BrickForge

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fistach

BrickForge

#1 Post autor: Fistach »

BrickForge

Ostatnio zakupiłem dwa elementy z Brickforge, wojskowy plecak - trochę przypominający plecak - kostkę, oraz zielony beret dla moich komandosów.

Wysyłka:

Klocki zapakowane do dilerki a całość wraz z rachunkiem do koperty specjalnie drukowanej dla brickforge. Nie podoba mi się, że taka koperta jest, bo ja za to muszę płacić a nie mam z tego żadnej korzyści.

Wysyłka doszła ekspresowo bo w 7 dni - a wybrałem tą tańszą za 4 dolary z centami - wolałem poczekać niż płacić 10 dolarów więcej. List zastałem wrzucony do skrzynki.

Koperta, rachunek i dilerka trafiły już do recyklingu.

Klocki:

Obrazek

Klocki wykonane są ładnie, nic się nie wygina. Niestety beret trzyma się dość słabo na główce żołnierza (tak samo jest z szkopskimi hełmami z BrickArms) przez co dzieciakom mogłoby to przeszkadzać w zabawie gdyby on co chwilę spadał. Wykonanie bardzo szczegółowe. Beret miał być w kolorze Dark Green i trzeba przyznać, że kolor został dopasowany idealnie.

Plecak wchodzi ciężko ale dobrze, po kilkudziesięciu zdjęciach/założeniach na pewno się wyrobi i nie będzie problemu. Uchwyty w plecaku są bardzo solidne i można do nich oczywiście przyczepić wszystko o średnicy mocowania jaką ma flex, kilof, łopata itd. Ponownie elementy te wchodzą dość ciężko ale trzymają się solidnie. Nie widzę możliwości żeby coś się złamało lub pękło. Plecak również wykonany szczegółowo. Myślę, że mógłby być o 0,5 mm wyższy (ale licząc w dół). Nie mam niestety klocków darkTan i nie mogę porównać koloru.

Cena jest dość wysoka bo w końcu 1,50 dolara US za klocek. Jak dla mnie trochę za dużo - 1,25 dolara US byloby bardziej sensowne.

Tak te klocki prezentują się na minifigach:

Obrazek

Po sesji więcej lepszych zdjęć w MOCach :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-08, 20:46 przez Fistach, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sprinter »

Fistach pisze:Niestety beret trzyma się dość słabo na główce żołnierza (tak samo jest z szkopskimi hełmami z BrickArms) przez co dzieciakom mogłoby to przeszkadzać w zabawie gdyby on co chwilę spadał.
Czy naprawdę sądzisz, że z elementów z Brickforge korzysta dużo dzieci? Bo moim zdaniem chyba 90% osób tam kupujących to AFOLe.

Elementy ciekawe dla tych, którzy lubią coś takiego. Ja nie przepadam, więc zostaję przy oryginalnych częściach ;-)

Myślę, że ta recenzja powinna być w dziale do tego przeznaczonym.
Ostatnio zmieniony 2010-09-08, 20:31 przez Sprinter, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Korzystając z urlopowego wyjazdu zaopatrzyłem się w parę nowości z BrickForge.

BRICKFORGE CD

Z kolekcji instrumentów muzycznych wybrałem gitarę i skrzypce:

Obrazek

Obrazek



Z przyjemnością mogę poinformować, ze jakość obu jest po prostu sensacyjna. I wzornictwo i wykonanie sa na najwyższym poziomie, co najmniej dorównują oryginalnym produktom LEGO.

Na spodzie instrumentów znajdują się uchwyty na minifigowe dłonie, tak ze mogą być trzymane w ten sposób:

Obrazek Obrazek

Kolejna nowość to Ranger Hat. Jaka szkoda ze nie było go kiedy robiłem mojego oficera Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej! Teraz przyda się do poprawienia Amerykańskiego Policjanta z drugiej serii minifigow.

Obrazek

Bardzo spodobał mi się również tomahawk. Dla porównania typowy toporek firmowy.

Obrazek Obrazek

Ciekawostka jest laska pasterska (pastorał?). Zastosowanie jest mocno ograniczone, ale pomysł na tyle ciekawy ze się skusiłem. Tutaj muszę zaraportować problem z jakością, średnica laski jest minimalnie za mała i trzyma się ona dość luźno w dłoni minifiga.

Obrazek


Kwestia osobistych preferencji pozostaje czy takie nieoryginalne akcesoria używać czy nie. Ja jestem za (jak widać) i bardzo sobie je chwale. Cala zabawa robi się trochę droga przy większych zakupach. Niby jeden toporek za $1 to nie dużo, ale jak się ma sześćdziesięciu Indian to robi się mniej ciekawie :-)) Na razie nowy toporek dostanie tylko wódz plemienia.

Jak znam życie i noriego to już niedługo możemy liczyć na recenzje gitar elektrycznych i przepięknego Claymore'a.
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 23:07 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

FAN-TA-STY-CZNE te instrumenty! Przeboskie, rewelacja, spelnienie marzen kazdego, kto chce robic muzyke minifigów! Inne instrumenty mozna od biedy zbudowac z klocków Lego, ale akurat skrzypce i porzadnie wygladajaca gitare akustyczna bardzo trudno. Niech zyje Brickforge!
W dodatku BF zrobilo tez gitary elektryczne i paleczki perkusyjne! Oraz swoja wersje mikrofonów razem ze statywami na nie - wychodzi, ze BF 6 : 1 (mikrofon) Lego

Pastoral i tomahawk ciekawe i fajne. Nowych kapelutków tez nigdy za duzo :)

Jestem oczywiscie jak najbardziej za uzywaniem takich suplementów, zwlaszcza gdy brak odpowiedników w ofercie TLG. Tu plastik i tam plastik, róznicy zaden minifig nie odczuje. Lego System dotychczas strasznie sie opierniczalo z produkcja elementów bardziej zyciowych niz wyposazenie sluzb porzadkowych, dopiero w tym roku wreszcie ruszylo ciele ogonem w seriach Collectible Minifigs ;)

Kocham BF itp. podobne firmy, bo pierwsze wychodza naprzeciw zapotrzebowaniom i zyczeniom Afoli, które to zyczenia Lego ze szkoda dla swych zarobków dotychczas ignorowalo.
Na szczescie nie tylko opieszale Lego ma monopol na plastik, wiec kazda taka oddolna inicjatywa jest swietna. Po pierwsze Afole wreszcie moga kupic wymarzone klocki, po drugie TLG sie czasem ocknie, zauwazy co Afole kupuja u konkurencji i nasladujac inicjatywe oddolna, doda cos wreszcie do swych zestawów.
Tak bylo z krowami i swiniami stworzonymi najpierw przez to samo BF, tak bylo z helmem garnczkowym i Spartaninem, i tak bedzie w 2011 z kijem bejsbolowym i ELFEM w trzeciej kolekcji minifigów (pelna tez innych nowych elementów dla minifigów, wreszcie!).
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Nie podobają mi się te akcesoria. Są zbyt szczegółowe, przez co nie pasują stylowo do oryginalnych klocków, mają dziwne kolory... No i ograniczają wyobraźnię. Ja wolałbym zrobić np. gitarę ze zwykłych, powszechnie dostępnych elementów.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Kolejne pare drobiazgow z oferty Brickforge:

1. Mohawk

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2. Turban

Obrazek

Obrazek

Z ciekawostek, turban sklada sie z dwoch czesci.

Obrazek

3. Viking helmet

Obrazek

Obrazek

5. Knight shield

Obrazek

Idealna do customizacji.

6. Gladiator helmet

Obrazek

Obrazek

Obrazek

7. Manierka i saperka

Nie nalezy zapominac ze saperka w dloniach wyszkolonego zolnierza (szczegolnie Specnazu) to zabojcza bron.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

8. Mikrofon

Obrazek

i dla porownania oryginalny element LEGO, doskonale sprawdzajacy sie w tej roli.

Obrazek

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#7 Post autor: nori »

Perfekcyjny mikrofon występuje w minifigurka, tak więc zamiennik stracił rację bytu. Z podobnego powodu, nie przypadł mi do gustu choćby hełm Vikinga czy tarcza rycerza.
Natomiast bardzo fajne jest nakrycie głowy Gladiatora, a manierka i saperka to rewelacja!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Nexus 7 pisze:Nie nalezy zapominac ze saperka w dloniach wyszkolonego zolnierza (szczegolnie Specnazu) to zabojcza bron.
No, tu się nie zgodzę. Aktualnie Specnaz przestawia się na Patyk Zagłady, użyty tutaj w 13 sekundzie:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gbG75akOvBo[/youtube]

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#9 Post autor: Chrupek »

nori pisze:Perfekcyjny mikrofon występuje w minifigurka, tak więc zamiennik stracił rację bytu.
Element lego ma kształt zbliżony do mikrofonu, ale nie ma startu do tego 'zamiennika'. Jeśli komuś zależy na wykonaniu szczegółowego MOCa jakiejś kapeli, to nie będzie się zastanawiać:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#10 Post autor: nori »

Mi chodziło o ten mikrofon:
Obrazek
czyli akcesorium piosenkarki z drugiej serii minifigurek.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#11 Post autor: Chrupek »

Aha no to masz rację - myślałem, że mówicie o tym podlinkowanym jako zdjęcie.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Prawdziwy helm wikingow! Wreszcie jakas prawda archeologiczna a nie ten idiotyczny mit o helmie z rogami.

Irokez tez mi sie bardzo podoba, ciekawe minifigi mozna nim ozdobic. Czekam jeszcze na wersje wyzsza i ciensza jak u prawdziwych punkow.

Ten akurat helm gladiatora powinien miec jeszcze takie sito z przodu, zaslaniajace cala twarz. Jedna z tych firm niszowych, bodajze wlasnie BF (albo Brickarms, hagiewu) robila chyba tez sitko twarzowe do kompletu? No i prezentowac wypadaloby go na polnagim gladiatorze a nie na sredniowiecznym rycerzyku w kolczudze?

Mikrofon jest juz na szczescie niepotrzebny, odkad Lego wyprodukowalo wreszcie oficjalny dla oficjalnej piosenkarki - ten legowy jest ladniejszy, bo jest malowany :) Czekam tez na pozlacana wersje z trzeciej serii minifigow :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 17:37 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Nexus 7

#13 Post autor: Nexus 7 »

Ciag Dalszy czyli Brickforge daje plamy.

1. Plama

Pomysl dosc niezwykly, chociaz trzeba przyznac ze powstal element ciekawy i urokliwy.

Plama w akcji:
Obrazek

Sama plama:
Obrazek

2. Tulipan (wymawia sie tulypan)
Kolejny ciekawy pomysl, doskonale uzupelnienie nowych oficjalnych butelek.

Obrazek

3. Probowki
Doskonale! Wygladaja fantastycznie, duzo lepiej niz oficjalne szklo laboratoryjne. Z ciekawostek, probowka jest pusta w srodku.
Obrazek
Obrazek

4. Martini, shaken not stirred
Trudno sobie wyobrazic jednego z najpopularniejszych bohaterow kultury masowej bez tego niezbednego przedmiotu.
Obrazek

5. Muszkiet
Bardzo fajny.
Obrazek

6. Czapka z daszkiem
Starsza siostra tej oficjalnej. Wyglada duzo powazniej.
Obrazek

7. Helm wojskowy
Ten akurat mnie troche rozczarowal, helm znany z zolnierzykow Toy Story jest jednak lepszy.
Obrazek
Obrazek

8. Trojzab
Obrazek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Świetne akcesoria. Ciężko mi zdecydować, które najlepsze, chyba tulypan i kieliszek do Martini.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#15 Post autor: Miguel »

Mnie się czapka z daszkiem niezbyt podoba - wygląda jakby była za duża. Hełm ciekawy, aczkolwiek w matowym kolorze lepiej by się prezentował. Trójząb mnie nie rusza, za to reszta jest po prostu wspaniała ;)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

ODPOWIEDZ