[MOC] Rycerzomat

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Rycerzomat

#1 Post autor: crises »

Moja druga praca na tegoroczne CCC. Tym razem w kategorii "Przygotowania do wojny".
Oto Rycerzomat.

Obrazek

Patrząc od lewej strony:
- banda wieśniaków i przypadkowych "ochotników" przekracza bramy,
- dwaj śmiałkowie rozebrani do rosołu zmierzają do machiny,
- machina do działania potrzebuje garści zbroi i trochę magii,
- wyborowy rycerz wyskakuje z machiny i dołącza do oddziału.

Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze dwa zdjęcia bonusowe z efektami specjalnymi. Wyszły mi przypadkiem, gdy ruszyłem aparatem podczas naświetlania, ale tak mi się spodobały, że zrobiłem kilka więcej.
Obrazek Obrazek

Tym razem dioramka jest bez żadnych cudów z perspektywą. Może nie jest idealnie czytelna, ale myślę, że z małą pomocą da się połapać o co chodzi.
Podziękowania lecą do maciejera za płotki. Bez nich nie byłoby tylu witrażowych okien.

Galeria na BS (kiedyś)
Zdjęcie na Flickr

Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#2 Post autor: Bobofrutx »

Jak zwykle z jajem. Świetna scenka!

Ze szczegółów, podoba mi się posadzka gładka na przemian ze studami, ciekawy detal.
Fajny/Magiczny efekt dało poruszenie aparatu podczas naświetlania.


Życzę powodzenia!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Der »

Rewelacyjna scenka. Lubię dioramy, szczególnie z masą szczegółów. Takie, gdzie się wydaje, że na każdym studzie coś się dzieje. :) Najfaniejszy błazen ^^
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

Swietna praca Crises :)
Jak zwykle sliczne wykonanie i dobry, czytelny pomysl z poczuciem humoru.
Parawan do rozbierania sie jest uroczy. Ciekawe, czy w sredniowieczu istnialy stringi meskie ;)
Wyrąbiscie wygladaja luki z PoP jako prawie gotyckie! I dlaczego blazen sie tak wstawil, w bialy dzien?

Jedyne co mi troszeczke nie pasuje, to te wstawki limonkowe w murach tan. Wyglada dosc nowoczesnie i gryzie sie to troche z klockami dark red. Ale to tylko szczegól.

Zycze powodzenia w tym wrednym konkursie niesprawiedliwosci!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Świetny pomysł i świetny każdy szczegół. Najbardziej spodobał mi się koleś patrzący na stojącą pod ścianą zbroję.

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Bardzo fajny jest parawan, i jak reszta mówi- świetny pomysł.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

Crises ciągle mnie zaskakujesz swoimi genialnymi pomysłami :D Teraz już wiem skąd się wzięli prawdziwi rycerze. Biedny błazen się upił ponieważ nie chcieli go przyjąć :(

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Świetny pomysł - jak zawsze u Crisesa : o)
Fajne mają miny.

Najbardziej spodobał mi się parawan - jest niby taki prosty, a taki ładny i sprytny.

Za to denerwuje mnie lewa krawędź - ten naderwany mur. Przydałby się tam jeszcze kawałek ściany na 1 stud grubości. Ale to moje osobiste zdanie, bo nie lubię urywania w takich miejscach : o)
Ostatnio zmieniony 2010-12-20, 12:37 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

crises

#9 Post autor: crises »

Bobofrutx pisze:Ze szczegółów, podoba mi się posadzka gładka na przemian ze studami, ciekawy detal.
Nie wiedziałem na 100% gdzie będę chciał ludziki postawić i to jest troszkę takie wyjście awaryjne. Poza tym trochę mi się znudziło kaflowanie wszystkiego i trochę studów nie zaszkodzi.
Bobofrutx pisze:Fajny/Magiczny efekt dało poruszenie aparatu podczas naświetlania.
Mam jeszcze kilka pomysłów na wykorzystanie tego efektu.
lugomina pisze:Parawan do rozbierania sie jest uroczy.
lordofdragonss pisze:Bardzo fajny jest parawan
Ciamek pisze:Najbardziej spodobał mi się parawan - jest niby taki prosty, a taki ładny i sprytny.
Dzięki. Nie sądziłem, że taki drobiazg, spodoba się tak bardzo.
lugomina pisze:I dlaczego blazen sie tak wstawil, w bialy dzien?
Cevillus pisze:Biedny błazen się upił ponieważ nie chcieli go przyjąć :
Bo to jest Błazen-Patolog http://www.flickr.com/photos/33774513@N ... 796742473/
lugomina pisze:Wyrąbiscie wygladaja luki z PoP jako prawie gotyckie!
Trochę się bałem, że nie będą pasować stylem, ale sprawdziły się.
lugomina pisze:Jedyne co mi troszeczke nie pasuje, to te wstawki limonkowe w murach tan. Wyglada dosc nowoczesnie i gryzie sie to troche z klockami dark red. Ale to tylko szczegól.
Jest bardziej radośnie. Chciałem dać trochę innych kolorów niż standardowe szare, brązowe i ciemnoczerwone.
zgrredek pisze:Najbardziej spodobał mi się koleś patrzący na stojącą pod ścianą zbroję.
Zwykły chłopek-roztropek dostał się do pałacu i zwiedza. Poza tym musiałem coś wykombinować, żeby wszyscy nie stali plecami do aparatu.
Ciamek pisze:Za to denerwuje mnie lewa krawędź - ten naderwany mur. Przydał by się tam jeszcze kawałek ściany na 1 stud grubości.
Mnie też i prawdę mówiąc to jest moje niedociągnięcie, ale nie miałem za bardzo pomysłu jak to ładnie wykończyć. Ramka od okna wchodzi na bricki i dlatego nie da się zrobić normalnej ściany. Mogłem przyczepić plejta, albo kafla do ramy, ale nie wyglądało to najlepiej. No i zostało tak jak jest. Mi już tak bardzo nie przeszkadza.

Dzięki za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2010-12-20, 12:37 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Bardzo zgrabna i pomysłowa rzecz, ale to raczej truizm.
Nie znajduję słabych punktów.
9/10 żeby Ci nie odbiło :)

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Crises, nie mówiłeś, że byłeś w wojsku...
Tak, to mniej-więcej wygląda, tylko, że zamiast czarodzieja jest kapral, a zamiast zbroi - moro. No i pijanych błaznów jest znacznie więcej.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#12 Post autor: maciejer »

Mrutek pisze:No i pijanych błaznów jest znacznie więcej.
Masz na myśli kadrę?
Scenka fajna, brakuje mi panienek podglądających wszystko przez okna.
A z prawej strony ściana też mogła by być złamana tak jak z lewej. Bo teraz żołnierze mają ledwie kilka studów dla siebie. No chyba, że celowo chiałeś mieć asymetrię.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Qworg »

Te zdjęcia z bonusem są świetne, szczególnie to drugie. Wygląda jakby naprawdę to działało.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#14 Post autor: glaz_pimpur »

crises pisze:Może nie jest idealnie czytelna,
Jest bardzo czytelna. Moja żona zrozumiała wszystko tylko patrząc na główne zdjęcie.
Pomysł piękny, bo od czapy. Wykonanie również. Bardzo ładnie komponują się te "arabskie" łuczki.
Tylko żeby żury zrozumiały...
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

crises

#15 Post autor: crises »

crises pisze:Nie znajduję słabych punktów.
9/10 żeby Ci nie odbiło :)
A co tam. Raz się żyje. Bez kozery powiem pińćset!
Mrutek pisze:Crises, nie mówiłeś, że byłeś w wojsku...
Nie byłem. Wojsko znam z Twoich barwnych opowieści z podróży warszawskiej.
maciejer pisze:Scenka fajna, brakuje mi panienek podglądających wszystko przez okna.
Przez chwilę miałem taki pomysł, ale zrezygnowałem. Musiałbym je dać w otwartych oknach, a przez to widać by było szare tło kartonu. Tego chciałem uniknąć.
A z prawej strony ściana też mogła by być złamana tak jak z lewej. Bo teraz żołnierze mają ledwie kilka studów dla siebie. No chyba, że celowo chiałeś mieć asymetrię.
Asymetria jest celowa. Żołnierze nie są najważniejsi i lepiej kompozycyjnie mi pasowało zrobić bez drugiego zagięcia.
Qworg pisze:Te zdjęcia z bonusem są świetne, szczególnie to drugie. Wygląda jakby naprawdę to działało.
Dam je jako jedno z trzech konkursowych. Ciekawe, czy będą się pytać, czy to efekt komputerowy, bo takich nie wolno zgłaszać generalnie.
Jest bardzo czytelna. Moja żona zrozumiała wszystko tylko patrząc na główne zdjęcie.
No to świetnie. Cieszę się.
Tylko żeby żury zrozumiały...
Liczę na przebłysk ich intelektu.

ODPOWIEDZ