[MOC] Pluton

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Pluton

#1 Post autor: Ciamek »

Oto pierwszy MOC jaki publikuję w 2011: Pluton

Obrazek

Jest to wynik zabawy z moimi zielony żołnierzykami.
Kojarzą mi się one najbardziej z okresem konfliktu w Wietnamie więc postanowiłem, że zbuduję oddział właśnie z tego czasu.
Jak wiadomo MOCy w tym temacie wiele nie ma więc może ktoś się zainspiruje i coś zbuduje : o)

Diorama jest bardzo prościutka, bo właściwie jest to MOC czysto relaksacyjny.
Dodam jeszcze, że na fali dyskusji o ograniczeniach umysłowych AFOLi postanowiłem posadzić scenkę na niekwadratowej podstawie (tu można dać mi dużego plusa ; o) ).


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze jedno zdjęcie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 22:15 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#2 Post autor: michallus »

najbardziej rozbroiły mnie paczki papierosów na hełmach :D.

Dżungla wyszła świetnie tylko mogłoby byc jeszcze troche palm
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 19:11 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Pluton

#3 Post autor: lugomina »

Rushoffe Sfinki dymaja przez las ;)
Rzeczywiscie bardzo relaksacyjna scenka, bo wlasciwie nic sie nie dzieje, swinki sie tylko rozgladaja :)
Ciamek pisze: Dodam jeszcze, że na fali dyskusji o ograniczeniach umysłowych AFOLi postanowiłem posadzić scenkę na niekwadratowej podstawie (tu można dać mi dużego plusa ; o) ).
O, a gdzie taka dyskusja? Poka linka or it did not happen :)
Plusa to juz masz u mnie za poczucie humoru i ladne budowanie ciekawych rzeczy..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

O, a gdzie taka dyskusja? Poka linka or it did not happen :)
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=13078
(Trochę może przesadziłem z tą "dyskusją")

EDIT:
Dodałem jeszcze jedno zdjęcie
Zdrufko, Ciamek

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Fajnie zrobiona roslinnosc, oddzial dosc liczny. Szkoda ze ida w kolumnie. Wydaje mi sie ze tyraliera dodalaby nieco uroku.

Papierosy na helmie = naprowadzanie pestek przeciwnikow ;)

Czemu jeden minifig ma zolta twarz?:)

Jeszcze raz niezle nackana roslinnosc. + za bron!

Czekam na wiecej.
Ciamek pisze:Dodam jeszcze, że na fali dyskusji o ograniczeniach umysłowych AFOLi postanowiłem posadzić scenkę na niekwadratowej podstawie (tu można dać mi dużego plusa ; o) ).
;o to nawet ja Cie wyprzedzilem: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12941 :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

Łeee! Myślałem, że to będzie bóg podziemi z mitologii rzymskiej. :P

Chyba niepotrzebnie się powtarzam, ale jakoś nie lubię w LEGO tematyki II wojny i nie mogę tej niechęci przezwyciężyć.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Fistach pisze:Czemu jeden minifig ma zolta twarz?:)
Bo jest pochodzenia azjatyckiego. Jest żółty na takiej samej zasadzie jak dwaj murzyni są brązowi.

Pokazuje to jak wspaniałym krajem jest USA, gdzie każdy, niezależnie od koloru skóry i wyznawanej religii może być pełnoprawnym jego obywatelem. No i, co najważniejsze, oddać za niego życie - w takiej dżungli np.

; o)

Fistach pisze:to nawet ja Cie wyprzedzilem:
Widocznie jesteś mniej ograniczony : o)
Chyba niepotrzebnie się powtarzam, ale jakoś nie lubię w LEGO tematyki II wojny i nie mogę tej niechęci przezwyciężyć.
Dlatego specjalnie dla Ciebie stworzyłem ten właśnie MOC militarny o tematyce spoza IIWŚ.
Zdrufko, Ciamek

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Ciamek pisze:w takiej dżungli
Jeżeli to rzeczywiście ma być dżungla, to żołnierze powinni się przez nią z trudem przedzierać (rośliny pomiędzy minifigami), a tutaj można odnieść wrażenie, że maszerują sobie wydeptaną ścieżką.
Poza tym bez zarzutów ;^)

Pozdrawiam (:

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Bo jest pochodzenia azjatyckiego. Jest żółty na takiej samej zasadzie jak dwaj murzyni są brązowi.
Tak mi sie wydawalo ale uznalem ze byloby to zbyt trywialne i szukalem drugiego dna :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Hezar pisze:Jeżeli to rzeczywiście ma być dżungla, to żołnierze powinni się przez nią z trudem przedzierać (rośliny pomiędzy minifigami), a tutaj można odnieść wrażenie, że maszerują sobie wydeptaną ścieżką.
Wietnamczycy specjalnie tę ścieżkę wcześniej wydeptali, żeby skierować Amerykańców w pułapkę. Wiadomo - Amerykanie leniwy naród, jak mają do wyboru ścieżkę, albo przedzierać się przez krzaki to wybiorą ścieżkę.
Bardzo fajne; i broń i zarośla i paczki fajek. Jedynie ptaszki mi się nie podobają, bo każdy siedzi na czubku drzewa. Mógłby jakiś odlatywać spłoszony.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Ciamek pisze:Dlatego specjalnie dla Ciebie stworzyłem ten właśnie MOC militarny o tematyce spoza IIWŚ.
Na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się raczej z jakimś epizodem z wojny z Japonią na Pacyfiku - Okinawa, Filipiny, itp. Przyznaję, że nie przyglądałem się zbyt dokładnie.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#12 Post autor: kle_on »

trzyma się klimatu, radiooperator wyszedł bodaj najlepiej, szkoda że Forresta brakuje (;

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

zgrredek pisze:Wietnamczycy specjalnie tę ścieżkę wcześniej wydeptali, żeby skierować Amerykańców w pułapkę.
Podoba mi się ta interpretacja.
kle_on pisze:szkoda że Forresta brakuje
Forrest, jak to Forrest- gdzieś pobiegł.
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ