Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Mała baza arktyczna
Autor Wiadomość
Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wpisy: 1014
Wysłany: 2011-01-02, 18:59   [MOC] Mała baza arktyczna

Hej :D

Jak pewnie część z was się orientuje, mam sentyment do serii Arctic. Zatem nieuniknionym było to iż w końcu coś osadzonego w podobnych klimatach zbuduję. I tak w ciągu kilku ostatnich dni powstała ta o to mini baza polarna. Budowla jest w pełni bawialna, posiada zdejmowany dach umożliwiający dostanie się do wnętrza. W skład bazy wchodzą również pojazd zaopatrzeniowy oraz dwa skutery i oczywiście wyposażenie.
Jestem w miarę zadowolony z efektu, a w przyszłości pewnie powrócę do tego tematu ;)

Zapraszam do Galerii

Pozdrawiam.
Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...
Ostatnio zmieniony przez Bobofrutx 2011-01-02, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 19:19   

Bardzo zgrabne trzeba uczciwie powiedzieć.
I sam budynek i ten pojaździk przyjemne dla oka.
Na dachu mogło by leżeć trochę śniegu, ale to detal.

I te skuterki świetne :)
Ostatnio zmieniony przez kris kelvin 2011-01-02, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  

misiek 
Ojciec Steampunkiush

Wpisy: 421
Wysłany: 2011-01-02, 19:51   

Popieram Krisa :)

Daj śniegu na dach. No i ten maszt się obali przy dwóch odciągach. Dodaj trzeci!

Cevillus 

Wpisy: 549
Wysłany: 2011-01-02, 19:59   

Na początek napiszę że chciałbym mieć tyle ciekawych i świetnych pomysłów w głowie co ty masz . Praca udana jak każda inna. Najważniejsze że w bazie arktycznej jest WC. Bez tego byłoby naprawdę ciężko :P

Radar
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 20:24   

Świetna budowla, zgadzam się z Krisem i Miśkiem co do śniegu na dachu. Jest wszystko co potrzeba w budynku dowodzenia stacji polarnej, więc przydałoby się z czasem dobudować baraki mieszkalne i inne budowle ;) Świetne nawiązanie do serii Arctic, moim zdaniem dobrze, że nie używałeś tego charakterystycznego dla serii pomarańczowego koloru.

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 20:29   

Słaba, niepociumana, żalowa, beznadziejna, zjunioryzowana - taka wlasnie byla cala seria Arctic.

To co przedstawiles to jej niesamowite rozwiniecie.

Poza czystym dachem i dwiema linami na maszcie, ktory przewrocilby sie przy naciaganiu tych dwoch lin :) nie widze bledow w pracy.

Pojazd gasienicowy jak rowniez przyczepa swietne.

Duzo praktycznych detali, swiatla, kibel, kolektor sloneczny, garaz dla skutera, sprzet w srodku - brawo!

Jedyne co mi nie lezy to gasienice skuterow ale w tej skali trudno cos kombinowac.

KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2011-01-02, 20:33   

Bobofrutx napisał/a:
Jak pewnie część z was się orientuje, mam sentyment do serii Arctic

Nie tylko Ty ;) Wprawdzie z tej serii miałem tylko 1 zestaw, ale po dziś dzień uważam, iż jego zakup był dobrą decyzją.

Bardzo spodobał mi się Twój pojazd - muszę kiedyś sprawić sobie gąsienice i zbudować jakieś jeździdło :) I do postawienia na półkę, i do zabawy (w środku można pomieścić cały czteroosobowy zespół)!

Proponowałbym dać ludzikom jakieś płozy/narty. Awarie sprzętu też się czasem zdarzają, a tak będzie minifigom łatwiej powrócić do bazy.
Ostatnio zmieniony przez 2011-01-02, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

Havoc
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 20:51   

Absolutna rewelacja! Dach jest tak świetnie zrobiony, że wspomniany wyżej brak śniegu wcale mi nie przeszkadza. Mógłbym się przyczepić tylko do tego braku trzeciego odciągu ale to pierdół :) Bawialna i do tego prezentacja genialna (tło rządzi :) ). Serię Arctic znam praktycznie tylko z nazwy ale gdyby były tam takie zestawy to na pewno bym jakiś nabył. Skutery super, Skidozer też świetny, a ciemnoniebieskie szyby pasują jak ulał. No i oczywiście widząc taki krajobraz arktyczny od razu kojarzy mi się to z horrorem wszechczasów 'The Thing' Carpentera (takie małe zboczenie) :)
Ostatnio zmieniony przez Havoc 2011-01-02, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  

V1 
VIP

Wpisy: 2526
Wysłany: 2011-01-02, 21:28   

Świetne. I domek i maszyny. Bardzo przekonujące. Zimne.
I bardzo ładne zdjęcia.

Flymbex 

Wpisy: 176
Wysłany: 2011-01-02, 21:48   

Cudo!

lordofdragonss
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-02, 21:54   

Nie ma oczowalącego pomarańczowego, ale za to klimat jest! I to jaki! Doprawdy urocza ta budka.

stpman 
Model Team

Wpisy: 474
Wysłany: 2011-01-02, 21:55   

Powiem Ci szczerze, że już dawno żaden MOC mnie tak nie zachwycił. To jest po prostu piękne i urzekające. Genialny pojazd gąsienicowy, proste, acz ładne skutery, budynek pełen szczegółów wewnątrz, z zewnątrz też oczywiście niczego sobie. Gdybym posiadał klocki to bym sobie zbudował coś podobnego;]
Swoją drogą widziałbym to jako firmowy zestaw z serii ARCTIC II;)

P.S Mogłeś panom podłogi i łóżka wykafelkować, co by nie musieli po studach chodzić;] (tak, wiem mam już zboczenie na tym punkcie:)
Ostatnio zmieniony przez 2011-01-02, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  

Miguel 

Wpisy: 194
Wysłany: 2011-01-02, 22:13   

Seria Arctic mi się podobała. Zawsze chciałem mieć jakiś zestaw z tej serii. Ponadto zestawy mi się podobały chyba dlatego, że lubię zimę. Ten MOC jest jak na swoją wielkość i prostotę - jest bardzo złożony. Wszystko po prostu jest tak jak ma być :)

djtermoz 

Wpisy: 176
Wysłany: 2011-01-02, 22:14   

Piękne! Budynek jest świetny ale ma jeden duży minus - okna za zdecydowanie za duże. Ogrzewanie budynku przy takich oknach byłoby za drogie. Na mój gust powienieneś wymienić te okna na np. takie.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2011-01-02, 22:15   

Cacunie cacuszko!!!
Ten brak trzeciego odciągu to jedyny błąd, który od razu rzuca się w oczy.
Śnieg na dachu wcale nie jest potrzebny. Mógł go zwiać wiatr, a może akurat była odwilż, bo przecież w Arktyce bywa czasem powyżej zera.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu