[MOC] [CCC8] Dofinansowanie Wsi

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] [CCC8] Dofinansowanie Wsi

#1 Post autor: Ciamek »

Oto mój drugi (i ostatni) MOC na CCCVIII: Dofinansowanie Wsi (Village Donation)
MOC do kategorii "Rob the Rich to ..."

Obrazek

Do wsi zajechał poborca podatkowy. Niestety we wsi pojawili się bandyci. (zdjęcia 01-10)
Po ograbieniu poborcy dofinansowali wieś. (zdjęcia 11-20)


MOC powstał w sumie w ramach relaksu i nie jest niczym przełomowym ; o) Najpierw miał być do kategorii "Pastoral Life" ale jak przymierzyłem wszystkie świnie i krowy to ich zagęszczenie wyglądało groteskowo (a przecież trzeba się pochwalić ile się ma inwentarza z BOPa itp.). Pomyślałem więc, że będzie zabawniej jak zwierzęta te zostaną zakupione z łupów.


Zapraszam na moją stronę lub BS

Wszystkie zdjęcia poniżej:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#2 Post autor: Miszel »

Zabawna scenka. A wykonanie Ciamek'owe co tu dużo pisać. Ma twój klimat. Prezentuje się przyzwoicie.
Ostatnio zmieniony 2010-12-28, 22:49 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Zabawne :)
Scenka jak zawsze ma swój urok, ale ja nie o tym.
Trochę się martwię Ciamku o Ciebie patrząc na ten dach zrobiony z podstawek minifigów.
To takie jak dla mnie kombinowanie na siłę jak dach z lodów czy płetw.
Ale domyślam się że w kółko ze skosów nie można robić.

Aha miałeś nic nie budować na CCC jak pamiętam :D

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Dach to zdecydowanie pięta achillesowa tej dioramy - nie pasuje ani kształtem, ani kolorem.
Jak to poprawić, wiesz zapewne dziesięć razy lepiej ode mnie.
Ogólnie rzecz biorąc, praca jak zwykle trzyma właściwy dla Ciebie, wysoki poziom.

Powodzenia!

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Twoje prace sa - przynajmniej wedlug mnie - dosc proste (nie ma jakiegos SNOTu albo dziwacznych laczen klockow) ale mimo to pelne sa szczegolow.

Z pracy najbardziej podoba mi sie krzywy mostek. Najgorszy jest niestety dach. Strzecha bylaby chyba bardziej na miejscu.

Ciesze sie ze wypchales skrzynie zlotem. Powstaje dosc niewiele MOCy z monetami a to jeden z moichu lubionych klockow :)

Bydla i trzody az nadto. Ciekawie zrobione drzewo, bede musial sie mu przygladnac i sprobowac wykombinowac cos podobnego.

Fajnie jest patrzec jak zboze rosnie wraz z kolejnym zdjeciem w galerii. Dlaczego zwiazanych poborcow podatkowych chlopi trzymaja akurat na dachu?:)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

kris kelvin pisze:Trochę się martwię Ciamku o Ciebie patrząc na ten dach zrobiony z podstawek minifigów.
To takie jak dla mnie kombinowanie na siłę jak dach z lodów czy płetw.
Akurat o dachu z tych podstawek myślałem już dawno temu. Stwierdziłem, że tyle ich mam, to może do czegoś się przydadzą i pomyślałem o dachu właśnie.

W tym MOCu nadarzyła się okazja żeby go wypróbować, ale jak widać po komentarzach nie udało się uzyskać akceptacji społeczeństwa : o)

Tak naprawdę mi też się on nie podoba - przynajmniej w takiej wersji jak ta - "schodkowej".

kris kelvin pisze:Aha miałeś nic nie budować na CCC jak pamiętam :D
To już się nie powtórzy, obiecuję! (w tym roku przynajmniej).

Fistach pisze:Twoje prace sa - przynajmniej wedlug mnie - dosc proste (nie ma jakiegos SNOTu albo dziwacznych laczen klockow)
Cóż poradzić, nie mam do SNOTu głowy w dioramach. Nie wiem gdzie miałbym go wykorzystać, bo wody nie lubię płaskiej.
Ale, ale - jest przecież marchewkowe pole SNOTem zrobione : o)
Fistach pisze: Dlaczego zwiazanych poborcow podatkowych chlopi trzymaja akurat na dachu?
Nie wiem, tylko tam było takie miejsce żeby niczego nie zasłaniali ; o)



Dziękuję za komentarze.
Zdrufko, Ciamek

crises

#7 Post autor: crises »

W Twoich MOCach tyle się dzieje, że aż nie mam siły tego wszystkiego oglądać. Ogrom akcji to oczywiście plus, bo detale zawsze w cenie.

Patrząc na Twoją pracę i na to co pokazał Kris, widać, że macie swój charakterystyczny styl budowania. Gdyby nie było podpisu, że to Ciamek budował, to i tak można by łatwo zgadnąć. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Z jednej strony własny, charakterystyczny styl to ogromna zaleta, a z drugiej może pewne ograniczenie. Nie wiem...

Tak, czy siak MOC fajny. Życzę powodzenia w konkursie. LUGPol tradycyjnie ma silną reprezentację.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#8 Post autor: Miszel »

Ja myślę, że dach z podstawek od minifigów mógłby być fajny jednak nie w takiej formie jak to zrobiłeś. Płytki należałoby umocować pod kątem na jednej i drugiej połaci dachu, tak jak swoiste duże dachówki lub płyty eternitu ///\\\ zachodzące na siebie schodkowo jak choinka (czyli dolna płyta wyłania się spod górnej). No i obrócone o 90 stopnie w stosunku do układu jaki masz teraz.
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 23:51 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

crises pisze: Z jednej strony własny, charakterystyczny styl to ogromna zaleta, a z drugiej może pewne ograniczenie. Nie wiem...
Ale to nie narzucony styl mnie ogranicza, tylko raczej ten rozpoznawalny styl jest efektem ew. ograniczeń mojego umysłu tudzież mentalności : o)


EDIT:
Miszel - tak właśnie myślałem, że jeszcze taki układ jak mówisz sprawdzę kiedyś.
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 23:15 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

crises

#10 Post autor: crises »

Ciamek pisze:Ale to nie narzucony styl mnie ogranicza, tylko raczej ten rozpoznawalny styl jest efektem ew. ograniczeń mojego umysłu tudzież mentalności : o)
To mnie właśnie ciekawi. Na ile styl jest odbiciem "psychologicznym" autora? Czy wyjście poza własne ramki jest możliwe?

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

Ciamek pisze:
crises pisze: Z jednej strony własny, charakterystyczny styl to ogromna zaleta, a z drugiej może pewne ograniczenie. Nie wiem...
Ale to nie narzucony styl mnie ogranicza, tylko raczej ten rozpoznawalny styl jest efektem ew. ograniczeń mojego umysłu tudzież mentalności : o)
Chyba mam tak samo :D

ODPOWIEDZ