli chodzi o reflektory to też mam do nich mały dylemat. Chyba zmienię na białe szkła, ale żarówki zostawię żółte, czy jak proponujecie?
PatrykZ, Wiem, wiem nie sprzyja to pracy, ale cóż mój workplace został zajęty przez manele rodziców :) ( http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2269721 tak było przed ) i niestety muszę przecierpieć trochę w tych warunkach ;)
Ostatnio zmieniony 2010-10-05, 12:58 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ