[MOC] Szanuj starszych

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

[MOC] Szanuj starszych

#1 Post autor: rh »

Scenka zainspirowana odśnieżaniem okolic własnego domu. Pierwotnie miało być samo odśnieżanie (czyli to co było koło domu), później w wyniku burzy mózgów z Scratem doszedł pomysł rzucenia śnieżką, doszła wersja by dać starszego człowieka, aż w końcu skończyło się na koncepcji moralizatorskiej w tytule scenki "szanuj starszych".
Wielkie podziękowania dla Scrata za wykonanie ludzików (on wie co w domu mamy, ze mną gorzej, ale ja zawsze mogę mu zlecić wykonanie) :)

Obrazek

Oprócz tego zdjęcia, drugie, bardziej od góry można znaleźć na flickrze i brickshelfie.
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 12:58 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#2 Post autor: crises »

Dziadek uchyla się przed śnieżką, niczym Neo w Matrixie. Kulka zostawia nawet "ślad w powietrzu" ;-)
Z jakim czasem naświetlania zrobione jest zdjęcie? Wydaje mi się nieco za ciemne.

Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 63
Rejestracja: 2010-12-26, 18:05
Lokalizacja: Maciowakrze
brickshelf: Jagoda94
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jagoda »

Noo.. i to mi się podoba, bardzo fajny, ciekawy pomysł. W szczególności podoba mi się ten budynek i sposób przedstawienia lotu śnieżki. Gratulacje pomysłowości. ;)

rh

#4 Post autor: rh »

crises pisze:Z jakim czasem naświetlania zrobione jest zdjęcie? Wydaje mi się nieco za ciemne.
To zdjęcie powstało w wyniku eksperymentu. Czas bodajże 8 sekund, f/8 a całość oświetlana latarką LEDową. Ogólnie koncepcja jest dość ciekawa, chociaż muszę jeszcze popracować nad obróbką tak powstałego zdjęcia (trochę przygasić biel, bo rozjaśnić całość nie jest ciężko, chociaż w sumie sam chciałem by to było na tyle ciemne).
Jagoda pisze:Noo.. i to mi się podoba, bardzo fajny, ciekawy pomysł. W szczególności podoba mi się ten budynek i sposób przedstawienia lotu śnieżki. Gratulacje pomysłowości. ;)
Dzięki :) i pomyśleć, że to powstało jako ucieczka przed pracą nad kompletnie inną rzeczą, która mnie doprowadza momentami do szału ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 13:48 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 63
Rejestracja: 2010-12-26, 18:05
Lokalizacja: Maciowakrze
brickshelf: Jagoda94
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jagoda »

Hmmm a co myślisz, żeby w tej lampie zamiast białego, przezroczystego klocka dać żółty? Będzie wtedy wyglądać tak, jakby lampa była zapalona i to wskaże na wieczór. Wtedy będzie pasowało takie przyciemnienie zdjęcia jakie zrobiłeś.

To jest tylko takie moje zdanie heh. :)
Właściwie to w całej pracy - nic dodać nic ująć :D

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

ale bedzie bania :)

Sympatyczna scenka. Jedyne co mi sie nie podoba to dach - troche zbyt stromy zeby sie go snieg trzymal i budynek dosc niski aby mial tego typu dach.

Okna pokombinowane ale fajne!

Czemu tylko 1 sniezka?:)

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#7 Post autor: Sorrow »

Wszystko fajnie, jest ruch, są emocje, hałdy śniegu jak należy, ale ja niestety zostałam w dzieciństwie skrzywdzona lekturą "Serca" Amicisa (dla tych, którzy nie czytali - w jednym z rozdziałów staruszek w okularach dostaje śnieżką w twarz i traci oko) i od tamtej pory uważałam obrzucanie się śnieżkami za czyn chuligański (ech, i tyle zabawy mnie ominęło...). Więc tej pracy nie mogę pochwalić. Wstydźcie się, chłopcy!;P

Rh, podeślesz mi link do głowy chłopaczka w czapce? Wydaje mi się, że nie znam tej twarzy.
Ostatnio zmieniony 2010-12-30, 01:19 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#8 Post autor: Scrat »

Sorrow, proszę bardzo. I to na pewno ta główka, sam tego ludzika w końcu składałem...

rh

#9 Post autor: rh »

Jak już mówiłem Scrat o wiele lepiej się orientuje w główkach i ludzikach ogólnie niż ja :)
Sorrow pisze:i od tamtej pory uważałam obrzucanie się śnieżkami za czyn chuligański
Coś w tym jest. W sumie stąd się wziął sam tytuł: szanuj starszych. W gruncie rzeczy jak ulał pasuje do wspomnianej przez Ciebie książki.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#10 Post autor: Sorrow »

Scrat, toż to ninja z kurzymi łapkami! Nie żaden gówniarz, tylko stary byk. Więc wstyd jeszcze większy;]

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

O ile staruszek bardzo ładnie "jak w Matriksie" uchyla się przed śnieżką, to rzucający jest całkiem pozbawiony dynamiki. Nie widać, żeby brał jakikolwiek zamach. Na tym etapie lotu śnieżki jego ciało powinno być lekko pochylone do przodu, a prawa ręka (wychodzi na to, że to mańkut) odchylona do tyłu. Byłoby lepiej jakby drugi ludzik zamiast odgarniać śnieg też wziął się za rzucanie śnieżkami. On dla odmiany powinien dopiero brać zamach; tors i ręka ze śnieżką odchylona do tyłu, a ręka bez śnieżki wyciągnięta do przodu.
Budynek i girlanda światełek bardzo ładne. Górne okna może lepsze by były o brick niższe.

ODPOWIEDZ