[MOC] Leopard 2A4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#16 Post autor: Emilus »

Bardzo piękny, fajny model ale to już Ci mówiłem jak go macałem.

Jedynie ta obwisła gąsienica psuje nieco efekt, niemniej to najlepsze Twoje czołgowe dokonanie moim skromnym zdaniem.

A teraz może zbuduj SZCZURA ?
Ostatnio zmieniony 2010-11-01, 15:39 przez Emilus, łącznie zmieniany 2 razy.

PEN
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-24, 22:07
Lokalizacja: Wrocław

#17 Post autor: PEN »

Czołg całkiem ciekawy, troszkę nie podoba mi się przepychanie kabli do wieżyczki, ale to nie moje kable więc się tym nie przejmuje. Z jednej strony odzwierciedlenie jest dokładne, z drugiej pozwalamy sobie na większe uproszczenia, taka mała niekonsekwencja.
Ciekawie zrobione działo samopoziomujące, nie jest jakieś super wypas, ale ciekawie.
Niestety układ napędowy jakoś do mnie nie przemawia. Można było to troszeczkę inaczej rozwiązać, dodać jakiś napinacz w niewidocznym miejscu albo coś. Wiem że ciężko to wyeliminować, ale zwróć uwagę że górna część gąsienicy jest napięta cały czas (jeśli nie jest to znaczy że niepotrzebnie ładowałeś 2 XL na stronę).
Zawieszka bardzo dobra, nie wiem tylko jak to jest rozwiązane w prawdziwym czołgu. :). Będzie faworytem mocy miesiąca :).

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

PEN pisze:Zawieszka bardzo dobra, nie wiem tylko jak to jest rozwiązane w prawdziwym czołgu. :)
Wikipedia pisze:Suspension: Torsion-bar suspension

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

Koniecznie musiałeś użyć na wierzchu neonowych round plate? Zwykły przezroczysto pomarańczowy byłby lepszy. No i szkoda, że gąsienice podczas jazdy nie prezentują się tak dobrze jak czołg stoi, ale pracujące zawieszenie jest miodzio :) Wygląda też bardzo dobrze :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

No, może faktycznie przesadziłem z tymi neonami.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#21 Post autor: zgrredek »

Cacunie cacuszko.
Może i te nienapięte gąsienice ciut psują efekt, ale minimalnie. Nad tym jednym minusem przeważają plusy takie jak ruchomy karabin, peryskop i samopoziomująca się lufa.
No i prezentacja mistrzowska.

ODPOWIEDZ