[MOC] Dwie małe wyścigówki

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

[MOC] Dwie małe wyścigówki

#1 Post autor: Darecki »

Obrazek

Geneza powstania owych wynalazków sięga wakacji i częstochowskiej 00453005_0000002owej integracji. Padł wtedy pomysł by urządzić wyścigi małych samochodów. Było nawet spotkanie, na którym ustaliliśmy ostateczny kształt podwozia, żeby każdy miał takie samo - tutaj największą zasługę w jego zaprojektowaniu ma Mistrz Podziemi. Niestety, sam plan "imprezy" się rozsypał i nic z tego nie wyszło (może w przyszłym roku :) ).

Przejdźmy teraz do samej konstrukcji.

Podwozie to belkowa konstrukcja, w bardzo łatwy sposób rozbieralna, przez co można bez wielkich ceregieli dostać się do batteryboxa (wystarczy wypiąć cztery plate'y i rozsunąć - świetny pomysł Mistrza). Dodatkowo są dwie różne przejściówki używane w zależności od typu nadwozia - technicowe jest o pół studa węższe - także bardzo łatwo demontowalne. Ogólnie rzecz biorąc moim założeniem było, aby cały model można było rozebrać wykonując jedynie kilka ruchów. Więcej szczegółów na ten temat będzie jeszcze dalej.
Model napędzany jest jednym Xl'em z przełożeniem 3:1 patrząc od strony silnika, za skręt odpowiada PF medium.

Nadwozia.
Właściwie to były ich trzy... Czerwony kabriolet, czarny i żółty pseudo hot-rod. Czarny jednak wypadł po zbudowaniu hot roda.
Czerwony kabriolet - brickowa konstrukcja zbudowana jako pierwsze nadwozie. Początkowo miało być tylko to, jednak okazało się o wiele za ciężkie. (uroda bricków) Dlatego pozostało do dziś jedynie ze względów estetycznych i cieszących oko :) Choć to zweryfikujecie Wy.
W celu zejścia z wagi na same wyścigi zbudowałem wylajtowaną wersję kabrioleta - praktycznie był to klon, jednak z użyciem technic bricków i technic plate'ów. Był brzydki jak noc listopadowa, dlatego szybko go usunąłem z projektu :)
Na jego miejsce powstał żółty hot rod - Zwarta technicowa konstrukcja z nowych belek bez zbędnych fajerwerków - byle jak najlżej. Kolory niestety trochę rozjechane ze względu brak żółtych nadkoli - dlatego wraz z maską są białe.
Co do wnętrz - właściwie ich nie ma - mała ilość miejsca i plątanina kabli od PFów skutecznie uniemożliwiły zrobienie czegoś ciekawego..
Nadwozia można bardzo szybko wymienić - są przymocowane ośmioma zatyczkami - 4 na boki i po dwie na przód oraz tył. Dzięki tej "modułowej" konstrukcji samochodzik może być błyskawicznie serwisowany.

Jako, że z wyścigów nic nie wyszło to chociaż pokażę to wszystko tutaj - same modele uważam za całkiem przyzwoite i szkoda by ta praca się zmarnowała i poszła do piachu :)

Galeria:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=452820
Ostatnio zmieniony 2010-11-27, 23:21 przez Darecki, łącznie zmieniany 1 raz.
It's just a ride...

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#2 Post autor: Chrupek »

czerwone nadwozie szałowe! Bardzo mi się podobają subtelne krzywizny przodu. Ale razi trochę szyba... wiem, że miało byc brickowe nadwozie, ale może warto szybe zrobić z konektorów?
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Model na PFach bez filmu w dziale Technic.

Kpina? :D
Lud domaga się igrzysk! I filmu.

A czerwone autko faktycznie fajnie wygląda.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#4 Post autor: misiek »

Czerwony, nie wiem czemu, z przodu, skojarzył mi się z BMW. Podoba mi się cała bryła i to że przednie nadkola nie są ogromniaste w stosunku do kół, jak to czasami bywa.

Co do żółtego, to bardziej przypomina buggy niż hot roda :)

Ogólnie duży plus.
Ostatnio zmieniony 2010-11-28, 11:28 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Fajny ten czerwony (ale oryginalny jestem :P ). Tylko na glebe z nim, bo jak na tyczkach stoi. Chyba,ze to ma byc maly SUV, a nie terenowka :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#6 Post autor: Darecki »

Kubrick, właściwie masz rację :D Obniży się go trochę.
Co do filmu - zrobię go, gdy tylko uda mi się załatwić/kupić pilot, teraz ciężko z funduszami i są inne priorytetowe wydatki...
Jerac, igrzyska jeszcze się odbędą ;) Mam nadzieję.

Dzięki wszystkim za komentarze!
It's just a ride...

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

Widać, że prosta konstrukcja bez zbędnych ceregeli. Podwozie wygląda ładnie, lecz ja bym dał dyferencjał zamiast sztywnego połączenia zębatkami. Byłyby znacznie mniejsze opory przy skręcie i byłby on bardziej efektywniejszy. Co do karoserii - czerwona jak najbardziej ok, natomiast w żołtej jakoś nie do końca przekonują mnie białe nadkola i maska.

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#8 Post autor: Darecki »

Aby wsadzić dyfer, podwozie musiałoby być większe... I np. na kamienistej nawierzchni taki otwarty dyferek raczej do ścigania się najlepszym pomysłem by nie był :)
It's just a ride...

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Całkiem fajne.
Film! Film! Film!

ODPOWIEDZ