[MOC] Strażnik Skarbu Neptuna

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Strażnik Skarbu Neptuna

#1 Post autor: crises »

Oto mój ostatni, najmniejszy, MOC na tegoroczne CCC. Kategoria Fantasy Castle Figure.
Strażnik Skarbu Neptuna

Obrazek

Nie jestem pewny, czy jest wystarczająco mocno zamkowy i czy podstawka, na której strony "przejdzie", ale to się okaże niedługo.

Impulsem do budowy było mackowate ramię. Reszta na zasadzie "no to pokombinujmy".

Obrazek Obrazek

I jeszcze zdjęcie na Flickr i BS

Pozdrawiam,
crises

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Der »

Wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwww..... Chcę takie na półce!
<cisza>
Słyszysz?

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

A to ramię jest? Wygląda trochę zbyt poteżnie jak dla minifiga. Osobiście myślałem, że to tarcza. ale combo Czaszka + łeb Mantacza jest świetne!
Ostatnio zmieniony 2010-12-31, 12:16 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#4 Post autor: Miszel »

Mi to od pierwszej chwili wyglądało na ramię. Zwłaszcza, że w takim samym kolorze jest płetwa ogonowa - pasuje to więc do siebie i sensownie wygląda. Pomysł na ramię jest super!
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Oooo ciekawa postac. Bardzo fajne polaczenie groznej czachy z przykra twarza matwy.
Ramie jest malo czytelne, tez myslalam, ze to tarcza. Chyba oba ramiona powinny byc takie i tors tez moglby byc w tym ciemnozielonym kolorze zamiast szarej zbroi. Niepotrzebny wydaje mi sie tez klab drutu kolczastego przez piers - czytelnosci to nie dodaje.

Ale to tylko moje drobne ale, bo i tak figurka juz zgloszona. Generalnie istota prezentuje sie jako imponujacy, niebezpieczny stwor o zakazanej mordzie, a o to chyba chodzilo. Skarb jest bardzo ladny i zloty, takoz i ladna podwodna podstawka. Zycze powodzenia w konkursie :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 18:33 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Chyba w większości jesteśmy przyzwyczajeni do symetrycznej budowy organizmów, stąd mi też nie pasuje, że to ma być ramię.

Ten strażnik jest... jakiś taki ewidentnie dumny ze swojej roli : o)
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Wyjątkowo paskudny i odrażający potwór. Aż chciałoby się rzec - FUJ :D
Ja wiem co tu jeszcze pisać?

Mojej podstawki nie zdyskwalifikowali, a jak będzie z ocenami to zobaczymy.

PS. A ja myślałem, że to tarcza a nie ręka.
Co komentujący to inna interpretacja :D
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 19:00 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

Fajna podstawka ze skarbami, niezłe wykorzystanie czachy, wieloostrzowy topór jest super ale najlepsza jest ręka-macka. Wygląda trochę jak zarzucona peleryna :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#9 Post autor: lugomina »

kris kelvin pisze: PS. A ja myślałem, że to tarcza a nie ręka.
Co komentujący to inna interpretacja :D
Glosowanie zrobmy! Kto za tarcza, kto za odnozem? Przegrywajaca frakcja dostanie w nagrode salonowca od frakcji wygrywajacej :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#10 Post autor: X-Yuri »

...mój głos idzie na odnóżem, pierwsza moja myśl po zobaczeniu MOCa to "pomysłowo zrobiona macka" ; p

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Ramię to, czy tarcza... - jak by nie interpretować, pasuje jak ulał do reszty Strażnika.
Prosta, aczkolwiek przemyślana podstawka, bez wątpienia dopełnia całości.
Powodzenia!

crises

#12 Post autor: crises »

lugomina pisze:Generalnie istota prezentuje sie jako imponujacy, niebezpieczny stwor o zakazanej mordzie, a o to chyba chodzilo.
Cel uświęca środki. Stwór robi właściwe wrażenie, więc efekt osiągnięty.
Ciamek pisze:Chyba w większości jesteśmy przyzwyczajeni do symetrycznej budowy organizmów, stąd mi też nie pasuje, że to ma być ramię.
Ja zasadniczo też jestem zwolennikiem symetrii, ale weźmy na przykład takie kraby. Niektóre mają monstrualnie rozrośnięte jedne szczypce i całkiem fajnie się prezentują. Ten pokrak najwyraźniej jest skoligacony z wytworami wyobraźni pana Lovecrafta, więc macka mu na pewno nie zaszkodzi.
Ciamek pisze:Ten strażnik jest... jakiś taki ewidentnie dumny ze swojej roli : o)
Bo to Wielki Strażnik. Szef szefów.
Glosowanie zrobmy! Kto za tarcza, kto za odnozem?
Czy mój głos się liczy podwójnie? Jestem za odnóżem :-)

Dzięki za odzew.
Zobaczymy co żury powie.

ODPOWIEDZ