[MOC] Stary traktor

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Stary traktor

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Korzystając z okazji, że dzisiaj musiałem obsługiwać aparat to obpstrykałem przy okazji parę rzeczy, które zaczął porastać już kurz. Tyle tytułem wstępu do wstępu.

Obrazek

Kiedyś dawno temu pimpur znalazł na placu zabaw starego żelaźniaka siku w stanie bardzo wskazującym. W domu go dokładnie wyczyściliśmy z piachu i powędrował do pudła z zabawkami. Leżał, czekał i się doczekał... braciszka?

Obrazek

Idealna kopia to to nie jest, ale główne proporcje mniej więcej są dochowane.
Model ma skrętne przednie koła oraz kolebkę imitującą zawieszenie. Tylne koła sprzężone zostały z wałem doprowadzającym napęd do różnych takich z tyłu.

Obrazek

Jeszcze 2 zdjęcia z modelem, który ostatnio mi zginął i się cudownie odnalazł:

Obrazek
Obrazek

I link do galerii, ale tam niewiele więcej
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#2 Post autor: Miszel »

Z tyłu, na pierwszym zdjęciu wygląda świetnie!! Moim zdaniem idealnie. Ale przód prezentuje się marnie. Trzeba by nad nim jeszcze popracować! Źle wypada tam przede wszystkim przód maski oraz obciążenie przed nim. Do tej wersji zupełnie nie pasuje tez ben biały dekiel w przednim kole. Dużo lepiej wygląda szare koło bez niego na pierwszym zdjęciu.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Nie znam się, ale jest dość sympatyczny i wg. mnie nawet podobny do modelu. Fakt, nie każdy potrafi wybudować na takim poziomie jak Jerac i Misterzumbi, ale warto w miarę własnych możliwości na tym polu rozwijać się.

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

Calkiem fajnie wyszedl ;)

Zamien moze osprzet tylny na taki zrobiony z flexow bo ten jest zbyt masywny i pokaz w miare mozliwosci taka wersje :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

Fajny traktorek. Patent na przednią oś fikuśny jak dla mnie ;P ale jak widzę na zdjęciach, raczej działa wiec spoko. Jeszcze w przednich kołach nie do końca mi pasują te białe nakładki. Lepsze byłyby jakieś wklęsłe część. A może wywalić szarą felgę i na jej miejsce wcisnąć odwróconego tego białego disha 2x2(tak to sie zwie?:P) i w tedy by ładniej się komponował z tymi tylnymi kołami.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

#6 Post autor: tajfek »

Super Traktor, od razu wracają wspomnienia z dzieciństwa i mój pierwszy zestaw 851

http://www.peeron.com/inv/sets/851-1?showpic=11964

to było COŚ.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Bobofrutx pisze:może wywalić szarą felgę i na jej miejsce wcisnąć odwróconego tego białego disha 2x2
Wtedy nie kręciły by się kółka.:( Próbowałem wrzucić dyski odwrotną stroną ale zbytnio wystają. chyba najlepsze byłyby takie felgi jak dałem tylko koloru białego. Ale czy są takie?
Miszel pisze:Źle wypada tam przede wszystkim przód maski oraz obciążenie przed nim
Faktycznie wygląda dosyć skromnie. Ale wisi na pojedyńczych studach w paru miejscach. Mógłbym zrezygnować z bebechów i może wtedy wykrzesałbym coś więcej z maski. Zobaczę, może spróbuję coś zmienić.
Fistach pisze:Zamien moze osprzet tylny na taki zrobiony z flexow
Mam uraz do cięcia fleksów, a tutaj już przycinałem, żeby zrobić imitację przedniej osi.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

glaz_pimpur pisze:Miszel napisał/a:
Źle wypada tam przede wszystkim przód maski oraz obciążenie przed nim

Faktycznie wygląda dosyć skromnie. Ale wisi na pojedyńczych studach w paru miejscach. Mógłbym zrezygnować z bebechów i może wtedy wykrzesałbym coś więcej z maski. Zobaczę, może spróbuję coś zmienić.
Moim zdaniem wszystko psują te dwa tile pod silnikiem. To taka granica: nad nimi jest ekstra, pod nimi okropnie. Jeśli przerobiłbyś przód (wywalając np. skręt), myślę że wyszedłby z tego naprawdę dobry traktor:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Mikolaj pisze:Jeśli przerobiłbyś przód (wywalając np. skręt),
Widzisz Mikołaj. Tutaj wychodzi różne podejście, różnych AFOLi do klocków. Akurat mi bardziej zależy na "bawialności" niż na wiernym odwzorowaniu. Dla mnie absolutne minimum to kręcące się kółka. Im więcej da się zrobić, tym lepiej.
Miszel pisze:Z tyłu, na pierwszym zdjęciu wygląda świetnie
Fistach pisze:Zamien moze osprzet tylny na taki zrobiony z flexow bo ten jest zbyt masywny
Ciężko wszystkim dogodzić, tak samo Mikołaj, Tobie odpowiada to co jest nad tilesami a wg Miszela cały przód prezentuje się marnie:).
Dzięki za wszystkie opinie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

glaz_pimpur pisze:Mikolaj napisał/a:
Jeśli przerobiłbyś przód (wywalając np. skręt),

Widzisz Mikołaj. Tutaj wychodzi różne podejście, różnych AFOLi do klocków. Akurat mi bardziej zależy na "bawialności" niż na wiernym odwzorowaniu. Dla mnie absolutne minimum to kręcące się kółka. Im więcej da się zrobić, tym lepiej.
A spróbuj może jakoś inaczej ten skręt rozwiązać, zamocować?
Chyba, że już Ci się nie chce w nim babrać...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

Mikolaj pisze:A spróbuj może jakoś inaczej ten skręt rozwiązać, zamocować?
Próbowałem. Miałem nawet pomysł, żeby połączyć cięgłami z kierownicą. Ale jak na razie słaby jestem w te klocki:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ