[MOC] Kraina Szczęśliwości

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

[MOC] Kraina Szczęśliwości

#1 Post autor: Mikolaj »

...pójdziesz na północ. I będziesz szedł dniami i nocami, aż wkroczysz do lasu, największego lasu jaki widziałeś. Będą tam wielkie, czarne drzewa cisowe obrośnięte popielatym mchem, ale Ty pójdziesz jeszcze dalej. Zza krzewów róż wołać Cię będą nimfy i fauny, pod postacią pięknych kobiet, kusząc Cię i podpuszczając do zboczenia ze ścieżki... Ale Ty musisz iść dalej, przejść przez las. Gdy tego dokonasz, staniesz nad brzegiem mroźnego morza, które pamięta czasy Alberyka i Mime. Lecz Ty już nie będziesz czuł chłodu, bo trafiłeś do celu. Tu nie ma wojen ani pieniędzy. Tu nikt nigdy nie nazwie Cię tchórzem i zdrajcą, nikt nigdy nie wezwie Cię na pojedynek, nikt Cię nie poniży. Będziesz żył w pokoju i miłości.

Wioska prastara, w której czczą drzewa, spokój... Wioska pierwotna.
Obrazek
Galeria BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=453562



To moja pierwsza praca castle, która być może pojawi się na CCC. Więc krytyka ma być i to ostra - ta praca już została nazwana jedną z moich najgorszych, więc czujcie się bezkarni:) Ogólnie rzecz ujmując jest tu parę rzeczy innych, nowych, które mają prawo się nie podobać - np. zimna, szara woda...


Pozdrawiam:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#2 Post autor: grevious27 »

Mam małe pytanie: coś ty brał?
Coś mało ludzi, ale sądzę, że większość zboczyła z nimfami XD
Tak na serio, fajna praca, bardzo podobają mi się domki, tylko okolica trochę zapuszczona.
Skoro nie ma tam pieniędzy, to kraina nie dla mnie.

PS. Dlaczego ta pani taka plastikowa i płaska?
Ostatnio zmieniony 2010-12-03, 18:36 przez grevious27, łącznie zmieniany 2 razy.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#3 Post autor: Filozof »

Mnie się nie podoba kolorystyka. Jakoś czuję w pracy "efekt jajecznicy".
Może tylko ja? :D
Poza tym - praca nienajgorsza.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Jakbyś nie napisał, że to woda to bym nie zgadł. Żeby chociaż ten szary kolor był przykryty płytkami trans clear to może naprowadzałoby to na właściwy trop. No niby jak są ludziki bez nóg to powinno się kojarzyć, że mają te nogi zanurzone, ale to wygląda jakby one były zanurzone w cemencie. Żeby choć brzeg był bardziej porośnięty roślinnością to już byłaby dodatkowa wskazówka.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#5 Post autor: misiek »

Pan z bajora ma zaje tatuaż :)

Taka szaro-bura kolorystyka, jak na krainę szczęsliwości powinno być kolorowo i cudnie jak w bajce, a jest tak jest, czyli szaro. Trochę dopracuj szczegóły i kolory i będzie git.
FREE HUGS :D

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#6 Post autor: Misaki »

Ten opis i ta praca wprowadzają taki sielski klimat z twórczości Petrarki jeszcze wcześniej Wergiliusza...bo przecież tak niewiele potrzeba do krainy szczęśliwości. Największą przyjemność czerpać można z rzeczy najbardziej pierwotnych. U Ciebie są to przebywanie z drugą osobą i praca drwala po kończeniu której można z satysfakcją wrócić do chaty. Brakuje mi tu jedynie motywu solarnego ale coś mi się wydaje - po kolorach klocków jak i doborze tła, że scena ma miejsce o zachodzie słońca.
Co do spraw technicznych to mam wrażenie, że jest o szczyptę za dużo bałaganu. Chaty mi się podobają. Może dachy bym im bardziej wytailsował.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#7 Post autor: Miszel »

misiek pisze:Pan z bajora ma zaje tatuaż :)
Miałem napisać to samo :) i jaki nowatorski wzór jak na swoje czasy.

Na pierwszy rzut oka zastanawiałem się co takiego romantycznego widzą ci ludzie brodząc w bagnie po pas. Może się topią w ruchomych piaskach i cieszą się ostatnią chwilą? Dopiero opis rozjaśnił, że to ma być woda.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Miszel pisze: Miałem napisać to samo :) i jaki nowatorski wzór jak na swoje czasy.
:D
misiek pisze:Taka szaro-bura kolorystyka, jak na krainę szczęsliwości powinno być kolorowo i cudnie jak w bajce, a jest tak jest, czyli szaro.
Nie lubię kolorowego castle. Poza tym, czemu szczęśliwość musi być przedstawiana w możliwie najbardziej kolorowy sposób?

I jeszcze spóźnione, ale wielkie podziękowania dla Dartha Grellenorta, bez którego ta praca by nie powstała.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#9 Post autor: Dart Grellenort »

Nie ma za co :)
Nie jestem przeciwny szarej wodzie, ale przydałoby się ją wyraźniej oddzielić od brzegu. Widać, że bajzel zamierzony, ale nieco za duży. Jak Filozof napisał: jajecznica.
Może jeszcze jedno zdjęcie "z tyłu"?
No. I tyle.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

No nie wiem... mroczne to jakieś. Dzieciaki taplają się wieczorkiem w gnojowicy, za chlewikiem, a pan z brodą zaraz chwyci za siekierkę i odrąbie im łby.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Mikołaj, myślę, że w obecnym stanie to nie jest konstrukcja, która ma szanse w konkursie.
Ciekawy pomysł. Masz jak widzę szerszą koncepcję, ale osobiście zrezygnowałbym z zagrożenia i pozostał przy czystej, wiejskiej sielance. Zaś jeżeli wprowadzasz zagrożenie w postaci wojowników, to dobrze by było zrobić choć jedno zdjęcie obejmujące i kochanków, i skradających się intruzów, żeby dać całościowe spojrzenie.

Ta "woda" to nieporozumienie. Trudno powiedzieć jak co to wygląda. Jeżeli koniecznie chcesz zrobić szarą wodę (a mogłoby to rzeczywiście być dobrym pomysłem), to myślę że tylko kafelkami w kolorze 'przydymionym' (trans-black chyba).
Tutaj chyba najbardziej pasowałaby ciemnozielona - albo z klocków bokiem albo z ciemnozielonych, lub przezroczystozielonych kafelków (lustrzana powierzchnia wiejskiego stawu pełnego glonów). I dowalić gdzieniegdzie nenufarów czy innych smolinosów.
Piasek nad wodą przydałoby się zaznaczyć podnosząc go choć o płytkę.
Brzuszki ludzików powinny wychodzić gładko z wody, bez szpar.

Dachy domków - wykombinuj coś, jest mnóstwo możliwości. Gołe płytki to - obok standardowych dachówek - rozwiązanie najprostsze i najmniej efektowne.

Czarny i jasnoszary w ścianach domków dają zbyt duży kontrast.

Skała przy ludzikach też do poprawki.

Podoba mi się okolica choinki, schodki biegnące do wody i fragment muru wystający spomiędzy krzaków po lewej stronie.

Gotowe okienka (i drzwi) - co kto lubi, ja akurat uważam, że w większości konstrukcji psują wygląd. (Tak samo jak gotowe krzaki i drzewka.)

Wspomniany tatuaż - hmm... Raczej trzeba by go ukryć na zdjęciach, w ostateczności wycinając na komputerze.

I jeszcze drobiazgi - płotek lepiej wyglądałby z ciemnobrązowych desek, pokrywa beczki powinna być gładka, dobrze by było jeszcze popracować nad drzewkami, dołożyć komin (choć dziura w dachu też spełnia zadanie, to komin zdecydowanie lepiej wygląda) a w obejściu mogłoby się walać trochę więcej dupereli.

Mówiłem już że Lego zaczęło produkować różowe ludziki?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#12 Post autor: Mikolaj »

V1 pisze: Mówiłem już że Lego zaczęło produkować różowe ludziki?
Różowe ludziki byłyby tu świetne, ale jest ich mało, są za mało zróżnicowane, za mało torsów w tym kolorze, etc.
V1 pisze: zrezygnowałbym z zagrożenia i pozostał przy czystej, wiejskiej sielance. Zaś jeżeli wprowadzasz zagrożenie w postaci wojowników, to dobrze by było zrobić choć jedno zdjęcie obejmujące i kochanków, i skradających się intruzów, żeby dać całościowe spojrzenie.
Tu nie ma wojowników. Facet z siekierą jest facetem z siekierą zbierającym opał.
V1 pisze: Dachy domków - wykombinuj coś, jest mnóstwo możliwości. Gołe płytki to - obok standardowych dachówek - rozwiązanie najprostsze i najmniej efektowne.
Tak, ale jak inaczej zaznaczyć słomę? Pomysłów miałem parę, ale tanowe płytki + grille wyglądały najlepiej. Co do chatki numer dwa, zgadzam się że dach wygląda okropnie, ale z legowych kolorów ciężko zbudować coś mrocznego. Mroczna kraina szczęśliwości. Jestem dziwny jakiś :D
Komin był, ale właśnie przez te dziury w dachach został usunięty.

Właściwie większość z tych rzeczy, o których mówisz jest efektem braku elementów. Bo niby skąd wytrzasnąć płytki trans-cośtam? Z wodą eksperymentuje, bo większość wód w Mocach jest do niczego. Praca już raczej nie będzie poprawiana - trochę mnie zmęczyła, bo jak zwykle, pomysł miałem wielki, najchętniej zbudowałbym całą krainę... Poza tym mam masę nowych, innych pomysłów. Dziękuję jednak za uwagi, bo przydadzą się następnym razem, staram się jakoś uczyć na błędach.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#13 Post autor: smyk »

Podoba mi się to ujęcie (nr 1) z kochankami na pierwszym planie i rozmytym tłem. Ale byłem przekonany, że po prostu siedzą na trawie pod drzewem złączeni w miłosnym uścisku.

Ujęcie ogólne (nr 0) masakruje świnka za płotkiem - przez to wydaje się, że kochankowie wygonili świnkę i taplają się w gnojówce.

Podoba mi się to koło pod drzewem i niejednorodność podłoża.

Gdzie widać wojowników? Widzę tylko dwóch dobrodusznych drwali.

ODPOWIEDZ