[MOC] Cysterna 4x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

[MOC] Cysterna 4x4

#1 Post autor: solic »

Obrazek

Cysterna 4x4

Napęd: dwa silniki RC (wmontowane w mosty), napęd z dalszego (wolniejszego) wyjścia z przełożeniem 12,6:1
Skręcanie: z modułu RC
Zawieszenie: z przodu kolebka, z tyłu oś pływająca
Wymiary w studach: szerokość 27, długość 51, wysokość 27 (z anteną 38)
Masa: 2,012 kg

Na początku od razu zaznaczę to nie jest trialówka i nie ma ambicji nią być. Zresztą przelicznik byłby taki że już na starcie kwalifikowałaby się na pierwsze miejsce od końca:)
Chciałem zbudować coś z napędem na 4 koła, coś co w miarę dobrze będzie radziło sobie w terenie, a przy tym będzie rozwijało znośną prędkość.
Zaczęło się od przedniego mostu, który był zbudowany już kilka miesięcy temu. Później stopniowo powstawała reszta. Tylne zawieszenie początkowo było również kolebkowe, ale zainspirowany [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7787]tym pojazdem Sariela[/URL] przerobiłem je na oś pływającą. I przyznaję, że sprawuje się bardzo dobrze, dodatkowo stosunkowo łatwo można zmieniać charakterystykę zmieniając punkt mocowania amortyzatora.

Ponieważ nie było za bardzo miejsca na dodatkowe mechanizmy - mosty są wysokie, do tego trzeba było zapewnić miejsce do swobodnej pracy zawieszenia – nie wpychałem żadnych dodatkowych funkcji, więc zabudowa pełni wyłącznie funkcję ozdobną. Padło na cysternę, bo temat wydaje mi się mało popularny, szczególnie wśród technicowych mocy. Wcześniejsze wersje zabudowy (skrzyniowa i chłodnia) również są w galerii.

Kształt maski i kabiny jest inspirowany ZIŁem 130, choć proporcje są celowo delikatnie przerysowane. Grill i cały przód to już własna inwencja.

Poniżej kilka zdjęć, więcej w galerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filmik, niestety kręcony tylko w warunkach domowych, ale tak to jest gdy jak człowiek wychodzi rano z domu jest jeszcze ciemno, wraca do domu jest już ciemno. A w niedzielę kiedy wreszcie było trochę czasu, 13 stopni mrozu skutecznie zniechęciło mnie do filmowania w plenerze.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wt85_hOlDCM[/youtube]

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Jeździ szybko, sprawnie, to że jest na RC w niczym nie przeszkadza.

jeżeli chodzi o wygląd to cysterna z dwoma zbiornikami jest strasznie dziwna.

A Lime + metallic silver czy co to jest za kolor to niestety jedna z najgorszych kombinacji :)

Za to fajnie ze praktycznie same czesci Technic.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#3 Post autor: m4rc1n »

Fajna cysterna :)
Widać, że nieźle sobie radzi na przeszkodach mimo dyfrów, choć czasem troszkę przeszkadzają.
Najbardziej mi się podoba grill w połączeniu ze światłami, przez nie, całość wychodzi lekko futurystyczna :)
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

Niby nic specjalnego, a jednak bardzo sympatyczna zabawka. Lubię RC. Ładne błotniki.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#5 Post autor: michallus »

Nie wypowiem się w kwestii technicznej gdyż jestem laikiem. Za to skomentuje wygląd - JEST ŚLICZNA!!! Wspaniały kolor, maska i te zbiorniki. Gdyby był to zestaw seryjny skusiłbym się mimo ,iż nie posiadam prawie żadnych klocków serii TECHNIC (!!!) i sa one dla mnie czarna magią

przód mi się kojarzy z cadillakiem :)

http://cadillacforums.com/cadillac-mode ... de-esv.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-12-08, 15:17 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Nietuzinkowa maszyna w nietuzinkowym kolorze. Jak dla mnie wybór właśnie takiej kolorystyki jest tu strzałem w dziesiątkę.
Ciężarówka jeździ całkiem zgrabnie i pewnie niejedną trialówkę mogłaby zawstydzić.
Wygląd dość oryginalny, wersja z zabudowaną cysterną chyba najlepsza, choć skrzynia również prezentuje się całkiem korzystnie.
Udana konstrukcja.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#7 Post autor: Barteq »

michallus pisze:technicsów
Ostatnio zmieniony 2010-12-07, 22:57 przez Barteq, łącznie zmieniany 1 raz.

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: SeTA »

Bardzo mi się podoba. Ten masywny przód po prostu rządzi i świetnie komponuje się z wielkością mostów.
Dobór kolorów też całkiem ciekawy. Bardzo podobają mi się wykończenia (pod grillem i na bokach - to Bionicle?).
Cysterna wyglądałaby IMHO ciekawiej, gdyby połączyć ją w jeden szeroki zbiornik z zaokrąglonymi bokami.

Awatar użytkownika
lizak86
Posty: 62
Rejestracja: 2007-06-22, 22:28
Lokalizacja: Kwidzyn
brickshelf: lizak86

 

#9 Post autor: lizak86 »

M_Longer wstawiłeś mojego Deka czyt. gramofon:)


A co do modelu to fajna zabawka i ładnie zrobiona. Chętnie chciałbym taki model mieć. Dla mnie mógłby szybciej jeździć nawet bardzo szybciej.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

SeTA pisze:pod grillem i na bokach - to Bionicle?).
Raz:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=46456

Dwa:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30647

Pozamieniali kategorie niektórych elementów i się gorzej szuka :/
Ostatnio zmieniony 2010-12-07, 22:57 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#11 Post autor: Żbik »

Jak dla mnie wygląda jak terenowy, opancerzony pojazd asenizacyjny ;) Filmu zobaczyć teraz nie mogę, więc dopiszę więcej jutro.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

Żbik pisze:Jak dla mnie wygląda jak terenowy, opancerzony pojazd asenizacyjny ;)
Czad :D
Zawias pieknie wyniera przeszkody, nie moge wyjsc z podziwu. No to teraz niech to wytrzyma do wiosny i wystartuj w zawodach trialowych :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#13 Post autor: Atros »

Z wyglądu jest super, ta atrapa i obudowy świateł? wyglądają tak agresywnie. Proporcje bardzo dobre. W ogóle pierwsza fota jest fajna.
Szkoda, że ciężarówka nie ma aspiracji zmierzyć się z innymi, ale może jeszcze wyjedzie z Twojego garażu jakaś trialówka, bo wygląda na to, że byłaby niezła.

Mała uwaga co to filmu, przeszkody przyklejaj jakoś do ziemi bo głupio to wygląda jak je przesuwasz a szczególnie jak wyjeżdżasz z nimi z kadru.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#14 Post autor: solic »

Dziękuję za ciepłe przyjęcie. Miło że się podoba.
Fistach pisze:A Lime + metallic silver czy co to jest za kolor to niestety jedna z najgorszych kombinacji :)
Bardziej obawiałem się kombinacji lime + tan. A tylko tanowe ćwierćokrągłe panele na zbiorniki były na BL w sensownej cenie i ilości.
Kubrick pisze:No to teraz niech to wytrzyma do wiosny i wystartuj w zawodach trialowych :D
Atr pisze:może jeszcze wyjedzie z Twojego garażu jakaś trialówka, bo wygląda na to, że byłaby niezła
A będą w przyszłym roku jakieś zawody na Śląsku albo w Krakowie? To może się zmobilizuję i pojawię...
Żbik pisze:Jak dla mnie wygląda jak terenowy, opancerzony pojazd asenizacyjny ;)
Ale nie ma naklejki "WUKO":)
Atr pisze:Mała uwaga co to filmu, przeszkody przyklejaj jakoś do ziemi bo głupio to wygląda jak je przesuwasz a szczególnie jak wyjeżdżasz z nimi z kadru.
O przyklejaniu rzeczywiście można było pomyśleć... A co do wyjeżdżania z kadru - na pewno byłoby lepiej byłoby zatrudnić kogoś jako kamerzystę albo opanować sztukę jednoczesnego sterowania autem i filmowania z ręki.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie komentarze.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#15 Post autor: Kubrick »

solic pisze:A będą w przyszłym roku jakieś zawody na Śląsku albo w Krakowie? To może się zmobilizuję i pojawię...
Pracujemy nad tym. Ciezarowki sie nam buduja, na wiosne chcemy pojezdzic w Krk. Zapraszam :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ