2556 SHELL Promotional F1 Ferrari

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#16 Post autor: Miszel »

Dzisiaj zbudowałem swój egzemplarz tego bolidu i się w nim zakochałem :) Jak Havoc, wszedłem w jego posiadanie w sumie przypadkiem, bo trafiła się aukcja z licytacją na allegro w której nie było zbyt wielu chętnych do walki. Cena była tak kusząca, że mimo braku przekonania się skusiłem i nie żałuję. Po zbudowaniu i oklejeniu naklejkami model sprawia świetne wrażenie. No i te nowe lśniące klocki, bo był to oczywiście MISB - mój jedyny, nowy zestaw z tej serii :) Myślę, że jak na tamte czasy i tamte elementy model został bardzo dobrze odwzorowany. Jedyny mankament którego nie trawię to naklejki sklejające ze sobą po kilka klocków. Jednak z tym poradziłem sobie nożykiem introligatorskim i nie dość, że model dobrze wygląda to klocki są też obecnie w pełni funkcjonalne. Ostrożne rozcinanie naklejek we właściwych miejscach zajęło chyba dłużej niż zbudowanie samego zestawu - ale polecam takie rozwiązanie.

No i jeżeli ktoś znajdzie ten zestaw w stanie MISB i rozsądnej cenie to jak najbardziej polecam jego zakup - naprawdę warto zdobyć nowego klasyka. Sam się zastanawiam nad zakupem kolejnych sztuk. Z jednego MISBa, żeby leżał i czekał na coś :) i z jednego zestawu na części bo jest to całkiem przyzwoity dawca zwłaszcza przy cenie około 0,10zł za klocek.
Ostatnio zmieniony 2010-12-10, 22:54 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#17 Post autor: Backbone »

Skusiłem się, udalo się kupic za grosze używkę w stanie idealnym praktycznie. Ale nigdy więcej modeli używanych które mają naklejki. Zeksrobywanie tego gówna z praktycznie co drugiego klocka sprawia że odechciewa się wszystkiego. Nadruki - tak. Naklejki nie.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#18 Post autor: V1 »

Backbone - spróbuj nagrzac klocki z naklejkami suszarką do włosów i zdzierać je na ciepło.
\/1 ______________

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#19 Post autor: Backbone »

V1, już "po ptokach" tak czy siak, niektóre schodziły ładnie jak nówki, a niektóre krsuzyły się jak kalkomania znana z modeli do sklejania - z nimi byla ciezsza sprawa.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#20 Post autor: Miszel »

http://allegro.pl/samochod-formuly-1-fe ... 88532.html - zapewne tego. Zastanawiałem się nad zakupem zarówno za pierwszym jak i drugim wystawieniem, ale poszkodowałem kasy (za dużo ostatnio poszło na lego), ale cena 45zł + przesyłka to bardzo przyzwoicie.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#21 Post autor: Backbone »

Miszel, tak tego ;)

Brakowalo w nim chyba 3 drobnych elementow - typu plate 1x2. Stan idealny praktycznie, instrukcja w komplecie.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#22 Post autor: greenblue »

Tyle ostatnio się ludzi zaopatrzyło w ten zestaw, a recenzji nikt nie podbił.
Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu. Duża ilość klocków za śmieszne pieniądze. W tym skosy, łuki, dużo pralek, od cholery płytek i zwykłych bricków. Świetny zakup. Cieszę się, że udało mi się załapać na te aukcje.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sprinter »

greenblue podbiję recenzję, spokojnie, niech tylko mi dojdzie. Takiej okazji nie mogłem przepuścić, a zestaw oczywiście jest wspaniały - i na wygląd i jeśli chodzi o części. No i ta cena, niecałe 14 gr 1 klocek! :> Za tyle to do tej pory żadnego zestawu nie kupiłem. :D

No i mój pierwszy Model Team w kolekcji...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#24 Post autor: Bricksley »

Ostatnio zacząłem powoli szukać tego zestawu, ale szczerze to chyba nie zdawałem sobie sprawy z przydatności tego zestawu, a bardziej chodziło mi o zdobyciu nówki :D no i się udało. Dokładnie przejrzenie części utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to świetny dawca, a gdy zaczniemy budować jeszcze bardziej sobie to uświadamiamy (jak to zauważył Pietruch). Zestaw naprawdę fajnie się prezentuje. Na żywo zdecydowanie lepiej wygląda niż na fotkach.

Zdecydowanie polecam :) I za jakiś czas przydałoby się kupić drugą sztukę ;)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ