6511 Rescue Runabout

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

6511 Rescue Runabout

#1 Post autor: Wawrzino »

Obrazek
6511 Rescue Runabout

Dane techniczne
Seria: Town / Fire
Rok produkcji: 1992

Liczba klocków: 34 (spis na BL)
Liczba figurek: 1
Cena: MSRP: ???$, Polskie sklepy: brak, Allegro: ok. 9 PLN
BS, Peeron, BL

Opakowanie i instrukcja
Ze względu na wiek zestawu niestety opakowanie i instrukcja zaginęły w odmętach historii.

Klocki
W tym zestawie brak unikatowych, rzadkich elementów z racji jego wieku i prostoty budowy. Dostajemy zaledwie 34 klocki, w większości czerwone.
Jednakże moim zdaniem najciekawsza z całego zestawu jest figurka strażaka.
Obrazek
Prosta buźka, bez zbędnych detali, czyli to co w klockach lubię najbardziej.
"Nowi" strażacy moim zdaniem nie dorównują charakterem tym starym minifigom.

Recenzja, czyli to co AFOLe lubą najbardziej
Zestaw ten otrzymałem małym berbeciem będąc. Miałem wtedy może 4 lata, więc z doświadczenia mogę powiedzieć, że bawialność ogromna.
Budowa nawet dziecku nie powinna zająć więcej niż 5 - 10 minut, dzięki czemu może od razu przejść do zabawy.
Największym mankamentem moim zdaniem jest całkowity brak wyposażenia dodatkowego. Nie dostajemy gaśnicy, ani nawet krótkofalówki. Nawet biorąc pod uwagę wiek to jest ubogo.
Strażak siedzi bezpośrednio na ramie pojazdu, a spokojnie miejsca wystarczyłoby do zamontowania fotela.
Jak widać po współczesnych, podobnych zestawach ta praktyka nie uległa zmianie:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9414
viewtopic.php?t=11068
Niestety ząb czasu dotknął zestaw, który ja posiadam. Strażak zgubił swój hełm strażacki, a niebieskie "koguty" zostały zastąpione zielonymi. (Koguty znów są niebieskie dzięki życzliwości pana Policjanta z zestawu 6664)
Planuję jednak w najbliższym czasie (tj. gdy będę dysponował jakąś wolną gotówką) dokupienie brakujących i wymianę zniszczonych elementów nie tylko w tym, ale także w innych zestawach, które odtworzyłem.
Zdjęcia z budowy:
Obrazek
Po pięciu krokach:
Obrazek
Ostatnie poprawki:
Obrazek
Gotowy zestaw:
Obrazek
Widok bez minifiga:
Obrazek
Wymiana kogutów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podsumowanie
Zestaw mały, ale z charakterem, szczególnie dla osób darzących sentymentem stare zestawy i proste buźki. Obecnie kosztuje on 9 złotych, a radość z zabawy ogromna. Świetnie też się prezentuje w połączeniu z innymi strażackimi zestawami, nawet tymi nowymi. Moim zdaniem solidne 7/10.
Za
  • Ogromna bawialność
  • Mimo upływu lat nadal dobrze się prezentuje
  • Klasyczny minifig
Przeciw
  • Całkowity brak wyposażenia dodatkowego
  • Brak fotela
Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=453534
Ostatnio zmieniony 2010-12-10, 10:02 przez Wawrzino, łącznie zmieniany 2 razy.

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Fajny drobiazg. Zdecydowanie najladniejszy strazak w ofercie - skladam powoli cala druzyne w tych mundurach.
Sympatyczne zdjecia z budowy.
Nie wiem co sadzic na temat brakujacego helmu i zamienionych "kogutow". Niby drobiazgi ale w sumie to 10% wszystkich klockow w tym zestawie. Ciekawe co inni forumowicze mysla na ten temat.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#3 Post autor: Wawrzino »

Pan strażak był bardzo niezadowolony z moich umiejętności rekonstrukcji. Zadzwonił więc po swojego przyjaciela pana policjanta i poprosił o użyczenie niebieskich kogutów na potrzeby prezentacji. Brak hełmu jakoś mi wybaczył, ale prosił abym mu go jak najszybciej dostarczył, bo bez niego czuje się łyso.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#4 Post autor: Deckard Cain »

Super że napisałeś o tym zestawie.
Pamiętam jak dziś gdy go dostałem (zaliczyłem wtedy pałe z matmy), jak dla mnie jeden z lepszych zestawów ze starych dobrych czasów, który mam do dzisiaj w nienaruszonym stanie. Choć faktycznie mnie wtedy tez zraził brak sprzętu dla strażak dlatego od razu dałem mu żółta gaśnice.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#5 Post autor: tomey »

Wawrzino, nie żebym się czepiał ale ten policjant też jakiś łysy... hehe. Recka ok, jak większość starszych wyjadaczy Lego też miałem ten zestawik i pamiętam to jak dziś kiedy wracałem z babcią z przedszkola wstąpiliśmy do sklepu z Lego gdyż akurat się bardzo rozpadało. Tak długa wizyta musiała zaowocować jakimś zestawem.
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ