[MOC] SOWER -> SIEWNIK

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
the oneman

[MOC] SOWER -> SIEWNIK

#1 Post autor: the oneman »

Oto Siewnik. Powloka statku okrywa wieloczlonowy organizm pochodzacy prawdopodobnie od ziemskich roslin zmutowanych pod wplywem promieniowania.
Plynac kosmosem Siewnik wyszukuje ciala niebieskie o niskiej grawitacji ,spelniajace wymagania "rosliny". Z jednego lub wiecej nasion wyrasta nowa roslina-matka, ktora rodzi z kolei czlekoksztaltna istote (w pelni zalezna od rosliny matki) dogladajaca rosline-matke i roznoszaca nasiona powstale "na miejscu" .Tak powstaje kolonia.
Wyslanemu na spotkanie nieznanego objektu (Siewnika) scigaczowi Utopia nie udalo sie nawiazac zadnego kontaktu ...
(wstepnie sklasyfikowany jako nieszkodliwy- pozostawiony do obserwacji)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-11-12, 09:38 przez the oneman, łącznie zmieniany 3 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Absolutnie nie wiem co do czego służy, ale piękny jest. Mam przeczucie, że zaklasyfikowanie go jako "nieszkodliwy" może przynieść opłakane skutki. Coś co rozsiewa nasiona i produkuje nowe organizmy na pewno jest czymś czego trzeba dobrze pilnować.

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#3 Post autor: Mistrz Podziemi »

Piękny i wspaniały, jeden z najbliższych mojemu ideałowi model statku kosmicznego. Patrząc na jego fragmenty nie mam pojęcia do czego służą (lub tylko się domyślam) i to jest najlepsze.

Świetny.

Genialny.

Można prosić o więcej zdjęć?
Ostatnio zmieniony 2010-10-31, 19:41 przez Mistrz Podziemi, łącznie zmieniany 3 razy.
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#4 Post autor: Filozof »

Również proszę o więcej zdjęć!
Jak dla mnie - twoja najlepsza praca!
Oczekuję kontynuacji tego tematu oraz historyjki!
Szczególnie lubie wykorzystanie paru średnio użytecznych elementów w świetny sposób!

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#5 Post autor: Scrat »

Jakie to rąbnięte... i piękne. Kompletnie nie znam się na takim sprzęcie, ale to jest tak zakręcone (choć robiłeś dziwniejsze rzeczy), że aż fajne. Zachowasz to na następną integrację we Wrocławiu? Miło byłoby jakbyś nas zaszczycił swoją obecnością z tym stateczkiem ;) Dołączam do prośby o więcej zdjęć i... zgłoś to na MOC miesiąca, bo nie ma z czego wybierać.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Co za dziwoląg : oP
Scrat pisze:Zachowasz to na następną integrację we Wrocławiu? Miło byłoby jakbyś nas zaszczycił swoją obecnością z tym stateczkiem
Popieram!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Podobają mi się silniki i ten okrągły, czarno-przezroczysty fragment. Nawet bardzo mi się podoba, co jest o tyle dziwne że reszta statku, w przeciwieństwie do panów u góry mi się nie podoba.
Ostatnio zmieniony 2010-10-31, 22:10 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

the oneman

#8 Post autor: the oneman »

Dziekuje panowie !
Bardzo sie ciesze ,ze wam sie podoba ,lub przynajmniej nie pozostawia obojetnymi.
Wiecej zdjec niestety nie bedzie - statek rozplynal sie w bezmiarze kosmosu (rozlozylem go juz ).
Musze przyznac ,ze troche mnie juz zmeczyl ;z braku czasu pracowalem nad nim zbyt dlugo.
Na moim photostream noty objasniaja niektore funkcje -> zainteresowanych odsylam wiec...tamze dwa zdjecia wiecej .
W przyszlosci byc moze bede kontynuowal ten temat ,mam jeszcze kilka pomyslow.
Dzieki za zaproszenie na integracje ,kiedy bedzie ? , (najwyzej przyniose co innego :)
Ostatnio zmieniony 2010-11-01, 18:07 przez the oneman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

O cholera, niesamowite!!! Jak nie przepadam za fantastyką i zwykle przerzucam dalej bez bliższego oglądania, tak ten 'pojazd' mnie bardzo zainteresował!
Kawał maszynerii, wszystko na wierzchu, ciekawy kształt i kolory, groźny, niepokojący wygląd, po bliższym przyjrzeniu się widać sporo ciekawych patentów.
I ludzik - humanoid mi się podoba.

Nadawałby się do jakiegoś filmu.
z braku czasu pracowalem nad nim zbyt dlugo.
A to ciekawe wyjaśnienie :)
Ostatnio zmieniony 2010-11-01, 07:44 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

the oneman

#10 Post autor: the oneman »

^ :D
Rzeczywiscie ,to bez sensu. Niestety prawda jest malo zabawna - przezywalem, przez prawie miesiac ,takie przyspieszenie w pracy, ze nic nie moglem zbudowac .Gdy nie mam przynajmniej jednego calego dnia ,trudno mi cos zrobic z klockow.
Super ,ze ci sie podoba ,mimo ,ze nie jestes fanem SF - to dla mnie "podwojny komplement".

rh

#11 Post autor: rh »

the oneman pisze:Na MOC miesiaca raczej nie ,bo czolg Sariela jest po prostu bezkonkurencyjny ,ale milo ,ze proponujesz.
Brrrrr, nawet tak nie mów! Czołg to czołg, nuda jak zwykle. A to Twoje jest REWELACYJNE.

Czymkolwiek to jest, po prostu szok. Jak na to patrzę to, nie mam pojęcia, co może być czym, jest to wszystko tak niesamowicie fantastyczne. Bardzo dobrze, że budujesz coś takiego; zdecydowanie jest to jakiś powiew świeżości w tym dziale :)

Wielka szkoda, że to już rozłożyłeś, bo sam bym chętnie też to zobaczył na jakiejś kolejnej integracji (swoją drogą za jakiś czas trzeba by znowu coś zorganizować ;) ).

Idę przejrzeć flickra, żeby cokolwiek zrozumieć odnośnie tego modelu.
Ostatnio zmieniony 2010-11-01, 10:33 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#12 Post autor: Bobofrutx »

Świetny modelik. Takie małe arcydzieło ;P Nieprzeładowany, pomimo tego że tyle elementów do niego napakowałeś.
Fajną otoczkę tworzy ten krótki opis, byłaby z niego niezła baza pod fabułę jakiejś książki lub filmu ;P
Ostatnio zmieniony 2010-11-01, 17:23 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Przydałyby się większe zdjęcia, żeby przyjrzeć się patentom jakie zastosowałeś. Z tego co udało mi się dostrzec to najbardziej podoba mi się kapsuła z drzwi garażowych.
Już na pierwszy rzut oka widać, że to jakiś przyrząd inseminacyjny. Swoją absurdalnością przypomina trochę pojazdy z Tytusa, Romka i A'tomka.

the oneman

#14 Post autor: the oneman »

Dzieki za mile slowa, chlopaki !
Calkowicie sie zgadzam ,z tym ,ze zdjecia powinny byc wieksze.Niestety nie pomyslalem w pore o tym ,zeby przestawic aparat na odpowiednia rozdzielczosc ,a podczas sesji statek runal na ziemie z ponad metra ,bo zerwala sie zylka na ,ktorej byl zawieszony i...nie znalazlem w sobie sil aby go odbudowac (wcale nie byl taki maly - 40 cm wysokosci :)
W sprawie Tytusa, Romka i A'tomka - to uwielbiam !

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#15 Post autor: Hezar »

Jest tu na forum jeden taki specjalista od podobnych konstrukcji rodem z kosmosu, niejaki "Dżirak". Aż dziw, że jeszcze nie skomentował tego cuda...

Konstrukcja ciekawa i bardzo oryginalna. Widać, że masz fajne pomysły, dużą wyobraźnię i dodatkowo potrafisz przelać to na klocki.
Obok "Siewnika" z pewnością nie można przejść obojętnie...
Jak dla mnie rewelacja.

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ