[MOC] Mały czerwony Rex

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

[MOC] Mały czerwony Rex

#1 Post autor: nori »

Kiedy dorosnę chcę być jak tata

Podziw. Takie uczucie kołatało się w malutkim sercu młodego czerwonego Rexa. Swoimi bystrymi oczkami obserwował z uwagą każdy ruch ojca. Nie bez przyczyny jego rodzic nosił przydomek Króla, walka która właśnie się toczyła, już od początku była skazana na porażkę dla oponenta. Przeciwnik zrobił ogromny błąd zbliżając się do gniazda, ojciec, czujny i pewny swoich sił, z właściwą sobie zażartością bronił swego potomstwa. Mały dinozaur marzył w tym momencie tylko o jednym: jak dorośnie, tak jak ojciec, stanie się wielkim wojownikiem. Jego bracia, z którymi dzielił gniazdo, zupełnie nie byli zainteresowani walką. Najwidoczniej żywili wielką pewność w umiejętności ojca, choć najprawdopodobniej nawet nie zdawali sobie sprawy z otaczających ich wydarzeń, zaabsorbowani zabawą z jakąś starą kością.
Mały Rex, o wielkich marzeniach, niestety nie zdawał sobie sprawy z psikusa jaki zrobiła mu natura. Jego czerwony kolor skóry nigdy nie pozwoli mu się skryć w gęstym listowiu. Uniemożliwi mu to skuteczne polowanie, zarówno ofiara jak i potencjalny wróg zdążą zauważyć go z daleka. Nie uda mu się wytrenować umiejętności przeżycia wśród złowrogich przeciwności, jakie czekają go w dorosłym życiu i sam stanie się ofiarą.
Jednak w tym momencie liczyły się tylko marzenia. Mały Rex miał cel w swoim życiu. I obojętne ile ono będzie trwać, tylko to było teraz najważniejsze.


Obrazek

Mała, szybka scenka na [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12648]Miśkowy konkurs[/URL]. Elementy, a dokładnie ogonki zwierzaków, trochę wychodzą poza wymagane 16x16 kropek, ale za żadne skarby dinusie nie chciały ich podwinąć, nie udała się nawet próba przekupstwa udkiem indyka...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-11-04, 19:35 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

rh

#2 Post autor: rh »

Historyjka zdecydowanie ciekawa :)

Za to obiecałem, że nie zostawię suchej nitki. W prywatnej rozmowie pokazałaś mi naprawdę niezłe zdjęcie, gdzie powyższa praca została umieszczona w bardzo udanej scenerii. Jedyne co, to wymagało lekkiego dopracowania, dodania paru drobiazgów, ale komuś tu się nie chciało. A szkoda.

Praca prosta, udana, przekaz jest dość jasny. Chociaż ja miałem lekko inną interpretację, ale to bardziej ze złośliwości aniżeli starania się zrozumienia na dzień dobry ;)

Czas na kolejne prace Panie Nori :)


PS: 1000. post w Takim wątku :D
Ostatnio zmieniony 2010-11-03, 23:37 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

Reksio do nogi!
Przerobie na hot-dogi!
ps. strasznie łysa ta płytka bazowa.
Ostatnio zmieniony 2010-11-04, 11:25 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#4 Post autor: nori »

Obrazek
rh pisze: pokazałaś mi naprawdę niezłe zdjęcie, gdzie powyższa praca została umieszczona w bardzo udanej scenerii. Jedyne co, to wymagało lekkiego dopracowania, dodania paru drobiazgów, ale komuś tu się nie chciało. A szkoda.
Niezbyt pasowała mi sceneria, ale proszę bardzo, zrobiłem parę poprawek, choć mam mieszane uczucia...
smyk pisze:strasznie łysa ta płytka bazowa.
No właśnie, główną poprawką było usunięcie płytki bazowej, już nie jest łysa: odeszła w nicość. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Much better now!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Urocza opowiastka. Biedy dinuś... A fotoszopowa magia znów sprawiła, że moc jest o wiele żywszy!

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#7 Post autor: Ither »

MOCyk sympatyczny, tyle tylko, że młodymi opiekowała się matka. Samce zjadały konkurencyjne młode ;D

"I'm jus saying " :D

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Hm... No właśnie. Czyli można mądrze połączyć elementy natury z klockami Lego, jak w Legolandowych makietach. Jeszcze w 100% do mnie to nie przemówiło, ale nadal zastanawiam się...

ODPOWIEDZ