[MOC] Działo podwodne - C/T-2525 "Little Tommy"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków
: derspace
: Der

 

[MOC] Działo podwodne - C/T-2525 "Little Tommy"

#1 Post autor: Der »

Po 5 wojnie światowej, w roku 2525, USA przestało istnieć, Europa jest zakurzoną dziurą, Chińczycy dominują na lądach, zaś Rosja połączona z Japonią wyniosła się pod wodę. Po założeniu pierwszych Wielkich Bąbli - miast podwodnych - czyli, Nowego ZSRR i Nowego Kyoto, Rosja z Japonią zaczynają się zbroić. Wielkie Bąble są rozsiane u wybrzeży Ameryki Południowej, gdzie ląd nie jest zniszczony, zaś Chińczycy jeszcze się tam nie zapuścili. Ponieważ siły wroga są przeważające, Rosja z Japonią tworzą pojazdy podwodne, które niewykryte mogą zadać sporo zniszczenia wrogowi.

Jednym z takich pojazdów jest "Little Tommy" (nazywany w języku angielskim, ku chwale USA, która dzielnie walczyła do ostatnich chwili przed swoją anihilacją). Fabryczna nazwa to C/T-2525, zaś naród chiński nazywa go "laserowym terrorem" lub "laserowym postrachem".

Pojazd składa się z działa i transportera. Pojazd jest szybki, zwrotny i niemalże niewykrywalny. Działo przed atakiem jest osadzane na podłożu morskim, odpinane od transportera i już gotowe do ataku. Laser produkujący olbrzymią energię posiada pełen obrót jak i 90stopni kąt odchylenia. W parę minut potrafi zrobić sieczkę z chińskiej marynarki przy minimalnych szansach wykrycia.
Obrazek
Obrazek
derspace, on Flickr

Praca bardzo prosta wydaje mi się, choć starałem się łączyć dobra klasyki "space" (obrotowe działko, rozczepialność - wzorowane na Ice Planet 2002). Jednocześnie zrobić to w klimatach Atlantis (a posiadałem tylko impulsik i małą łódź 8057, co łatwo zauważyć na zdjęciach xD). A wszystko kaflować, slope'ować czy jak to tam zwiecie - aby było jak najmniej wystających studów. Cóż. Następnym razem będę musiał sięgnąć gwiazd. xD
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 22:48 przez Der, łącznie zmieniany 2 razy.
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
HELF: Noobi
: Noobi

 

#2 Post autor: Noobi »

Czuć od modelika klimat starych dobrych zestawów.
Jedynie co mi się nie podoba to kolor działka.
Może zrób je czerwone.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
HELF: Noddy
: 10142787@N06/collections

   

#3 Post autor: V1 »

Dobry wieczór!

Pozwolę sobie zadać kilka pytań :)

Co zrobi kierowca, gdy np. zaatakuje go rekin ?

Taki mocny laser nie zagotuje wody dookoła?

Mam - choć być może mylne - wrażenie, że kilkadziesiąt, (a nawet kilka) metrów wody wystarczy, żeby rozproszyć strumień działa laserowego robiąc z niego najwyżej ledwo widoczny poblask ?
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 22:03 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

the oneman

#4 Post autor: the oneman »

To gorne zdjecia ma jakby swiateczny klimat...juz wiem dlaczego ,bo pod pomaranczowymi latarniami snieg ma wlasnie taki niebieski kolor. W ogole to zdjecie bardzo mi sie podoba ,historia tez pojechana, modelik ciekawy ,ale dopiero po dokladniejszym przyjrzeniu sie. Pierwsze wrazenie (mowie o gornym zdjeciu) jest takie ,ze brakuje jakiegos calosciowego pomyslu na bryle pojazdu...jest troche nieokreslony. To pierwszy krok ,zrob nastepne :)

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków
: derspace
: Der

 

#5 Post autor: Der »

V1 pisze:Dobry wieczór!
Dobry wieczór! Bardzo mi miło. :)
V1 pisze:Pozwolę sobie zadać kilka pytań :)
Zrobię co mogę aby odpowiedzieć. :)
V1 pisze:Co zrobi kierowca, gdy np. zaatakuje go rekin ?
Rekiny w wyniku Czwartej Wojny Światowej wymarły w roku 2104 (jak i duża część fauny i flory morskiej). Następne lata względnego spokoju sprzyjały próbom zasiedlenia znów mórz i oceanów. Ekosystem morski jednak nigdy nie odzyskał równowagi już. Dno oceaniczne przypomina dziś raczej cmentarz i coś pięknego. Jest jednak zasobne w minerały i surowce potrzebne podwodnej Japonii i Rosji. Dodam jeszcze, że pojazd C/T-2525 podczas podróży na większe odległości ( i często podczas misji) jest eskortowany przez mniejsze pojazdy "close combat" uzbrojone w specjalną broń krótkiego zasięgu.
V1 pisze:Taki mocny laser nie zagotuje wody dookoła?
Mam - choć być może mylne - wrażenie, że kilkadziesiąt, (a nawet kilka) metrów wody wystarczy, żeby rozproszyć strumień działa laserowego robiąc z niego najwyżej ledwo widoczny poblask ?
To nie jest laser bezpośredni, jakie były znane do 2090 roku. To właśnie wynalezienie tzw. "lasera pośredniego" spowodowało WWIV w 2097. Jego działanie jest bardzo skomplikowane i musisz wybaczyć przeciętnemu laikowi, że nie znam wszystkich szczegółów. Z grubsza jednak rzecz biorąc pojazd nie gotuje wody, gdyż działo generuje promień w dopiero obranym punkcie, czyli zazwyczaj środku kadłuba celu.

A poniżej krótkie zobrazowanie jego działania. Nie umiem jednak podać szczegółów. Mam nadzieję, że odpowiedzi choć trochę rozjaśnią wątpliwości. Zadane pytania były zaś bardzo trafne i inteligentne.

Obrazek

Co to dużo mówić. W świecie, w którym my żyjemy, taki pojazd nie miałby zbyt prawa bytu. Sam się zastanawiałem: "Jak to? Laser pod wodą? Przecież to bez sensu!". Ale w sumie co z tego. To klocki. :)


the oneman - Dziękuję za komentarz. :) To początki, ale musi być lepiej. ^^ Co do świąteczności zdjęć. Zdjęcia były robione wszystkie na śniegu (naturalne białe tło, a nie mój ciemny pokój). Po zabawie w GIMP-ie faktycznie takie świąteczne barwy wyszły. :) Bo do wody to średnio podobne. Ale co tam :P

Filmik z YouTube'a prezentujący Podwodny Laser xDpodwodny laser
Ostatnio zmieniony 2011-01-03, 21:06 przez Der, łącznie zmieniany 2 razy.
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
Bobofrutx
VIP
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
HELF: Bobofrut
: Bobofrutx
: Bobofrutx

   

#6 Post autor: Bobofrutx »

Der: uwielbiam takie rysuneczki objaśniające o co 'cho'dzi :D

A co do pojazdu to jak już oneman pisał, z tą bryłą jest coś nie tak. Jest taka jakaś rozdziabana.
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 23:29 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ