[MOC] PZL-LL Duke Bulldog

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
the oneman

[MOC] PZL-LL Duke Bulldog

#1 Post autor: the oneman »

Ojej, znowu ja :P
Oto samolot w stylu WWI-space (I wojna swiatowa-kosmos), czesc wspolnego projektu o ktorym, jezeli jestescie ciekawi, mozecie przeczytac idac sladem tego zdjecia.
Wiem ,wiem, po co komu skrzydla w kosmosie (?)... :)
Obrazek
PZL-LL Duke Bulldog by the oneman, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2010-12-30, 11:57 przez the oneman, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Der »

Chyba Twoja najsłabsza praca od dawna. Brakuje mi w Niej czaru robotyki i starego sf, która mi się nieodłącznie kojarzy z Twoim stylem. Cóż. Na plus ta maska z przodu i rozdwojony ogon. Aczkolwiek, na flickrze wrzuciłeś zdjęcie z trzema samolotami WWI-space, i w mojej opinii obydwa pozostałe są lepsze. Tzn ten domniemany Red Baron i ten bardzo spejsowaty. :)
<cisza>
Słyszysz?

the oneman

#3 Post autor: the oneman »

Dwa pozostale nie sa moje :D

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: Der »

the oneman pisze:Dwa pozostale nie sa moje :D
no widzisz :P bywa. :) Co nie zmienia faktu, że praca udana i dojrzała. Po względem "lekkości" Twoich pozostałych prac, ta jest bardzo przeciętna. :) Tak jest, jak zbudujesz coś przeciętnego, cały czas 3mając wysoki poziom. :)
<cisza>
Słyszysz?

Mrutek

Re: PZL-LL Duke Bulldog

#5 Post autor: Mrutek »

the oneman pisze:Wiem ,wiem, po co komu skrzydla w kosmosie (?)... :)
Do tego samego do czego służą śmigłowcom bojowym - do podwieszenia uzbrojenia.
Albo do zamocowania silnika manewrowego na końcu (siła, ramię, moment i takie tam).
A bo tak!
Czy ja wiem, czy słabszy? Inny. Trochę zbyt "grzeczny", poprawny.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#6 Post autor: Filozof »

Myślę, że za dużo kolorów.
Pomysł na pracę super, ale ogranicz czarny do malutkich elementów i wyrzuć brązowy.
Powinno być lepiej.
Ostatnio zmieniony 2010-12-30, 12:56 przez Filozof, łącznie zmieniany 1 raz.

the oneman

#7 Post autor: the oneman »

OK .Szczerosc to piekna cecha. To prawda tym razem postawilem na cos "bezpiecznego" ,troche zasugerowalem sie Czerwonym Baronem Pascala ,ktory wydal mi sie bardo klasyczny ,a byl gotowy jako pierwszy... nie chcac odbiegac od "regulaminu" postanowilem zbudowac cos nieekstrawaganckiego.
Z drugiej strony ,znam kilku takich co zawsze robia wszystko na 6 z plusem ,troche to ...jakby to powiedziec...nieludzkie (haha).
Dzieki !

the oneman

#8 Post autor: the oneman »

> Mrutek - "zbyt grzeczny ,tak ,to dobrze powiedziane"
> Filozof - Ehem...pozwole sobie niezgodzic sie z kolega.Mysle ,ze na tym poziomie ,tzn. kolory ,proporcje ,technika - model jest w porzadku ,watpliwosci dotycza raczej "filozofii"...ale dzieki ,doceniam kazdy glos.
Ostatnio zmieniony 2010-12-30, 16:27 przez the oneman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#9 Post autor: Filozof »

the oneman pisze:> Filozof - Ehem...pozwole sobie niezgodzic sie z kolega.Mysle ,ze na tym poziomie ,tzn. kolory ,proporcje ,technika - model jest w porzadku ,watpliwosci dotycza raczej "filozofii"...ale dzieki ,doceniam kazdy glos.
A ja poprostu stwierdzam, że model jest ciekawy, ale czarny (na skrzydłach) i brązowe elementy jak dla mnie średnio pasują.
Podkreślam, że chodzi o moje zdanie. Bo to, że ten samolocik jest nie w twoim stylu jakoś mi nie przeszkadza w jego odbieraniu ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

No dobra, czas na mnie. Poprzedniej pracy nie skomentowałem bo ani mnie ziębiła ani grzała, ale to mi się już zwyczajnie nie podoba. Temat kosmicznych-samolotów realizowany był już wiele razy i przez wiele osób, i muszę powiedzieć że Twoja próba jest na tle tamtych raczej marna. Udało Ci się skopać piękne proporcje starych samolotów, a kolorystyka raczej nie poprawia sytuacji (a jeśli ten deseń na skrzydłach miał być polską flagą, to brakuje obramówek naokoło białych kwadratów). Brakuje też resztki sensu jaka była w poprzednich modelach, a która była tak potrzebna moim zdaniem.

No i jest brzydki. Ale nie w taki pozytywnie-brzydki sposób jak nysa czy inny żuk. Po prostu brzydki.

Wracaj do swojego głównego stylu ;>

the oneman

#11 Post autor: the oneman »

^ Nie wiem dlaczego ,ale w tym co napisales bobrzmiewa nuta irytacji. Wlasciwie nic madrego nie napisales ...wiec, ani mnie to ziebi ,ani grzeje.
Ostatnio zmieniony 2010-12-30, 18:34 przez the oneman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

To dlatego że czasem zdarzają się babole które są niejako... krokiem w złą stronę. To normalne, i zdarza się absolutnie każdemu. Chciałem Ci tylko powiedzieć żebyś wrócił do swojego bardziej odjechanego stylu a'la sower, bo to jest to co udaje Ci się najlepiej.

Albo ciągnij ten design tak długo aż będzie świetny. Bo dać się da.

Trudno mi jest napisać coś mądrego na temat tej pracy - bo ona technicznie jest niezła, i pod względem technik na przykład nie można absolutnie nic zarzucić, ale zwyczajnie... nie podoba mi się i już, i nie tylko mi.
Ostatnio zmieniony 2010-12-30, 19:46 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Za dużo jest tu kolorów, a brąz to już zwieńczenie tej jajecznicy. W dodatku szachownicy nie widać, bo jest na białym tle.
Poza tym jest ok : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

a jeśli ten deseń na skrzydłach miał być polską flagą, to brakuje obramówek naokoło białych kwadratów
Nie. Ramkę wprowadzono ok.roku 1920.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Tak to już jest, że jak ktoś buduje coś ciekawego to oczekiwania wobec jego prac wciąż się zwiększają. Ten sam samolot zbudowany przez jakiegoś nowicjusza mógłby wzbudzić zachwyty.
Mi ten samolocik się podoba, choć sama idea WWI-space już dużo mniej. Szachownica jest mało wyeksponowana. Przesunąłbym ją na środek skrzydła i obramował szarym.

ODPOWIEDZ