[MOC] Infiltracja

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fistach

[MOC] Infiltracja

#1 Post autor: Fistach »

To mój następny MOC osadzony w realiach Drugiej Wojny Światowej.

Komandosi po przecięciu ogrodzenia wchodzą na teren wrogiego kompleksu.

Zdjecia prowadza do ich wiekszych wersji

Infiltracja

W dzień:
Obrazek

i w nocy:
Obrazek

Kilka ujęć więcej:

Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że się spodoba.
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 18:35 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Wyczuwam napięcie związane ze zbliżającą się konfrontacją. (Pomimo żółtych ryjów :)

Dobrze, że robisz nieregularne kształty podstawek *** Ładnie zrobiona ruinka *** Siatka zrobiona w jedyny sensowny sposób.


Przypadkowo i (oczywiście moim zdaniem wydaje mi się, że według mnie mam wrażenie) niefortunnie dobrana kolorystyka szczegółów. Przede wszystkim te nieszczęsne kwiatki.
Trzy kolory kwiecia to nieco przydużo jak na tak mały skrawek terenu. Wystarczyłby jeden - najlepiej niebieski, ponieważ:
a). nic innego nie jest niebieskie;
b). czerwony jest zbyt jaskrawy i niepotrzebnie przyciągający uwagę;
c). biały jest zbyt jasny na tle ciemnego podłoża.
Brązową torbę lepiej załozyć na inny kolor ludzika, dla podkreślenia kontrastu. To lepiej wygląda.
I być może się czepnę, ale zmieniłbym kolor nóżek żołnierza trzymającego siatkę na ciemnozielony. Teraz brąz jest zbyt blisko brązu.

Kompozycja jest zgrabna. W stosunku do swojej wielkości w sam raz nasycona drobiazgami. I wyobrażam sobie, że wygląda bardzo ciekawie na żywo. Ale niestety trudno zrobić dobre zdjęcie - z jednej strony murek, a z drugiej siatka. Na żadnym zdjęciu żaden żołnierz nie jest przedstawiony od przodu, żeby nic go nie zasłaniało. Gdyby zrobić np. siatkę pod kątem prostym do muru, schodzącą się z nim, wtedy można by było ująć i ruinkę, i siatkę, i żołnierza, który już przeszedł, i tego czołgającego się. Zasłonięty przez siatkę byłby tylko ten ostatni.

Ten, który trzyma siatkę, raczej nie powinien celować w głowę kolegi.
Chciałbym zobaczyć jednego z nich w takiej typowej pozycji: jak stoi plecami do muru tuż przy oknie, z karabinem trzymanym lufą pionowo, zerkającego w otwór okienny.


No to poczepiałem się drobiazgów. Podoba mi się ta scenka, to dlatego.


Światło na zdjęciach jest bardzo nienaturalne, dokładnie od strony aparatu. Wziąłbyś lampę do ręki i świecił na to bardziej od góry.
I wiesz jak to by czadersko wyglądało, gdyby pstryknąć w półmroku, z czarnym tłem, oświetlone tylko latarką - jakby latarnią? I jeszcze tak, żeby było widać cień siatki!


Oho - zapomniałem dopisać: nie widziałem jeszcze kwiatów o dwóch różnych kolorach wyrastających z tej samej rośliny :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 14:54 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Balor
Posty: 27
Rejestracja: 2010-11-14, 17:35
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: Balor »

Bardzo fajna scenka. Podoba mi się realizacja siatki ogrodzenia.
Moim zdaniem dziwnie wygląda lewa noga u komandosa o brązowych włosach.

PS. Można by połączyć kilka scenek w podobnym klimacie, bo ostatnio sporo się ich pojawiło.

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

Dzieki V1 za konkretna krytyke. W sprawie kilku punktow bede sie bronil a co do niektorych pojde sobie dac klapsa w pupe... a moze poprosze dziewczyne...
V1 pisze:Trzy kolory kwiecia to nieco przydużo jak na tak mały skrawek terenu. Wystarczyłby jeden - najlepiej niebieski, ponieważ:
Racja. Myslalem zeby trzymac sie jednego ale myslalem o bialym. Otworzylem moje zasoby kwiatkowe i okazalo sie ze mam 4 sztuki bialych platkow - dlatego padl wybor na multikolor.
To ze z jednej lodygi wyrasta kilka kwiatkow w roznych kolorach jest dla mnie dosc normalne - ja te lodygi traktuje jako trzy osobne lodygi dla trzech osobnych kwiatkow pomimo ze tworza jeden klocek. Chociaz moze faktycznie lepiej by bylo gdyby wszysktie byly jednego koloru bo tak wydawac sie moze ze za duzo rodzajow kwiatkow na malym obszarze. Zaopatrze sie w wiecej sztuk i bede probowal w nastepnych MOCach zrobic to bardziej logicznie.
V1 pisze:Brązową torbę lepiej załozyć na inny kolor ludzika, dla podkreślenia kontrastu. To lepiej wygląda.
Racja. Niestety torbe naramienna mial kierowca a Zielony Beret caly sprzet nosil na pasku. Zaopatrze sie moze w torbe koloru Tan. To samo ze spodniami Zielonego Bereta - on akurat mial brazowe spodnie :)
V1 pisze:siatkę pod kątem prostym do muru, schodzącą się z nim
Mam tylko dwie siatki niestety i byloby za malo miejsca dla innych zolnierzy - ale nie pomyslalem nad kompozycja sceny, pod wzgledem robienia zdjec, przed rozpoczeciem budowy. Bledy poczatkujacego vignettowca :) nastepnym razem na pewno o tym pomysle. Dzieki!
V1 pisze:Ten, który trzyma siatkę, raczej nie powinien celować w głowę kolegi.
Z zalozenia Zielony Beret mial celowac w okno jakby sie jakis szkop w nim pojawil:)
V1 pisze:Chciałbym zobaczyć jednego z nich w takiej typowej pozycji: jak stoi plecami do muru tuż przy oknie, z karabinem trzymanym lufą pionowo, zerkającego w otwór okienny.
Na pewno niedlugo takowa sie pojawi gdyz juz ja kiedys probowalem - w drugiej rece odbezpieczony granat i genialnie to wygladalo.
V1 pisze:No to poczepiałem się drobiazgów. Podoba mi się ta scenka, to dlatego.
dzieki!
V1 pisze:Światło na zdjęciach jest bardzo nienaturalne, dokładnie od strony aparatu. Wziąłbyś lampę do ręki i świecił na to bardziej od góry.
Jestem w trakcie robienia LED'owych lamp przeznaczonych do MOCy zeby oswietlac scenki tak jak chce. Daja one lepsze, bielsze swiatlo a z regulacja napiecia bede mogl dowolnie dobrach ich jasnosc.
V1 pisze:I wiesz jak to by czadersko wyglądało, gdyby pstryknąć w półmroku, z czarnym tłem, oświetlone tylko latarką - jakby latarnią? I jeszcze tak, żeby było widać cień siatki!
Zrobie takie zdjecie ale wieczorem w naturalnym swietle ksiezyca. A co do takich zdjec to bedzie to niezla wprawka przed MOCami zwiazanymi z Samem Fisherem [Splinter Cell] (mowilem juz ze tors gotowy?:) do jednego z nich mam juz nawet wszystko gotowe (fragment budynkuitd) oprocz klockow z Brickforge dla Sama :). Zobaczymy jak wyjdzie. Dzieki za pomysl.
Balor pisze:Bardzo fajna scenka. Podoba mi się realizacja siatki ogrodzenia.
Tak jak powiedzial V1 - tego sie chyba bardziej sensownie nie da zrobic. Zastanawialem sie jednak czy nie zrobic jej nizszej ale pod katem 45 a nie 90 tak jak jest teraz. Tylk wtedy trzebaby ja pociac.
Balor pisze:Moim zdaniem dziwnie wygląda lewa noga u komandosa o brązowych włosach.
Zalozenie bylo takie ze kuca i oslania kolegow - nie wiem jak to zrobic sensowniej - no chyba ze mialbym ten klocek Obrazek ktory w DkGreen nie wystepuje :)
Balor pisze:PS. Można by połączyć kilka scenek w podobnym klimacie, bo ostatnio sporo się ich pojawiło.
Nie mam tylu minifigow :) Moze niedlugo pojawi sie cos nieco wiekszego i z jakims pojazdem. Pozyjemy zobaczymy :)

Dzieki za komentarze!

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Fistach pisze: no chyba ze mialbym ten klocek ktory w DkGreen nie wystepuje :)
Wystepuje: http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... ID=80&in=A

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

http://www.bricklink.com/catalogPG.asp? ... &v=D&cID=Y

Uwielbiam Splinter Cell !!!!! Mam tylko pierwszą (Tom Clancy's Splinter Cell, chyba nic więcej w tytule nie ma), i bardzo lubię do niej wracać. Fajna, nietypowa, pochłania mnóstwo czasu i chociaż przez jego większość skradam się po kątach, to wcale nie jest nudno, bo cały czas jestem podjarany jakby to było w rzeczywistości.

(Hipopotamy to szybkie skubańce)
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 15:50 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Zobacz na daty wydania :) ALe i tak faktycznie w jednym zestawie z Toy story byl. No trudno :) Ale wedlug mnie i tak fajnie wyglada tak jak jest:)
V1 pisze:Uwielbiam Splinter Cell !!!!! Mam tylko pierwszą (Tom Clancy's Splinter Cell, chyba nic więcej w tytule nie ma), i bardzo lubię do niej wracać. Fajna, nietypowa, pochłania mnóstwo czasu i chociaż przez jego większość skradam się po kątach, to wcale nie jest nudno, bo cały czas jestem podjarany jakby to było w rzeczywistości.
Chaos Theory znacznie lepsza:)

Dodane zdjecie w swietle nocnym.
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 18:33 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Przesadziłeś z tą nocą, kompletnie nie widać o co tam chodzi.
Oświetl tam coś - mocnym, ale wąskim strumieniem światła. Np. skieruj światło wzdłuż ścieżki. Będzie dobrze widać, a i tak będzie wiadomo, że to noc.
Ideą nocy jest właśnie to, że lepiej w niej widać światło :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ