[MOC] Predator Destructor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Predator Destructor

#1 Post autor: Jerac »

Tak sobie pomyślałem że o ile cały plan zbudowania armii Marines jest "w trakcie", to przecież czołg sam w sobie jest zupełnie pełnoprawnym MOCem i możnaby go zaprezentować osobno. Pierwowzorem było to - Predator ze świata wh40k. Jest to dość nietypowy czołg nawet jak na standardy tego świata, zbudowany na podwoziu zwykłego transportera opancerzonego Rhino. Już samo to daje mu mnóstwo wad i jedną wątpliwą zaletę łatwości produkcji...

Obrazek
[jeden, dwa]

Sam czołg miał powstać już na samym początku 2008 roku, ale za sprawą pieprzonych pocztowych złodziei kradnących 2 paczki pod rząd pomysł umarł z braku klocków. Wtedy też pojawił się dylemat - czy ma jeździć czy ma mieć wnętrze... ale przecież, zgodnie z "fluffem", wnętrza nie ma bo jest całe zawalone... ale czym to cholera wie. Dołożenie jednej niedużej wieżyczki na dachu zawaliło całą przestrzeń przewidzianą dla 10 ponaddwumetrowych kolosów w ciężkich pancerzach. Zapas amunicji na bitwy trwające lata....? Tysiące litrów paliwa? Tak, to ropniak! w 40 tysiącleciu! :D Wyszło na to że jakbym zrobił wnętrze, to większość miejsca byłaby niewykorzystana. Szkoda, nie?

Rzecz jasna, stanęło na "ma jeździć".

Powiedzmy że daruję sobie cały emowywód dlaczego technic ssie (do poczytania w innym temacie). Suche fakty:

Napęd: [Tak wygląda]
-Po dwie gąsienice z chain linków na stronę, równolegle zamocowane. Wewnętrzna prowadzona na kółkach jezdnych z z24, zewnętrzna na kołach pasowych.
-Proste zawieszenie z dwóch wózków na stronę i niezależnie podwieszonego środkowego kółka. Ze względu na dość zamotany wygląd pancerza nie było miejsca na bardziej zaawansowane rozwiązania.
-Napęd jednym XLem na stronę. Oba XLe zasilane przez jedną wieżę z jednego akumulatora. Generalnie odcięcie pojawia się dopiero jak akumulator jest w pełni naładowany i oba XLe są siłą zatrzymane.
-Prędkość około 50cm/s. Spokojnie mógłby jeździć szybciej ale wtedy nie potrafi skręcać "w terenie", a już teraz jest z tym dość krucho.
-Gąsienice wytrzymują wszystko za wyjątkiem dużych wychyleń bocznych, wtedy to mają tendencje do spadania. Na szczęście, jak się w porę zauważy albo usłyszy co się stało, wystarczy przejechać kawałek w drugą stronę i gąsienica włazi na swoje miejsce.

Czołg posiada też mechanizm synchronizowanego obracania wszystkich trzech dział [jeden, dwa]. Niestety nie udało mi się zrobić podnoszenia pionowego, jednak trochę za mało miejsca na to dla mnie. Mimo to, to co udało mi się zrobić mi się całkiem podoba. Na filmie można zobaczyć jak działa, a na zdjęciach powyżej, dlaczego działa ;>

Zakładam że to że świeci to w dzisiejszym PFowym świecie standard?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O3pnCVqo6ck[/youtube]
(Dla bardzo niecierpliwych, czołg jeździ od mniej więcej 0:55).

Chciałbym napisać że żaden klocek nie ucierpiał w trakcie budowania tego modelu, ale to nie prawda. Swoje istnienie poświęciły 2 szare małe bevele, 3 beżowe, jeden duży beżowy oraz czarny knob. Paradoksalnie najsłabsze ogniwo, czyli gąsienice, znoszą dzielnie wszystko. Aha, i pewnie z czasem ośki napędowe przeszlifują technic bricki na wylot... :D

BS, flickr
Ostatnio zmieniony 2010-11-11, 12:07 przez Jerac, łącznie zmieniany 3 razy.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

[jeden, dwa]
404,404 :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Ops, Ops. Już :D

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 372
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#4 Post autor: Deckard Cain »

Cudo panie cudo.

Jak dla mnie każdy szczegół odwzorowany perfekcyjnie - szczególnie podoba mi się cieżki bolter na wieżyczce.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: groblas »

Ja powiem tak. Jak go zobaczyłem to spadłem z krzesła. Normalnie jak oryginał. Słyszałem ze może będziesz na pyrkonie. To jeśli można chciałbym go zobaczyć z bliska. Co prawda w armii którą posiadam czyli daemonhunters nie ma tej maszynki ale czuje do niej wielki sentyment :D A zrobisz landka ?? PROSZĘ :D
Zaczęło się od Camouflaged Outpost i nadal kocham ta serie !!!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Jak znajdę sponsora na PFy warte 500 zeta.... :D

Land Raider jest w planie na przyszły rok, ale raczej na drugą połowę.

Teraz chciałbym pokombinować znowu z przeciwnikami, i zrobić oddziałek assaultów i może terminatora?

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

Wygląda naprawdę świetnie i sprawnie jeździ. Chciałbym jeszcze zobaczyć jak to cudo radzi sobie z podjazdami pod wzniesienia. Może się czepiam ale dla mnie mogłoby być po jednym rzędzie łańcuchów na stronę więcej. Wtedy gąsienice wyglądałyby na bardziej "masywne". Ale podkreślam że to tylko wyłącznie moje zdanie, wcale nie musisz się z nim zgadzać :D.
Ostatnio zmieniony 2010-11-11, 15:31 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Piękny. Synchronizacja działek bocznych z wieżą pomysłowa i robiąca naprawdę duże wrażenie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Waler93 pisze: Może się czepiam ale dla mnie mogłoby być po jednym rzędzie łańcuchów na stronę więcej. Wtedy gąsienice wyglądałyby na bardziej "masywne". Ale podkreślam że to tylko wyłącznie moje zdanie, wcale nie musisz się z nim zgadzać :D.
Wtedy użycie łańcuchów mijałoby się z celem, ponieważ przy 3s szerokości bardziej sensowne wydaje się użycie gąsienic starego typu:

Obrazek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Te gąsienice natychmiast pękają przy nawet niedużych przechyłach bocznych, chyba że kółka jezdne są nie na środku a po bokach... a wtedy z nich spadają.

Do lżejszych pojazdów tak, do takiego nie.

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

To ja tylko powiem ze naczelny White Dwarfa (miesiecznik wydawany przez Games Workshop czyli producenta oryginalnego modelu) wypowiedzial sie na widok Jerac'owych Space Marinow w ten sposob:
I saw these the other day too! Aren’t they awesome?

Musze mu teraz Predatora podrzucic.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#12 Post autor: Bartex0805 »

Normalnie bomba jestem zachwycony ideał.

the oneman

#13 Post autor: the oneman »

Oh oh !! Wspanialy .
Normalnie raczej mnie smieszy ,gdy ludzie mowia -"myslalem ,ze to nie LEGO",ale tym razem chyba mialbym watpliwosci ,gdyby zdjecie bylo mniejsze ,no i przegladalbym np. googla. Jest to przepieknie i pomyslowo ksztaltowane - wieza pierwsza rzuca sie w oczy ,ale naprawde kazdy skrawek tego monstrum mnie zachwyca .
Brawo !

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

Nexus 7 pisze:To ja tylko powiem ze naczelny White Dwarfa (miesiecznik wydawany przez Games Workshop czyli producenta oryginalnego modelu) wypowiedzial sie na widok Jerac'owych Space Marinow w ten sposob:
I saw these the other day too! Aren’t they awesome?
To jak zaliczenie w poczet świętych za życia :)

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#15 Post autor: Thangor »

Model jest genialny i pewnie mógł byś żyć sprzedając takie :)
Jedyne co do czego mam wątpliwości to kamery(bo to chyba kamery?) nad bocznymi bolterami są jakieś takie klockowe :P

ODPOWIEDZ