6037 Witch's Windship (Gondola Czarownicy)

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

6037 Witch's Windship (Gondola Czarownicy)

#1 Post autor: Ither »

Obrazek

Liczba klocków: 51 + zapasowe (BL spis) (peeron spis)
Minifigi: 1 + smok
Rok premiery: 1997
Seria: Castle: Fright Knights
Przedział cenowy: Tylko na rynku wtórnym, od 30 do nawet 50zł w zależności od stanu i dodatków w stylu instrukcja i pudełko

Brickset, Lugnet

Słowem wstępu

Opóźniona, ostatnia z trzech zapowiadanych recenzji zestawów Fright Knights. W dawnych czasach, kiedy spotykaliśmy się na kocykach na klatkach schodowych z kolegami, a w domach graliśmy w Lego Racers (o ile ktoś miał komputer), Gondola była potężną bronią. Napędzana na smoka, strzelająca czarami i atakująca wielkimi toporami (wtedy to były wielkie topory, a nie halabardy, pogódźcie się z tym). Proszę Was, niby co z tym się mogło wtedy równać?

Pudełko i instrukcja

Rozmiarów słusznych i dopasowanych do potrzeb klocków. Bez nadmiaru wolnej przestrzeni. Cienkość tekturki pozostawia nieco do życzenia, impulsy mają dzisiaj twardszy karton. Grafika na froncie zdecydowanie wpisuje się w klimat FK: wyjałowiałe, skalne pustkowie, zamieszkane tylko przez badassów (złych typków) i nietoperze, które też nie są nadmiernie sympatyczne.

Obrazek Obrazek

Instrukcja formatu A5, czyli zeszytówka i tak też się sprawuje. Klejona na szerokości około 2 mm, papier jest stosunkowo niskiej jakości, ale traktowana w mądry sposób przetrwała kilkanaście lat w sensownym stanie. Dokładna, ale nie przesadnie jak było to w przypadku [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11975]katapulty[/url].

Obrazek Obrazek

Przed budową - ciekawe części

A trochę ich jest, mimo że zestaw ma ich tylko circa 50. Oto spis:

Obrazek Black Cockpit 10 x 10 x 4 Octagonal
Obrazek Brown Boat Mast Rigging Short 16 x 5 (x2)
Obrazek Brown Minifig, Utensil Broom
Obrazek Trans-Clear Minifig, Utensil Crystal Ball Globe 2 x 2 x 2
Obrazek Trans-Red Minifig, Utensil Magic Wand

Etap I - minifigi

Przy kosztach jakie trzeba ponieść na wydanie tego zestawu jedna figurka to skandal. Sytuację ratuje dodanie zielonego smoka, który po tej serii już się nie pojawił. Natomiast czarownica jako taka jest świetną figurką, ma bardzo ciekawy tors - jeden z pierwszych na którym zarysowane są kobiecie kształty, choć w jej przypadku mogli sobie projektanci to podarować ;) I to uzębienie...
Smok, ach klasyk. Więcej słów zepsuje efekt.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Etap II - gondola

Skąd polscy tłumacze wzięli gondolę, będzie dla nas zawsze tajemnicą, zupełnie jak New World Order. Ale chyba o gondoli nie czytali, ani nawet takowej nie widzieli, przy czym samo słówko brzmiało pewnie 'fajnie'.
Co do konstrukcji, cóż rzec, "ognia nie ma". Jest bardzo pokracznie i dziwacznie. Sporo nieuzasadnionej żółci i czerwieni, jak to w FK, ale akurat ja to lubię. Wszystko polega na umiarkowanym zabudowaniu kopulastego kokpitu, które nie wymaga specjalnego wysiłku.

Obrazek Obrazek

Etap III - ujęcie całościowe, podsumowanie

Zestaw ma swoje ruszające toporki, smoka z przeszczepionymi skrzydłami (poważnie, o co tu chodzi?) i kryształową kulę, ale dzisiaj już nie powala. Może dlatego, że przez lata widziałem masę innych, które zrobiły na mnie większe wrażenie. Ale nie, nie sądzę. Większość moich wymarzonych kompletów z dzieciństwa do dzisiaj zapiera mi dech w piersiach, a ten? Starczy powiedzieć, że przeleciałem się nim po pokoju tylko raz i zabawa się znudziła.

Obrazek

PLUSY
+ figurka czarownicy
+ ciekawe klocki
+ smok

MINUSY
- więcej problemów robi otwarcie słoika od mamy
- bezsensowne zamontowanie skrzydeł smoka
- cena (proporcjonalnie do ilości klocków i figurek chyba najdroższy zestaw w całej serii)
- nudny, tylko halabardy się ruszają

OCENA CENA/JAKOŚĆ: słabe 3/6
OCENA CAŁOŚCIOWA: 3/6

Wasze życie, Wasza sprawa, ja bym będąc Wami nie kupował. Dla mnie nabycie było przejściowe i wiem, że ten zestaw do mojej kolekcji na stałe raczej nigdy nie wejdzie.

pozdrawiam i dzięki za lekturę! ;)
Tomek
Ostatnio zmieniony 2010-11-05, 08:16 przez Ither, łącznie zmieniany 3 razy.

lordofdragonss

#2 Post autor: lordofdragonss »

Narzekasz na cenę 50 zł, a ja pamiętam, że w wielu sklepach był on za 70 zł xD
Ale zgodzę się, na części go!

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#3 Post autor: Benny »

Kiedyś ten zestaw budził mój wielki podziw ("O jaaaa smok i czarownica! Tego jeszcze nie było!") Obecnie jednak nie widzę w nim nic ciekawego, well czary dzieciństwa potrafią przeminąć :(

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Dawno temu kupiłem ten zestaw synowi. Kupiłem bo był niewielki, stosunkowo niedrogi, miał smoka, czarownicę i świetnie nadawał się jako odzew na hasło "Kup mi coś".
Może dziś taki zestaw nie wzbudza entuzjazmu, ale kilkanaście lat temu miał wiele zalet. Wtedy dążyłem z synem do zebrania jak największej armii rycerzy. Smok i dwie halabardy były ważnym uzupełnieniem tej armii, a czarownica była elementem stwarzającym wiele nowych fabularnych możliwości. No i miała świetny płaszcz i nowatorską jak na owe czasy główkę.
Już jako afol wiele razy wykorzystałem części czarownicy w różnych MOCach. I tylko ta gondola prze kilkanaście lat nie znalazła sensownego zastosowania. Aż do tego roku, kiedy nawet musiałem jedną dokupić, bo zrobiłem z nich hełmy do wież kościelnych.

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#5 Post autor: wx45 »

a tył pudełka? Zestaw jest z tych pięknych czasów kiedy TLG wspierało kreatywność i wyobraźnię przestrzenną u dzieci (i rodziców) i na odwrocie pudełka zawsze widniały wersje alternatywne. Bardzo proszę o fotkę tylnej ścianki. :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

wx45 pisze:Zestaw jest z tych pięknych czasów kiedy TLG wspierało kreatywność i wyobraźnię przestrzenną u dzieci (i rodziców)
Keatywność w obecnych czasach przybrała chyba inna formę, bo powodem zniknięcia zdjęć modeli alternatywnych było... marudzenie rodziców że nie ma do tych modeli instrukcji.

Możecie sobie nazywać ten zestaw jak chcecie, ale nazwy pod jaką ktoś go kiedyś wystawił na Allegro nic nie przebije :D

http://allegro.pl/lego-6037-przylot-tes ... 07284.html

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Ale teściowa to ta na górze?

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#8 Post autor: wx45 »

M_longer pisze:
wx45 pisze:Zestaw jest z tych pięknych czasów kiedy TLG wspierało kreatywność i wyobraźnię przestrzenną u dzieci (i rodziców)
Keatywność w obecnych czasach przybrała chyba inna formę, bo powodem zniknięcia zdjęć modeli alternatywnych było... marudzenie rodziców że nie ma do tych modeli instrukcji.
Generalnie da się zauważyć, że jedną z większych przywar ludzkości w XXI wieku jest chodzenie na łatwiznę gdzie tylko się da. Boom na audiobooki, "komputery" apple, gry na facebooku które polegają na klikaniu co parę minut w banner.. wymieniać można długo.

Pewnie marudzę ale to dlatego, że strasznie jestem ciekaw tego rewersu i czekam na fotę. Być może kiedyś kupię ten model a bez możliwości zbudowania modeli alternatywnych to dla mnie co najmniej 50% frajdy mniej.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

Zestaw, jak dla mnie, warty zainteresowania tylko i wyłącznie ze względu na przepiękną figurkę czarownicy (ten wyraz twarzy!), no jako dodatkowy bonusik można potraktować smoka.
Dzięki wielkie Ither za recenzje, bardzo przyjemnie się czyta Twoje teksty, pisz jak najwięcej recenzji! (tak, wiem że masz coś jeszcze w zanadrzu i nie dam Ci spokoju, dopóki tego nie opublikujesz ;) ) .
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#10 Post autor: Filus »

Całkiem przyjemnie się to czytało. Kiedy byłem młodszy chciałem zawsze mieć smoczka zielonego, ten zestaw zapamiętałem głównie z tego powodu i dla mnie to smok, a nie czarownica byłby rarytasem... Ale ja się nie znam, to nie moje klimaty. A wracając do recenzji, rozbawił mnie jeden moment:
Ither pisze:badassów (złych typków)
A ludzie się hejterów czepiali;).
PS. Świetne tłumaczenie tego słowa;D
Ostatnio zmieniony 2010-11-04, 20:22 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Tvtropes "badass" rozumie bardziej jako "kozak".

"Przylot teściowej"... I humor poprawiony na dzień cały. :))
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#12 Post autor: Ither »

Zrobienie zdjęcia tyłu pudełka jest już niestety niemożliwe, nie mam już tego zestawu. Nie przypominam sobie jednak by było na nim cokolwiek godnego uwagi, pewnie dlatego nie ma żadnej fotografii.
Dzięki za komentarze, fajnie wiedzieć, że nawet technicowcy tu zaglądają ;))

lordofdragonss

#13 Post autor: lordofdragonss »

Obrazek
Ugle bugle, obrazek z google!
Moim zdaniem upgrade smoka rządzi! :D
Ostatnio zmieniony 2010-11-05, 11:14 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#14 Post autor: kenobi8 »

Fakt, ten smok z alternatywnego projektu jest niesamowity xD

ODPOWIEDZ