8043 Motorized Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
PEN
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-24, 22:07
Lokalizacja: Wrocław

#136 Post autor: PEN »

sorry, zobaczyło mi się tylko 00-800-5346-1111, co po ilości cyfr wnioskuję że mało Polski. Ale mogę się mylić. Ino @ już typowo us

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#137 Post autor: M_longer »

Meanwhile more information coming from TLG, provides answers to some questions previously raised at several forums:
* There will be no immediate difference between the old and the new Linear Actuator, thus a different color coding is not going to be used.
However it will be possible to see the difference by checking the production code on the actuator. It's located just below the orange cross hole (code yet to be known).
This way it will be possible to avoid mixing old and new LAs, preventing you to use the wrong ones at your 8043 again.

* The Service Bag will contain 4 new Linear Actuators and a few extra parts to fix the track problem..
Fajnie.

http://technicbricks.blogspot.com/2010/ ... -dust.html

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#138 Post autor: Sprinter »

M_longer pisze:* The Service Bag will contain 4 new Linear Actuators and a few extra parts to fix the track problem..
O, świetnie. Do tego może skończą się narzekania na jazdę koparki.

PEN
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-24, 22:07
Lokalizacja: Wrocław

#139 Post autor: PEN »

jedno mnie tylko zastanawia... jak zmodyfikowali te lineary (swoją drogą dostałem odpowiedź na @, standardowo zachęcającą do vip'a i własnych konstrukcji).
Z inżynierskiego punktu widzenia, albo zrobili gęstszy gwint albo, co bardziej prawdopodobne, zmniejszyli tarcie przez zmianę materiałów lub smar...

z drugiej strony wolałbym dostać od razu kompletny i sprawny zestaw, bez serwice packów czy jak tam to sobie nazwali

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#140 Post autor: Backbone »

z drugiej strony wolałbym dostać od razu kompletny i sprawny zestaw, bez serwice packów czy jak tam to sobie nazwali
Każdy by chciał aby produkt finalny był dopracowany w 100%. Wyszło jak wyszło, ale rozeszło się "po kościach", bo firma zareagowała naprawdę profesjonalnie.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#141 Post autor: Filus »

No to nic, tylko czekać na paczuszkę i potem sprawdzać, czy fix faktycznie jest skuteczny. Zastanawiam się, czy nie lepiej będzie rozebrać kopary i budować od nowa z owymi częściami.

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#142 Post autor: benny80 »

Człowiek stworzył, człowiek zepsuje - dla chcącego nic trudnego, a przykładów w Lego można mnożyć wiele..



A przede wszystkim zapytam czy ktoś już otrzymał SP do 8043 ?

Bo w ogólności to przeczytałem 10 stron tego tematu i wciąż mam ochotę na ten zestaw, pytanie tylko czy kupić pierwotnie niedopracowany, czy już lepiej czekać na poprawiony, jak sądzicie?
Dodam, że nie zależy mi na extra-free tajlach, raczej na w miarę niższej cenie zestawu. Czekać więc, jeszcze potanieje, bo obawiam się że przed Świętami (czyt. grudzień) poleci w górę?
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#143 Post autor: Mr.Z »

benny80 pisze:przed Świętami (czyt. grudzień) poleci w górę?
jeśli chodzi o sprzedawców zaopatrujących się w Lego Polska, to zwykle zatowarowani są z dużym wyprzedzeniem (w sensie złożenia zamówień przez nich), a dostawę dostają potem wszyscy w podobnym czasie i nagle na rynku pojawia się wysyp tego samego modelu. Obecnie dystrybucja 8043 jest zawieszona, więc raczej nikt jej już nie ma w bieżącej ofercie.
Wątpię, aby cena koparki miała spaść poniżej 570 zł (mogą być trudne do wytłumaczenia wyjątki). Zwłaszcza jeśli pojawi się w ver. 2.0, z nowymi Linear Actuatorami.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#144 Post autor: Backbone »

Just received the Lego service pack for 8043 mods.
Includes - 4 linear actuators, some parts to fix the track drive problem and new instructions for book 1 pages 41 & 45.

re Actuators: at first glance they look identical to existing ones but on close look the serial number is different 36X0 - located on end which attaches to yoke.

I have marked all the new rams with permanent maker so not to get them mixed up - also applied some yellow sticky back plastic around body of the ram - which makes them look much better on the model. New rams should have been made with a yellow body.

Re RH track drive mod; this consist of a black connector block with 2 X holes and 1 plain hole / 2 x blue pins with 1L cross axle / 3L tan pin with stop.
This is fine if you are building the model from the start but if you have a completed model it is almost impossible to fit in place and no instructions given by Lego on how to fit this mod to an assembled model.

In the end I detached the track unit at the turntable and carefully removed the co-axial drive cones, then inserted connector block in place BUT without blue pins - instead I pushed 2 x 3L pins with stops from the other side to hold connector in place which stops the 12T idler gear from slipping down out of mesh. This is quite a tricky task.

The excavator now much smoother & faster when lifting the main boom and track drive OK.

My model was working OK before the mod but has now improved performance.

Doug72
Postp ochodzi z eurobicks.com. Nie mniej, nie wiecej - paczki serwisowe do 8043 juz są wysyłane. Zawierają 4 nowe Siłowniki Śrubowe - tak wiem handlarze - wyłudzacze się cieszą...)

http://img842.imageshack.us/img842/6264/img4712c.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-09-29, 17:43 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#145 Post autor: Adriel »

Na zdjęciu wyraźnie widać takie elementy:
Obrazek
2x Obrazek

Ja usprawniłem swoją koparkę dając właśnie te elementy tu:

Problem:
Obrazek
Rozwiązanie:
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo wywaliłem oś 4L ze stopem dając oś 6L
oraz wszędzie w kątowych przekładniach dodałem bushe:
Obrazek

Czyżby lego postąpiło podobnie??

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#146 Post autor: M_longer »

Ktoś rozbebeszył nowy siłownik:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=447150

Jak widać smar i trochę zmodyfikowany gwint tłoka pomógł :)

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#147 Post autor: Gandalf »

Ciekawe kiedy otrzymamy paczki z modyfikacjami? Czy może już ktoś dostał?
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#148 Post autor: Backbone »

Ta, ludzie z eurobricks dostali, w USA tez juz maja. Jak dostanę to napiszę. Mówię z góry, najprawdopodobniej możliwości przetestowania koparki z nowymi LA nie będe mieć - spora czesc klockow z koparki jest w MOCu :P

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#149 Post autor: Filus »

Za to ja na pewno owy fix przetestuję, jak tylko dostanę, po czym skrobnę, czy i jak sytuację to poprawiło. Nawet chyba w najbliższym czasie rozbiorę obecną, bo na zdjęciu fixa widać, że każą coś robić od strony 41 pierwszej instrukcji;). Może oszczędzę sobie już roboty i się za to zabiorę.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#150 Post autor: Backbone »

Filus, ok super, to dopisz tu w temacie jak bedzie gotowe. Od razu w pierwszym poscie odnosnik dodam do twojego posta ;)

ODPOWIEDZ