[MOC] Ki-804

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
the oneman

[MOC] Ki-804

#1 Post autor: the oneman »

Obrazek
Ki-804 views by the oneman, on Flickr

Obrazek
Ki-804 in flight by the oneman, on Flickr

Japonia przegrala wojne z Rosja w 1904 roku i zostala przylaczona do imperium ,po rewolucji bolszewickiej stala sie republika radziecka . Na poczatku wazny osrodek przemyslowy a od konca lat dwudziestych stale rosnacy w sile osrodek polityczny .
Co z tego wyniknie ?
Ostatnio zmieniony 2010-12-25, 23:24 przez the oneman, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#2 Post autor: Noobi »

Fajne straszydło.
Sam nie wiem co mógłbym o tym jeszcze napisać, przypomina połączenie samolotu, latarni morskiej i muchy.
Naprawdę odjechany moc:)
Gratuluje wyobraźni.

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Der »

Tak jak w komentarzu. Jestem zachwycony Twoimi pracami. Mają w sobie tyle czegoś pieknego i nieznanego. Przypominają mi animacje japońskiego Studia Ghibli. Tam też występuję, takie dziwne, przepiękne i specyficzne budynki, pojazdy, dziwy i cuda.

Rewelacyjna praca.

Ki-804 wydaje mi się też Twoją najpełniejszą pracą (chyba łącznie z siewnikiem w sumie, czy jak to się nazywało). Jest dopracowana. Masz niezły patent na ten samolot. Przy tym pozostawiłeś w Niej dużo magii i pewnego rodzaju chaos. Gratz. :)
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Piękne paskudztwo.
Na tym dolnym zdjęciu (ze złożonym przednim kołem) przypomina lądującego ptaka. Takiego utuczonego, nie lubiącego za bardzo latać.

Świetnie są zrobione tylne koła.
Ostatnio zmieniony 2010-12-26, 13:43 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To Ki-804!

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo zakrecony model ale przez to wlasnei swietny, wpatruje sie w niego od dosc dlugiego czasu i wciaz mnie fascynuje. Historia tez fajna.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

W sumie to chyba dobrze, że historia potoczyła się tak jak znamy bo jakby takie dziwactwa miały latać po niebie to nie byłoby fajnie :D

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#8 Post autor: Der »

kris kelvin pisze:W sumie to chyba dobrze, że historia potoczyła się tak jak znamy bo jakby takie dziwactwa miały latać po niebie to nie byłoby fajnie :D
Gdyby takie dziwactwa latały po niebie, to byłyby normalne a za dziwactwa uznalibyśmy to co mamy. xD :P

Pomijam fakt, czy coś takiego ma w ogóle jakieś racje unoszenia się w powietrzu xD
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Der pisze:Pomijam fakt, czy coś takiego ma w ogóle jakieś racje unoszenia się w powietrzu xD
Skrzydła ma, rade da ;P

Fikuśna konstrukcja. Dla mnie jednym z fajniejszych elementów są dwie tylne odnogi podwozia ;P
Ostatnio zmieniony 2010-12-26, 20:14 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Der »

Bobofrutx pisze: Fikuśna konstrukcja. Dla mnie jednym z fajniejszych elementów są dwie tylne odnogi podwozia ;P
Przypomina mi to surrealizm S. Daliego.
Np. ten obraz
Obrazek
Kuszenie Św. Antoniego

I to jest w takich pracach piękne. Surrealizm jakiś-taki. xD
<cisza>
Słyszysz?

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

masz w głowie gotowy pomysł, czy doklejasz na bieżąco kolejne fragmenty?

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

Mrutek pisze:masz w głowie gotowy pomysł, czy doklejasz na bieżąco kolejne fragmenty?
No właśnie.
Stoi za tym głęboka i przemyślana myśl czy tak wychodzi samo?

the oneman

#13 Post autor: the oneman »

Dzieki za wszystkie komentarze.
> zgrredek - :) wybralem to zdjecie wlasnie ze wzgledu na skojarzenie jekie ,we mnie rowniez, budzi -ladujacego ptaka wlasnie.
> Mrutek, kris - Nie buduje "na zywiol" - nie potrafie :P Zawsze robie rysunki ,albo gliniane mikromodeliki. Pracujac nad koncepcja i modelami uwzgledniam oczywiscie tworzywo jakim jest LEGO.
Czesto impulsem do powstania nowego projektu jest wlasnie "potencjal" jaki maja w sobie niektore czesci ;biore dwie sferyczne szybki ,powstaje kula i wyobraznia zaczyna pracowac - ja wtedy biore olowek i zeszyt - mozna powiedziec ,ze rysuje klocki . Nie trzymam sie jednak sztywno projektu podczas budowania ,czesto nie wychodzi tak jak sobie wyobrazalem bo nie mam odpowiednich klockow ,a czasem przychodzi do glowy fajny pomysl i zmieniam jakis element koncepcji...
...mniej wiecej tak to wyglada.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#14 Post autor: Dart Grellenort »

To nie jest normalne... I jest genialne... I jeszcze się niektóre rzeczy ruszają.
Wiem! Mnie Mi to przypomina pokręcone latadła z kreskówki "Dastardly i Muttley"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QjxdoKGaXxs[/youtube]
Nie zmieniaj diety ;D
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#15 Post autor: Der »

the oneman pisze: Nie buduje "na zywiol" - nie potrafie :P Zawsze robie rysunki ,albo gliniane mikromodeliki. Pracujac nad koncepcja i modelami uwzgledniam oczywiscie tworzywo jakim jest LEGO.
Czesto impulsem do powstania nowego projektu jest wlasnie "potencjal" jaki maja w sobie niektore czesci ;biore dwie sferyczne szybki ,powstaje kula i wyobraznia zaczyna pracowac - ja wtedy biore olowek i zeszyt - mozna powiedziec ,ze rysuje klocki . Nie trzymam sie jednak sztywno projektu podczas budowania ,czesto nie wychodzi tak jak sobie wyobrazalem bo nie mam odpowiednich klockow ,a czasem przychodzi do glowy fajny pomysl i zmieniam jakis element koncepcji...
...mniej wiecej tak to wyglada.
A co mi tam. Brzmi jak geniusz, czy coś takiego tam. Zazdroszczę.
<cisza>
Słyszysz?

ODPOWIEDZ