Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Kiedy dorosnę...
Autor Wiadomość
Jumbo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 10:45   [MOC] Kiedy dorosnę...

Zainspirowani zakończonym już konkursem, wraz z córką (13 lat) stworzyliśmy kilka scen. Jednak córa postanowiła, by pokazać tylko jedną z nich, która według niej jest ciekawa.
Cóż, czego się dla dziecka nie robi...
No i jest to nasza pierwsza praca pokazana na forum. Jest to dla nas sprawa wyjątkowa i miło nam, iż możemy coś zaprezentować.
Ale starczy z pisaniem, pora na opis i prezentację.

Witajcie, jestem Jasar Nabhan i mam 6 lat. Mieszkam w Iraku, w małej wiosce blisko miasta Ar Rutbah. Nasz dom to mała lepianka, ale mieszka nam się dobrze. Mój tata Tarif Nabhan całymi dniami gdzieś biega, aż powiewa jego kefija i thobe. Targa z sobą zegarek i jakieć czerwone pałeczki ze sznurkiem i straszy ludzi. A ja zaraz pobiegnę do sąsiadów straszyć ich córkę moją żabą!! A kiedy dorosnę, to będę jak tata!!

Dodatkowe fotki: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=455537

Jak coś namieszałem ze zdjęciem, linkiem, to proszę o reprymendę.
Ostatnio zmieniony przez Jumbo 2010-12-22, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 10:53   

Calkiem fajnie zrobione, obie figurki glownych bohaterow bardzo dobre. Budynek tez dobrze oddany, wyglada jak na filmach z Iraku. Jest tylko jedno, ale spore ale: kolor nie ten! Calosc powinna byc piaskowa (tan)!
A tematyka jak na 13-letnia dziewczynke tez "ciekawa"...

Jumbo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 11:14   

Dzięki za miłe słowa.

Co do kolorystyki. W założeniu miał być kolor tan, ale najzwyczajniej na świecie zabrakło klocków. Także osadziliśmy domek w klimacie przyulicznej chaty, budowanej z betonu, wraz z wybetonowanym podwórkiem.

A co do tematyki... Cóż, staramy się w naszych budowlach oddać sceny, które nie są najczęściej tematyką większości prac. W niektórych pracach córa oddaje to, co widzi w wiadomościach telewizyjnych. A pomysł z klimatem Iraku wziął się po obejrzeniu filmu o dzieciach, które wychowują się w zagrożeniu otaczającej ich wojny.
Ale na szczęście pojawiają się również prace "normalne". Teraz pracujemy nad wieżą krasnoludów.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2010-12-22, 13:39   

Dobry debiut. Domek podwyższyłbym o 1 klocek, tak, żeby te brązowe belki mogły wystawać z muru również nad drzwiami.
Mniemam, że w liście do Mikołaja i Ty i córka prosiliście o klocki?

Wawrzino 
Adenozynotrójfosforan

Wpisy: 165
Wysłany: 2010-12-22, 16:45   

Urocza scenka, choć jak na mój gust zbyt "wykafelkowana", ale nie przejmujcie się tą opinią ;) Ja po prostu tak mam, że lubię widzieć stare dobre study.
Może mały detal, ale moim zdaniem świetnie pomyślany, mianowicie laska dziadka.

Cevillus 

Wpisy: 553
Wysłany: 2010-12-23, 22:05   Re: Kiedy dorosnę...

Odważny temat wzięliście na tapetę. Jak na początek bardzo udany MOC. Mam nadzieję że kolejne wasze prace będą jeszcze lepsze.

Ten cytat najbardziej mi się spodobał:
Jumbo napisał/a:
Mój tata Tarif Nabhan targa z sobą zegarek i jakieś czerwone pałeczki ze sznurkiem i straszy ludzi !!

lugomina 
V-miss Recenzji Krulowa Klocy

Wpisy: 733
Wysłany: 2010-12-28, 03:58   

Bardzo zgrabny domeczek, ladnie oddaje klimat bliskowschodni mimo malutkiej ilosci klockow. Scenka ma tez przyjemny opis.
Gratuluje debiutu i zmyslnej corki :)
Skoro zabraklo piaskowych klockow, to radzilabym zrobic podloze w jakims innym kolorze, rozniacym sie od scian domku - dobry pomysl z ta zielenia, chociaz w Iraku sucho.. Albo moze domek machnac na bialo, a podloze zostawic takie jakie jest?

Zycze dalszej wspolnej radosci z budowania razem z corka oraz piaskowego domu z Creatora w nowym roku jako prezent dla Was obu :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu